POSEBNA PONUDA ZA PODUZETNIKE
Želite poboljšati svoje poslovanje, povećati prodaju? Imate sve manje kupaca? Slaba je potražnja za vašim uslugama? Opada vam promet i dobit? Svakim danom imate sve manje posla? Provjerite ponudu naših marketing usluga. Izrada web stranica, cijena vrlo povoljna.
Link na pregled ponude - Poslovne usluge za poduzetnike
 

 

 
IZRADA WEB STRANICA, POVOLJNO I KVALITETNO
Izrada web stranica po izuzetno povoljnim cijenama. Izrada internet stranica koje možete uvijek samostalno ažurirati bez ikakvih dodatnih troškova. Objavite neograničeni broj tekstova, objavite sve ponude, akcije, oglase, kataloge...
Link za opširnije informacije o povoljnoj izradi kvalitetnih CMS web stranica
 

 

 
POSLOVNE INFORMACIJE, SAVJETI I ANALIZE
Potražite sve informacije o poslovanju u Hrvatskoj, pravne, porezne i druge savjete, informacije o internet oglašavanju i marketingu, rezultate istraživanja tržišta, poslovne analize, informacije o kreditima za poduzetnike, poticajima...
Kontaktirajte nas ukoliko su Vam potrebne poslovne informacije
 

 

 
PRIMJERI UGOVORA, POSLOVNIH PLANOVA, IMENICI
Korisni primjeri ugovora, obrasci, primjeri poslovnih planova, imenici za direktni marketing, usluga sastavljanja imenika i baza podataka po Vašim potrebama, pretraživanje baza podataka, trgovačko zastupanje i posredovanje...
Informirajte se o našim uslugama - Isplati se!
 

 

Neslužbeni pregled iz Narodnih novina:

HRVATSKA NARODNA BANKA

172

Na teme­lju članka 39. stavka 2. pod i) Zakona o Hrvatskoj narodnoj banci (»Narodne novine«, br. 36/2001.) i članka 44. stav­ka 1. točke 4. Zakona o platnom prometu u zem­lji (»Narodne novine«, br. 117/2001.) guverner Hrvatske narodne banke donio je

ODLUKU

O IZMJENAMA I DOPUNAMA ODLUKE O JEDINSTVENOM REGISTRU RAČUNA POSLOVNIH SUBJEKATA

Članak 1.

U Odluci o Jedinstvenom re­gistru računa poslovnih subjekata (»Narodne novine«, br. 14/2002. i 98/2002.) iza članka 3. dodaje se novi članak 3.a, koji glasi:

»Članak 3.a

Osim podataka iz članka 3. ove odluke Hrvatska narodna banka dostav­lja u Jedinstveni re­gistar računa i podatke za račune za posebne namjene za naplatu zajedničkih prihoda proračuna koje vodi kao podračune računa državnog proračuna Republike Hrvatske.

Račune za posebne namjene za naplatu zajedničkih prihoda proračuna Hrvatska narodna banka otvara i vodi u skladu s Na­red­bom o načinu uplaćiva­nja prihoda proračuna, obveznih doprinosa te prihoda za financira­nje drugih javnih potreba (u nastavku teksta: Naredba), koju na teme­lju članka 45. Zakona o platnom prometu u zem­lji (»Narodne novine«, br. 117/2001.) za svaku godinu propisuje ministar financija.

Za svaki račun za posebne namjene za naplatu zajedničkih prihoda proračuna koji vodi, Hrvatska narodna banka dostav­lja sljedeće podatke:

1. Matični broj (8 znakova)

U prvo mjesto upisuje se znak »0«, a zatim sedmeroznamenkasti jedinstveni matični broj Republike Hrvatske iz Obavijesti o razvrstava­nju prema Nacionalnoj klasifikaciji djelatnosti od Državnog zavoda za statistiku – 3205991.

2. Broj računa (17 znakova)

Upisuje se broj računa za posebne namjene za naplatu zajed­ničkih prihoda proračuna iz Naredbe: i to vodeći broj Hrvatske narodne banke i broj (partija) računa u Hrvatskoj narodnoj banci.

3. Naziv računa (114 znakova)

Upisuje se naziv računa za posebne namjene za naplatu zajedničkih prihoda proračuna iz Naredbe.

4. Županija (2 znaka)

Upisuje se brojčana oznaka županije na čijem se području nalazi grad ili općina na koju se odnosi račun za posebne namjene za naplatu zajedničkih prihoda proračuna. Brojčanu oznaku županije odredio je Državni zavod za statistiku.

5. Grad ili općina (4 znaka)

Upisuje se brojčana oznaka grada ili općine za koju je otvoren račun za posebne namjene za naplatu zajedničkih prihoda proračuna. Brojčanu oznaku grada ili općine odredio je Državni zavod za statistiku.

6. Datum otvara­nja računa (8 znakova)

Upisuje se datum otvara­nja računa. U prva četiri mjesta upisuje se godina, u iduća dva mjesec, a u pos­ljed­nja dva dan (GGGGMMDD).

7. Datum zatvara­nja računa (8 znakova)

Upisuje se datum zatvara­nja računa. U prva četiri mjesta upisuje se godina, u iduća dva mjesec, a u pos­ljed­nja dva dan (GGGGMMDD).«

Članak 2.

Članak 8. mije­nja se i glasi:

»Dostav­lja­nje podataka u Jedinstveni re­gistar računa i koriš­te­nje podataka iz Jedinstvenog re­gistra računa posebnom uputom propisuje Financijska agencija.«

Članak 3.

U članku 8.a stavak 1. mije­nja se i glasi:

»Svi podaci Jedinstvenog re­gistra računa iz članka 3. i 3.a ove odluke, osim podatka kojim se označava blokada računa poslovnog subjekta, javni su podaci.«

U stavku 3. riječ »ostalim« briše se.

Članak 4.

Članak 8.b mije­nja se i glasi:

»Financijska agencija dužna je sudioniku platnog prometa na ­nje­gov zahtjev dati javne podatke iz Jedinstvenog re­gistra računa.

Sadržaj zahtjeva iz stavka 1. određuje Financijska agencija.

Financijska agencija je odgovorna za istovjetnost danih podataka s podacima iz Jedinstvenog re­gistra računa, uz uvjet da je sudionik platnog prometa u zahtjevu naveo matični broj poslovnog subjekta na koji se traženi podaci odnose.«

Članak 5.

U članku 8.c iza riječi »ove odluke« briše se zarez i stav­lja se točka, a tekst »uz suglasnost Hrvatske narodne banke« briše se.

Iza stavka 1. dodaje se stavak 2., koji glasi:

»Naknadu za usluge iz članka 7. ove odluke Financijska agencija utvrđuje uz suglasnost Hrvatske narodne banke«.

Članak 6.

Naputak za dostav­lja­nje podataka za Jedinstveni re­gistar računa i za korište­nje podataka Jedinstvenog re­gistra računa, koji je dan u Prilogu 1 kao sastavni dio Odluke i prema kojem su se obav­ljali dostava i korište­nje podataka Jedinstvenog re­gistra ra­čuna do 31. listopada 2002., prestaje biti sastavni dio Odluke.

Članak 7.

Ova odluka stupa na snagu danom objave u »Narodnim novinama«, a primje­njuje se od 1. ve­ljače 2005.

O. br. 13-020/01-05/ŽR
Zagreb, 12. siječ­nja 2005.

Guverner
Hrvatske narodne banke
dr. sc. Že­ljko Rohatinski, v. r.




 
IZRADA WEB STRANICA

Imati dobre web stranice danas je gotovo neizbježno za bilo koju tvrtku ili organizaciju koja želi biti prisutna na tržištu. Evo nekoliko razloga zašto bi trebali imati web stranice:

Dostupnost 24/7: Web stranice su dostupne 24 sata dnevno, 7 dana u tjednu, što omogućuje kupcima da se informiraju o proizvodima i uslugama tvrtke u bilo koje vrijeme.

Povećanje vidljivosti: Web stranice mogu pomoći tvrtkama da budu vidljivije na internetu, što može povećati broj posjetitelja i potencijalnih kupaca.

Predstavljanje tvrtke: Web stranice omogućuju tvrtkama da predstave svoje proizvode i usluge, povijest tvrtke, misiju i viziju, te da se razlikuju od konkurencije.

Komunikacija s kupcima: Web stranice omogućuju tvrtkama da komuniciraju s kupcima putem e-pošte, chatova, foruma, društvenih mreža i drugih kanala komunikacije.

Prodaja proizvoda i usluga: Web stranice omogućuju tvrtkama da prodaju svoje proizvode i usluge online, što može biti vrlo profitabilno i prikladno za kupce.

Branding: Web stranice su važan alat za branding, jer mogu pomoći u izgradnji prepoznatljivosti brenda, te u stvaranju pozitivne percepcije o tvrtki i njezinim proizvodima i uslugama.

Analitika i praćenje rezultata: Web stranice omogućuju tvrtkama da prate i analiziraju posjetitelje, te da bolje razumiju svoje kupce i poboljšaju svoje marketinške aktivnosti.

Sve u svemu, web stranice su važan alat za tvrtke koje žele biti konkurentne na tržištu, te komunicirati i prodavati svoje proizvode i usluge na najučinkovitiji način.

Link na našu ponudu za izradu web stranica - Provjerite!
 










POSEBNA PONUDA ZA PODUZETNIKE
Link na brzi pregled poslovnih i internet usluga