POSEBNA PONUDA ZA PODUZETNIKE
Želite poboljšati svoje poslovanje, povećati prodaju? Imate sve manje kupaca? Slaba je potražnja za vašim uslugama? Opada vam promet i dobit? Svakim danom imate sve manje posla? Provjerite ponudu naših marketing usluga. Izrada web stranica, cijena vrlo povoljna.
Link na pregled ponude - Poslovne usluge za poduzetnike
 

 

 
IZRADA WEB STRANICA, POVOLJNO I KVALITETNO
Izrada web stranica po izuzetno povoljnim cijenama. Izrada internet stranica koje možete uvijek samostalno ažurirati bez ikakvih dodatnih troškova. Objavite neograničeni broj tekstova, objavite sve ponude, akcije, oglase, kataloge...
Link za opširnije informacije o povoljnoj izradi kvalitetnih CMS web stranica
 

 

 
POSLOVNE INFORMACIJE, SAVJETI I ANALIZE
Potražite sve informacije o poslovanju u Hrvatskoj, pravne, porezne i druge savjete, informacije o internet oglašavanju i marketingu, rezultate istraživanja tržišta, poslovne analize, informacije o kreditima za poduzetnike, poticajima...
Kontaktirajte nas ukoliko su Vam potrebne poslovne informacije
 

 

 
PRIMJERI UGOVORA, POSLOVNIH PLANOVA, IMENICI
Korisni primjeri ugovora, obrasci, primjeri poslovnih planova, imenici za direktni marketing, usluga sastavljanja imenika i baza podataka po Vašim potrebama, pretraživanje baza podataka, trgovačko zastupanje i posredovanje...
Informirajte se o našim uslugama - Isplati se!
 

 

Neslužbeni pregled iz Narodnih novina:

VLADA  REPUBLIKE HRVATSKE

1574

Na temelju članka 14. Zakona o pomorskom dobru i morskim lukama (»Narodne novine«, broj 158/2003), Vlada Republike Hrvatske je na sjednici održanoj 30. lipnja 2005. godine donijela

UREDBU

o izmjenama i dopunama uredbe o postupku utvrđivanja granice pomorskog dobra

 

Članak 1.

U Uredbi o postupku utvrđivanja granice pomorskog dobra (»Narodne novine«, broj 8/2004) u članku 3., stavku 3., točka 1. mijenja se i glasi:

»granicom pomorskog dobra obuhvaća se prostor koji prema svojoj funkciji služi korištenju mora za pomorski promet i morski ribolov, te za druge svrhe vezane za korištenje mora«.

U točki 4. riječ »niska« briše se, a iza riječi »i slično« stavlja se zarez i dodaje tekst »ukoliko to nije u suprotnosti sa Zakonskom definicijom pomorskog dobra«.

 

Članak 2.

U članku 5., iza stavka 1. dodaje se novi stavak 2. koji glasi:

»Zahtjev i pripadajuću dokumentaciju iz stavka 1. ovog članka Povjerenstvo je dužno dostaviti županijskom državnom odvjetništvu, kao zastupniku po zakonu Republike Hrvatske, koja ima status stranke u postupku«.

Postojeći stavci 2., 3. i 4. postaju stavci 3., 4. i 5.

 

Članak 3.

U članku 9., stavku 1. iza riječi »Povjerenstvo Ministarstva« stavlja se točka, a ostali dio teksta briše se.

Iza stavka 2. dodaju se novi stavci 3. i 4. koji glase:

»Rješenje o utvrđenoj granici pomorskog dobra, Povjerenstvo Ministarstva dostavlja Republici Hrvatskoj putem nadležnog županijskog državnog odvjetništva.

Rješenje iz stavka 3. ovog članka, Povjerenstvo Ministarstva nakon konačnosti, radi provedbe u zemljišnim knjigama, dostavlja nadležnom općinskom državnom odvjetništvu«.

 

Članak 4.

U članku 12., stavci 3., 4. i 5. mijenjaju se i glase:

»Zahtjev za utvrđivanje granica lučkog područja za luke otvorene za javni promet, podnosi se Povjerenstvu.

Prijedlog granice lučkog područja za luke otvorene za javni promet izrađuje se sukladno članku 13. ove Uredbe.

Na postupak utvrđivanja granice lučkog područja za luke otvorene za javni promet primjenjuju se odredbe članaka 5., 6., 9. i 10. ove Uredbe«.

Stavak 6. briše se.

 

Članak 5.

U članku 14., stavak 3. mijenja se i glasi:

»Povjerenstvo se sastoji od sedam članova, koji su predstavnici sljedećih tijela:

– Županijskog upravnog tijela nadležnog za poslove pomorstva (dva člana);

– Županijskog upravnog tijela nadležnog za poslove prostornog uređenja i zaštite okoliša;

– Državne geodetske uprave – Područnog ureda za katastar;

– Lučke kapetanije;

– Općinskog suda - mjesno nadležnog za vođenje evidencije o pomorskom dobru – (promjenjivi član);

– Lokalne samouprave na čijem se području utvrđuje granica pomorskog dobra (promjenjivi član).«

U stavku 7. riječi »u iznosu od 1.000,00 kuna bruto« zamjenjuju se riječima »u iznosu od 600,00 kuna bruto«.

 

Članak 6.

U članku 15., stavku 5. riječi »iznosi 10.000,00 kuna.« zamjenjuju se riječima »iznosi 5.000,00 kuna.«

Stavak 7. briše se.

Iza stavka 10., dodaju se novi stavci 11. i 12. koji glase:

»U slučaju da je granica pomorskog dobra utvrđena na zahtjev podnositelja, a u svrhu koja nije vezana za pokretanje postupka koncesioniranja na istom području, ima pravo na povrat uplaćene naknade za utvrđivanje granice pomorskog dobra iz županijskog proračuna, u roku od dvije godine od dana donošenja rješenja o granici pomorskog dobra.

Podnositelj zahtjeva iz predhodnog stavka ovog članka nema pravo na povrat uplaćene naknade ukoliko nije izvršio obvezu izrade geodetskog elaborata, sukladno rješenju o utvrđenoj granici pomorskog dobra.«

 

Članak 7.

U roku od 30 dana od dana stupanja na snagu ove Uredbe, nadležni župan dužan je uskladiti sastav Povjerenstva u skladu s člankom 5. ove Uredbe.

 

Članak 8.

Ova Uredba stupa na snagu osmog dana od dana objave u »Narodnim novinama«.

 

Klasa: 934-01/05-02/05

Urbroj: 5030116-05-1

Zagreb, 30. lipnja 2005.

Predsjednik

dr. sc. Ivo Sanader, v. r.

 




 
IZRADA WEB STRANICA

Imati dobre web stranice danas je gotovo neizbježno za bilo koju tvrtku ili organizaciju koja želi biti prisutna na tržištu. Evo nekoliko razloga zašto bi trebali imati web stranice:

Dostupnost 24/7: Web stranice su dostupne 24 sata dnevno, 7 dana u tjednu, što omogućuje kupcima da se informiraju o proizvodima i uslugama tvrtke u bilo koje vrijeme.

Povećanje vidljivosti: Web stranice mogu pomoći tvrtkama da budu vidljivije na internetu, što može povećati broj posjetitelja i potencijalnih kupaca.

Predstavljanje tvrtke: Web stranice omogućuju tvrtkama da predstave svoje proizvode i usluge, povijest tvrtke, misiju i viziju, te da se razlikuju od konkurencije.

Komunikacija s kupcima: Web stranice omogućuju tvrtkama da komuniciraju s kupcima putem e-pošte, chatova, foruma, društvenih mreža i drugih kanala komunikacije.

Prodaja proizvoda i usluga: Web stranice omogućuju tvrtkama da prodaju svoje proizvode i usluge online, što može biti vrlo profitabilno i prikladno za kupce.

Branding: Web stranice su važan alat za branding, jer mogu pomoći u izgradnji prepoznatljivosti brenda, te u stvaranju pozitivne percepcije o tvrtki i njezinim proizvodima i uslugama.

Analitika i praćenje rezultata: Web stranice omogućuju tvrtkama da prate i analiziraju posjetitelje, te da bolje razumiju svoje kupce i poboljšaju svoje marketinške aktivnosti.

Sve u svemu, web stranice su važan alat za tvrtke koje žele biti konkurentne na tržištu, te komunicirati i prodavati svoje proizvode i usluge na najučinkovitiji način.

Link na našu ponudu za izradu web stranica - Provjerite!
 










POSEBNA PONUDA ZA PODUZETNIKE
Link na brzi pregled poslovnih i internet usluga