POSEBNA PONUDA ZA PODUZETNIKE
Želite poboljšati svoje poslovanje, povećati prodaju? Imate sve manje kupaca? Slaba je potražnja za vašim uslugama? Opada vam promet i dobit? Svakim danom imate sve manje posla? Provjerite ponudu naših marketing usluga. Izrada web stranica, cijena vrlo povoljna.
Link na pregled ponude - Poslovne usluge za poduzetnike
 

 

 
IZRADA WEB STRANICA, POVOLJNO I KVALITETNO
Izrada web stranica po izuzetno povoljnim cijenama. Izrada internet stranica koje možete uvijek samostalno ažurirati bez ikakvih dodatnih troškova. Objavite neograničeni broj tekstova, objavite sve ponude, akcije, oglase, kataloge...
Link za opširnije informacije o povoljnoj izradi kvalitetnih CMS web stranica
 

 

 
POSLOVNE INFORMACIJE, SAVJETI I ANALIZE
Potražite sve informacije o poslovanju u Hrvatskoj, pravne, porezne i druge savjete, informacije o internet oglašavanju i marketingu, rezultate istraživanja tržišta, poslovne analize, informacije o kreditima za poduzetnike, poticajima...
Kontaktirajte nas ukoliko su Vam potrebne poslovne informacije
 

 

 
PRIMJERI UGOVORA, POSLOVNIH PLANOVA, IMENICI
Korisni primjeri ugovora, obrasci, primjeri poslovnih planova, imenici za direktni marketing, usluga sastavljanja imenika i baza podataka po Vašim potrebama, pretraživanje baza podataka, trgovačko zastupanje i posredovanje...
Informirajte se o našim uslugama - Isplati se!
 

 

Neslužbeni pregled iz Narodnih novina:

MINISTARSTVO UNUTARNJIH POSLOVA

169

Na temelju članka 112. stavka 1. točaka 1., 2., 4. i 5. Zakona o strancima (»Narodne novine«, broj 109/03), ministar unutarnjih poslova donosi

PRAVILNIK

o izmjenama i dopunama Pravilnika o putnim ispravama za strance, vizama, graniČnim propusnicama te o naČinu postupanja prema strancima

Članak 1.

U Pravilniku o putnim ispravama za strance, vizama, granič­nim propusnicama te o načinu postupanja prema strancima (»Narodne novine«, broj 202/03), članak 13. mijenja se i glasi:

»Članak 13.

Humanitarnim razlozima smatraju se:

– žurna potreba za liječenjem,

– nepredviđen događaj kod članova uže obitelji (bolest, smrt i sl.).

Ozbiljnim profesionalnim ili osobnim razlozima smatraju se:

– žurni poslovni posjet,

– posjet na poziv državnih tijela,

– sudjelovanje u postupcima pred državnim tijelima,

– sudjelovanje na sportskim susretima, kulturnim priredbama i sl.,

– promjene u zrakoplovnom ili drugom prometu do kojih je došlo radi izmijenjene rute leta (tehnički razlozi ili druga viša sila),

– ulazak u Republiku Hrvatsku radi ukrcavanja posade broda na plovilo koje se nalazi u luci u Republici Hrvatskoj ili radi iskrcavanja radi povratka u matičnu državu,

– ulazak u Republiku Hrvatsku brodovima na kružnom putovanju u svrhu turističkog posjeta.«

Članak 2.

U članku 30. stavku 1. riječ: »VRAĆEN« zamjenjuje se riječima: »ZABRANA ULASKA«.

Članak 3.

U članku 31. stavku 2. iza riječi »opoziva« dodaje se riječ: »se«.

Članak 4.

U članku 39. stavku 2. umjesto točke stavlja se zarez te se dodaju riječi: »a postupak će se provesti žurno.«.

Članak 5.

Članak 43. mijenja se i glasi:

»Članak 43.

Prisilnim udaljenjem smatraju se mjere i radnje koje se poduzimaju u cilju prisilnog izvršenja obveze stranca da napusti državu.

Prisilno udaljenje u pravilu provodi policijska uprava ili policijska postaja na čijem se području nalazi stranac, odnosno Prihvatni centar za strance (u daljnjem tekstu: Centar), ukoliko je stranac smješten u Centru.«.

Članak 6.

Članci 44. i 45. brišu se.

Članak 7.

Članak 46. mijenja se i glasi:

»Članak 46.

Tijelo koje provodi prisilno udaljenje dužno je strancu kojeg se prisilno udaljuje osigurati nužnu skrb.

Prisilno udaljenje maloljetnog stranca provodit će se uz pratnju roditelja, a ukoliko je bez pratnje roditelja nadležni Centar za socijalni skrb odredit će mu skrbnika uz čiju pratnju će se prisilno udaljiti.

Prilikom prisilnog udaljenja maloljetnog stranca bez pratnje roditelja vodit će se naročito računa o njegovoj dobi i stupnju zrelosti.«.

Članak 8.

Rješenje o smještaju u Centar donosi nadležna policijska uprava ili policijska postaja.

Članak 9.

U članku 48. stavci 2. i 3. mijenjaju se i glase:

»Vrijeme uhićenja i zadržavanja radi osiguranja prisilnog udaljenja uračunava se u vrijeme smještaja u Centru.

U smještaj u Centru ne uračunava se vrijeme koje je stranac bez odobrenja proveo izvan Centra te vrijeme koje je proveo u zatvoru ili pritvoru.«.

  Članak 10.

U članku 49. stavku 1. dodaju se podstavci 3. i 4. koji glase:

» – koji je nepodoban za smještaj u Centru jer boluje od teških zaraznih ili duševnih bolesti,

– ako u Centru nema dovoljno smještajnog kapaciteta.«.

Članak 11.

U članku 52. stavku 1. riječi u zagradi: »(u protuvrijednosti ne većoj od 300,00 kn tjedno)« brišu se.

Stavak 2. mijenja se i glasi:

»Tijekom boravka u Centru strancu se može odobriti korištenje privremeno oduzetih novčanih sredstva, a svako preuzimanje novca stranac potvrđuje potpisom.«.

Članak 12.

U članku 53. dodaje se stavak 2. koji glasi:

»Stranca kojem nije utvrđen identitet i koji je dao očito neistinite podatke da je maloljetan može se smjestiti u Centar, uz stručno mišljenje nadležnog centra za socijalnu skrb.«.

Članak 13.

Članak 58. stavak 2. mijenja se i glasi:

»Kućnim redom kojega donosi rukovoditelj Centra uređuju se pravila boravka u Centru, postupak prihvata i smještaja, kretanje u Centru, raspored dnevnih aktivnosti, sanitarno-higijenski uvjeti te druga prava i dužnosti stranaca u Centru.«.

Stavak 3. briše se.

Članak 14.

Članak 59. stavak 1. briše se.

Članak 15.

Članak 60. mijenja se i glasi:

»Strancu koji pokuša bez odobrenja napustiti Centar ili se ne pridržava pravila Kućnog reda rukovoditelj Centra može odrediti pojačani nadzor. Pod pojačanim nadzorom smatra se izolacija u posebnoj prostoriji, ograničenje prava na posjete, primanje paketa, slanje pisama i korištenje privremeno oduzetih novčanih sredstava.«.

Članak 16.

U članku 61. stavku 1. podstavku 1. riječi: »ili kada dragovoljno napusti državu« brišu se.

Članak 17.

U članku 65. stavak 2. briše se.

Članak 18.

Ovaj Pravilnik stupa na snagu osmoga dana od dana objave u »Narodnim novinama«.

Broj: 511-01-52-73122/3-03
Zagreb, 10. siječnja 2005.

Ministar
Marijan Mlinarić, dr. med., v. r.




 
IZRADA WEB STRANICA

Imati dobre web stranice danas je gotovo neizbježno za bilo koju tvrtku ili organizaciju koja želi biti prisutna na tržištu. Evo nekoliko razloga zašto bi trebali imati web stranice:

Dostupnost 24/7: Web stranice su dostupne 24 sata dnevno, 7 dana u tjednu, što omogućuje kupcima da se informiraju o proizvodima i uslugama tvrtke u bilo koje vrijeme.

Povećanje vidljivosti: Web stranice mogu pomoći tvrtkama da budu vidljivije na internetu, što može povećati broj posjetitelja i potencijalnih kupaca.

Predstavljanje tvrtke: Web stranice omogućuju tvrtkama da predstave svoje proizvode i usluge, povijest tvrtke, misiju i viziju, te da se razlikuju od konkurencije.

Komunikacija s kupcima: Web stranice omogućuju tvrtkama da komuniciraju s kupcima putem e-pošte, chatova, foruma, društvenih mreža i drugih kanala komunikacije.

Prodaja proizvoda i usluga: Web stranice omogućuju tvrtkama da prodaju svoje proizvode i usluge online, što može biti vrlo profitabilno i prikladno za kupce.

Branding: Web stranice su važan alat za branding, jer mogu pomoći u izgradnji prepoznatljivosti brenda, te u stvaranju pozitivne percepcije o tvrtki i njezinim proizvodima i uslugama.

Analitika i praćenje rezultata: Web stranice omogućuju tvrtkama da prate i analiziraju posjetitelje, te da bolje razumiju svoje kupce i poboljšaju svoje marketinške aktivnosti.

Sve u svemu, web stranice su važan alat za tvrtke koje žele biti konkurentne na tržištu, te komunicirati i prodavati svoje proizvode i usluge na najučinkovitiji način.

Link na našu ponudu za izradu web stranica - Provjerite!
 










POSEBNA PONUDA ZA PODUZETNIKE
Link na brzi pregled poslovnih i internet usluga