POSEBNA PONUDA ZA PODUZETNIKE
Želite poboljšati svoje poslovanje, povećati prodaju? Imate sve manje kupaca? Slaba je potražnja za vašim uslugama? Opada vam promet i dobit? Svakim danom imate sve manje posla? Provjerite ponudu naših marketing usluga. Izrada web stranica, cijena vrlo povoljna.
Link na pregled ponude - Poslovne usluge za poduzetnike
 

 

 
IZRADA WEB STRANICA, POVOLJNO I KVALITETNO
Izrada web stranica po izuzetno povoljnim cijenama. Izrada internet stranica koje možete uvijek samostalno ažurirati bez ikakvih dodatnih troškova. Objavite neograničeni broj tekstova, objavite sve ponude, akcije, oglase, kataloge...
Link za opširnije informacije o povoljnoj izradi kvalitetnih CMS web stranica
 

 

 
POSLOVNE INFORMACIJE, SAVJETI I ANALIZE
Potražite sve informacije o poslovanju u Hrvatskoj, pravne, porezne i druge savjete, informacije o internet oglašavanju i marketingu, rezultate istraživanja tržišta, poslovne analize, informacije o kreditima za poduzetnike, poticajima...
Kontaktirajte nas ukoliko su Vam potrebne poslovne informacije
 

 

 
PRIMJERI UGOVORA, POSLOVNIH PLANOVA, IMENICI
Korisni primjeri ugovora, obrasci, primjeri poslovnih planova, imenici za direktni marketing, usluga sastavljanja imenika i baza podataka po Vašim potrebama, pretraživanje baza podataka, trgovačko zastupanje i posredovanje...
Informirajte se o našim uslugama - Isplati se!
 

 

Neslužbeni pregled iz Narodnih novina:

VLADA REPUBLIKE HRVATSKE

1436

Na temelju članka 12. stavka 2. Zakona o ustanovama (»Narodne novine«, br. 76/93, 29/97 i 47/99) i članka 49. stavka 2. Zakona o znanstvenoj djelatnosti i visokom obrazovanju (»Narodne novine«, br. 123/2003, 105/2004 i 174/2004), Vlada Republike Hrvatske je na sjednici održanoj 9. lipnja 2005. godine donijela

UREDBU

O OSNIVANJU VELEUČILIŠTA»MARKO MARULIĆ« U KNINU

 

Članak 1.

Ovom Uredbom osniva se javna ustanova pod nazivom: Veleučilište »Marko Marulić« u Kninu (u daljnjem tekstu: Veleučilište).

Sjedište Veleučilišta je u Kninu, Krešimirova 30, u zgradi Stare gimnazije.

 

Članak 2.

Osnivač Veleučilišta je Republika Hrvatska, a prava i dužnosti osnivača obavljat će ministarstvo nadležno za visoko obrazovanje.

 

Članak 3.

Djelatnost Veleučilišta je:

– ustrojavanje i izvođenje stručnih studija sukladno Zakonu o znanstvenoj djelatnosti i visokom obrazovanju i Statutu Veleučilišta;

– obavljanje visokostručnog razvojnog i istraživačkog rada te znanstvenog rada, uz uvjete prema posebnim propisima;

– ustrojavanje i izvođenje programa stalnog usavršavanja, cjeloživotnog obrazovanja;

– izdavačka, bibliotečna i informatička djelatnost vezana za temeljnu djelatnost.

 

Članak 4.

Veleučilište se ustrojava s veleučilišnim odjelima u svom sastavu.

Statutom Veleučilišta pobliže se određuje broj i ustrojstvo odjela, te druga važna pitanja za njihovo djelovanje.

Zaseban odjel Veleučilišta čini Inovacijsko središte u kojem će se odvijati visokostručni razvojni i istraživački rad, te znanstveni rad, uz uvjete prema posebnim propisima.

 

Članak 5.

Tijela Veleučilišta su dekan, Stručno vijeće i Upravno vijeće.

Veleučilište može imati i druga stručna i savjetodavna tijela čije se osnivanje, sastav i nadležnost uređuje Statutom ili drugim općim aktom.

 

Članak 6.

Veleučilištem upravlja Upravno vijeće.

Upravno vijeće:

– donosi program rada i razvoja Veleučilišta i nadzire njihovo izvršavanje,

– brine se o zakonitosti rada Veleučilišta, racionalnoj uporabi materijalnih i kadrovskih resursa, te provođenju odluka Stručnog vijeća,

– odlučuje o načinu upotrebljavanja dobiti koju Veleučilište ostvari,

– donosi odluke u drugom stupnju o ostvarivanju pojedinačnih prava radnika,

– donosi godišnji obračun,

– na prijedlog Stručnog vijeća donosi Statut uz suglasnost osnivača,

– predlaže osnivaču promjenu ili proširenje djelatnosti,

– daje suglasnost na pojedine odluke dekana i Stručnog vijeća sukladno Statutu,

– daje osnivaču i dekanu prijedloge i mišljenja o pojedinim pitanjima,

– obavlja druge poslove predviđene Statutom.

Prije donošenja odluka koje utječu na povećanje troškova rada, Upravno vijeće dužno je zatražiti prethodnu suglasnost ministarstva nadležnog za poslove visokog obrazovanja.

 

Članak 7.

Upravno vijeće ima pet članova od kojih tri imenuje osnivač, a dva bira Stručno vijeće Veleučilišta na vrijeme od četiri godine. Predsjednika Upravnog vijeća biraju članovi između sebe. U radu Upravnog vijeća bez prava glasovanja sudjeluje dekan Veleučilišta.

Osnivač i Stručno vijeće mogu razriješiti članove koje imenuju odnosno biraju u Upravno vijeće i prije isteka vremena na koje su imenovani odnosno izabrani.

Način rada i odlučivanja Upravnog vijeća utvrđuje se Statutom Veleučilišta.

 

Članak 8.

Čelnik i voditelj Veleučilišta je dekan.

Za dekana može biti izabran radnik Veleučilišta u znanstveno-nastavnom zvanju ili nastavnom zvanju profesora visoke škole, a bira ga i razrješava Stručno vijeće s mandatom, na način i u postupku koji je utvrđen Statutom Veleučilišta. Izbor dekana potvrđuje Upravno vijeće.

Dekan obavlja sljedeće poslove:

– organizira i vodi Veleučilište,

– predstavlja i zastupa Veleučilište,

– poduzima sve pravne radnje u ime i za račun Veleučilišta,

– zastupa Veleučilište u svim postupcima pred sudovima, uprav­nim i drugim državnim tijelima te pravnim osobama s javnim ovlasti­ma,

– predlaže Stručnom vijeću i Upravnom vijeću mjere za unaprjeđenje rada Veleučilišta,

– daje pisanu punomoć drugoj osobi, u granicama svoje ovlasti, da zastupa Veleučilište u pravnom prometu,

– određuje osobe ovlaštene za potpisivanje financijske i druge dokumentacije,

– predsjedava Stručnom vijeću,

– donosi opće akte u skladu sa Statutom,

– provodi odluke Upravnog vijeća i Stručnog vijeća,

– obavlja i druge poslove utvrđene zakonom i Statutom Veleučilišta.

 

Članak 9.

Dekan ne može bez suglasnosti Upravnog vijeća sklapati poslove o stjecanju, opterećenju i otuđenju nekretnina, ako vrijednost pravnog posla iznosi više od 100.000,00 kuna.

Veleučilište ne može bez suglasnosti osnivača steći, opteretiti ili otuđiti nekretnine ili drugu imovinu, niti ugovoriti drugi posao ako vrijednost pojedinačnog ugovora iznosi više od milijun kuna.

 

Članak 10.

Stručno vijeće Veleučilišta odlučuje o stručnim i nastavnim pitanjima, sukladno zakonu i Statutu Veleučilišta.

Stručno vijeće Veleučilišta čine nastavnici, suradnici i studenti. Broj, sastav, način izbora i mandat članova Stručnog vijeća iz redova nastavnika i suradnika pobliže se određuje Statutom Veleučilišta.

Studenti čine najmanje 15% ukupnog broja članova Stručnog vijeća. Studente – članove Stručnog vijeća biraju samo studenti sukladno Statutu Veleučilišta.

 

Članak 11.

Sredstva za osnivanje i početak rada Veleučilišta osiguravaju se u državnom proračunu Republike Hrvatske, te u proračunu jedinica lokalne i područne samouprave, a sredstva za redovnu djelatnost Veleučilišta osiguravaju se iz sredstava državnog proračuna Republike Hrvatske i iz vlastitih prihoda.

 

Članak 12.

Veleučilište nema za cilj stjecanje dobiti.

Ako Veleučilište u obavljanju svoje djelatnosti ostvari dobit ona će se upotrebljavati isključivo za obavljanje i razvoj djelatnosti Veleučilišta.

 

Članak 13.

Za gubitke nastale poslovanjem kao i za druge svoje obveze Veleučilište odgovara cijelom svojom imovinom.

Republika Hrvatska solidarno i neograničeno odgovara za obveze Veleučilišta.

 

Članak 14.

Ministar nadležan za visoko obrazovanje imenovat će privremenog dekana Veleučilišta u roku od 15 dana od dana stupanja na snagu ove Uredbe.

 

Članak 15.

Privremeni dekan obavit će pripreme za početak rada Veleučilišta, a naročito podnijeti zahtjev za upis u Upisnik visokih učilišta, odnosno pribaviti dopusnicu ministra znanosti, obrazovanja i športa kojom se utvrđuje da visoko učilište ispunjava uvjete za početak obavljanja djelatnosti, donijeti privremeni Statut i poduzeti mjere za konstituiranje Stručnog i Upravnog vijeća Veleučilišta, te podnijeti prijavu za upis u sudski registar.

Upravno vijeće donijet će Statut Veleučilišta u roku od mjesec dana od njegova imenovanja.

Veleučilište može početi obavljati djelatnost danom upisa u sudski registar.

 

Članak 16.

Ova Uredba stupa na snagu danom objave u »Narodnim novinama«.

 

Klasa: 602-04/05-02/14

Urbroj: 5030108-05-1

Zagreb, 9. lipnja 2005.

Predsjednik

dr. sc. Ivo Sanader, v. r.

 

 




 
IZRADA WEB STRANICA

Imati dobre web stranice danas je gotovo neizbježno za bilo koju tvrtku ili organizaciju koja želi biti prisutna na tržištu. Evo nekoliko razloga zašto bi trebali imati web stranice:

Dostupnost 24/7: Web stranice su dostupne 24 sata dnevno, 7 dana u tjednu, što omogućuje kupcima da se informiraju o proizvodima i uslugama tvrtke u bilo koje vrijeme.

Povećanje vidljivosti: Web stranice mogu pomoći tvrtkama da budu vidljivije na internetu, što može povećati broj posjetitelja i potencijalnih kupaca.

Predstavljanje tvrtke: Web stranice omogućuju tvrtkama da predstave svoje proizvode i usluge, povijest tvrtke, misiju i viziju, te da se razlikuju od konkurencije.

Komunikacija s kupcima: Web stranice omogućuju tvrtkama da komuniciraju s kupcima putem e-pošte, chatova, foruma, društvenih mreža i drugih kanala komunikacije.

Prodaja proizvoda i usluga: Web stranice omogućuju tvrtkama da prodaju svoje proizvode i usluge online, što može biti vrlo profitabilno i prikladno za kupce.

Branding: Web stranice su važan alat za branding, jer mogu pomoći u izgradnji prepoznatljivosti brenda, te u stvaranju pozitivne percepcije o tvrtki i njezinim proizvodima i uslugama.

Analitika i praćenje rezultata: Web stranice omogućuju tvrtkama da prate i analiziraju posjetitelje, te da bolje razumiju svoje kupce i poboljšaju svoje marketinške aktivnosti.

Sve u svemu, web stranice su važan alat za tvrtke koje žele biti konkurentne na tržištu, te komunicirati i prodavati svoje proizvode i usluge na najučinkovitiji način.

Link na našu ponudu za izradu web stranica - Provjerite!
 










POSEBNA PONUDA ZA PODUZETNIKE
Link na brzi pregled poslovnih i internet usluga