POSEBNA PONUDA ZA PODUZETNIKE
Želite poboljšati svoje poslovanje, povećati prodaju? Imate sve manje kupaca? Slaba je potražnja za vašim uslugama? Opada vam promet i dobit? Svakim danom imate sve manje posla? Provjerite ponudu naših marketing usluga. Izrada web stranica, cijena vrlo povoljna.
Link na pregled ponude - Poslovne usluge za poduzetnike
 

 

 
IZRADA WEB STRANICA, POVOLJNO I KVALITETNO
Izrada web stranica po izuzetno povoljnim cijenama. Izrada internet stranica koje možete uvijek samostalno ažurirati bez ikakvih dodatnih troškova. Objavite neograničeni broj tekstova, objavite sve ponude, akcije, oglase, kataloge...
Link za opširnije informacije o povoljnoj izradi kvalitetnih CMS web stranica
 

 

 
POSLOVNE INFORMACIJE, SAVJETI I ANALIZE
Potražite sve informacije o poslovanju u Hrvatskoj, pravne, porezne i druge savjete, informacije o internet oglašavanju i marketingu, rezultate istraživanja tržišta, poslovne analize, informacije o kreditima za poduzetnike, poticajima...
Kontaktirajte nas ukoliko su Vam potrebne poslovne informacije
 

 

 
PRIMJERI UGOVORA, POSLOVNIH PLANOVA, IMENICI
Korisni primjeri ugovora, obrasci, primjeri poslovnih planova, imenici za direktni marketing, usluga sastavljanja imenika i baza podataka po Vašim potrebama, pretraživanje baza podataka, trgovačko zastupanje i posredovanje...
Informirajte se o našim uslugama - Isplati se!
 

 

Neslužbeni pregled iz Narodnih novina:

VLADA REPUBLIKE HRVATSKE

 

1691

 

Na temelju članaka 8. i 9. Zakona o poljoprivredi (»Narodne novine«, br. 66/2001 i 83/2002), Vlada Republike Hrvatske je na sjednici održanoj 8. srpnja 2005. godine donijela

 

UREDBU

O TRŽNOM REDU ZA PŠENICU U 2005. GODINI

 

OPĆE ODREDBE

 

Članak 1.

 

Ovom Uredbom utvrđuju se:

– zajamčena i minimalna cijena,

– mjere intervencijskog otkupa i prodaje,

– kakvoća pšenice koja je predmet intervencijskog otkupa.

Zajamčena i minimalna cijena

 

Članak 2.

 

(1) Zajamčena cijena za pšenicu roda 2005. godine standardne kakvoće je 0,75 kuna po kilogramu i po njoj Ministarstvo gospodarstva, rada i poduzetništva – Ravnateljstvo za robne zalihe (u daljnjem tekstu: Ravnateljstvo) provodi interventni otkup.

(2) Minimalna cijena za pšenicu standardne kakvoće, iznosi 0,92 kuna po kilogramu franko skladište (bez ikakvih dodatnih troškova skladištara pšenice) po kojoj otkupljivači pšenice otkupljuju pšenicu od poljoprivrednih gospodarstava u razdoblju od početka žetve do 31. kolovoza 2005. godine i ostvaruju pravo na potporu trženju pšenice u sklopu ovoga tržnog reda.

(3) Odredbe obračuna odstupanja standardne kakvoće utvrđene u članku 3. ove Uredbe primjenjuju se i na minimalnu cijenu iz stavka 2. ovoga članka.

(4) Troškove sušenja pšenice snosi vlasnik pšenice.

 

OBRAČUN CIJENE S OBZIROM NA KAKVOĆU

 

Članak 3.

(1) Zajamčena cijena koju Ravnateljstvo plaća proizvođaču odnosi se na neto količinu pšenice standardne kakvoće s 2% primjesa, 13% vlage i 76 kg hektolitarske mase.

(2) Ukoliko utvrđena kakvoća pšenice, odstupa od standardne kakvoće iz članka 13. ove Uredbe, zajamčena cijena će se smanjiti, odnosno povećati za isti postotak, primjesa, nečistoća ili vlage.

(3) Za pšenicu koja odstupa od hektolitarske mase od 76 kg, Ravnateljstvo isplaćuje proizvođaču zajamčenu cijenu, koja se za svaki kilogram odstupanja od standardne hektolitarske mase, smanjuje ili povećava za 0,5%, (razlomljena zrna se uzimaju u obzir).

(4) Ukoliko pšenica ima utvrđenu veću hektolitarsku masu od 80 kg, smatrat će se da ima hektolitarsku masu od 80 kg.

 

INTERVENCIJSKI OTKUP I PRODAJA PŠENICE

 

Članak 4.

(1) Proizvođači koji ne mogu prodati pšenicu roda 2005. godine tržnim otkupljivačima, mogu neprodane količine ponuditi Ravnateljstvu.

(2) Intervencijski otkup se obavlja od 1. rujna do 30. rujna tekuće godine.

(3) Predmet intervencijskog otkupa može biti samo pšenica iz stavka 1. ovog članka, koja je proizvedena u tekućoj proizvodnoj godini u Republici Hrvatskoj i koja ispunjava uvjete glede minimalne kakvoće iz članka 14. ove Uredbe.

 

Članak 5.

(1) Proizvođači iz članka 4. stavka 1. ove Uredbe (u daljnjem tekstu: ponuđači) putem pisanih ponuda nude Ravnateljstvu na intervencijski otkup pšenicu u roku iz članka 4. stavka 2. ove Uredbe.

(2) Pisana ponuda mora sadržavati:

– podatke o ponuđaču (ime i prezime, odnosno naziv tvrtke, te adresu, odnosno sjedište),

– podatke o pšenici, koja je predmet ponude i to: mjesto skladištenja, količinu i kakvoću ovjerenu od skladištara pšenice, uz zadužnicu ovjerenu od strane skladištara i ovlaštene kontrolne kuće,

– pisanu izjavu ponuđača da je pšenica proizvedena u tekućoj godini u Republici Hrvatskoj s navedenim područjem proizvodnje.

(3) Ponuđači mogu dostaviti ponude putem preporučene pošte ili izravno u Ravnateljstvo.

(4) Ponuđač može predložiti način preuzimanja ponuđene pšenice, koja je predmet ponude u vlastitom skladištu.

(5) Ravnateljstvo provjerava ponude i u roku od 5 dana od njihovog prijema izvješćuje ponuđače o izboru ponude, te zaključuju kupoprodajni ugovor.

 

Članak 6.

Ravnateljstvo plaća pšenicu ponuđaču, koja je predmet intervencijskog otkupa u roku od 25 dana od dana prijema računa.

 

Članak 7.

(1) Ravnateljstvo vodi posebnu evidenciju o količinama i kakvoći pšenice, koja je predmet intervencijskog otkupa.

(2) Evidencija iz stavka 1. ovog članka obuhvaća podatke o prijemu, skladištenju i otpremi iz intervencijskog skladišta, te podatke o utvrđenoj prometno-tehnološkoj kakvoći.

(3) Skladišta u kojima je smještena otkupljena pšenica, dužna su Ravnateljstvu do desetog u mjesecu na obrascu iz Priloga 1., koji je sastavni dio ove Uredbe, dostaviti mjesečno izvješće o zalihama pšenice, koja je predmet intervencijskog otkupa.

(4) Skladišta iz stavka 3. ovog članka dužna su Ravnateljstvu do 31. ožujka tekuće godine, za prethodnu godinu, na obrascu iz Priloga 2., koji je sastavni dio ove Uredbe, dostaviti godišnje izvješće o zalihama pšenice, koja je predmet intervencijskog otkupa.

(5) Godišnje izvješće iz stavka 4. ovog članka prije dostave kontrolira i potvrđuje nadležna inspekcija (u daljnjem tekstu: inspektor) koji u izvješće unosi utvrđeno stanje na temelju obavljenog pregleda.

(6) U slučaju možebitnih odstupanja iz stavka 5. ovog članka, skladištar mora dati obrazloženje, koji je sastavni dio toga izvješća.

 

Članak 8.

(1) Ravnateljstvo prodaje pšenicu, koja je predmet intervencijskog otkupa na temelju javnog natječaja, a isti se objavljuje u javnim glasilima.

(2) Za objavu i tekst natječaja Ravnateljstvo mora dobiti prethodnu suglasnost Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodnog gospodarstva.

 

Članak 9.

Pšenica iz članka 8. ove Uredbe prodaje se po načelu »viđeno-kupljeno«.

Članak 10.

Zainteresirani kupci dostavljaju ponudu o kupnji preporučenom poštom ili izravno u Ravnateljstvo, a na način kako je uređeno javnim natječajem.

 

KAKVOĆA PŠENICE

 

Članak 11.

Kontrola kakvoće pšenice, koja je predmet intervencijskog otkupa, obuhvaća uzorkovanje i laboratorijsko ispitivanje zadanih parametara, sukladno metodama propisanim za utvrđivanje kakvoće pšenice.

 

Članak 12.

Pšenica koja je predmet intervencijskog otkupa (kupnje) mora biti:

1. zrela, zdrava i neoštećenih zrna;

2. očišćena i zadovoljavajuće kakvoće za trženje;

3. zadovoljavajuće boje za određenu sortu pšenice;

4. bez stranog mirisa i okusa;

5. bez živih insekata.

 

Članak 13.

Standardna kakvoća pšenice, prema kojoj se obračunava zajamčena cijena iz članka 2. ove Uredbe određena je:

 

Sadržaj vlage (%) max

13,00

Hektolitarska masa (kg/100 l) min

  76

Sadržaj primjesa (%) max

  2

 

 

Članak 14.

 

Pšenica koja je predmet intervencijskog otkupa mora pored općih zahtjeva iz članka 12. ove Uredbe ispunjavati i sljedeće minimalne uvjete kakvoće:

 

Sadržaj vlage (%) max.

14,00

Hektolitarska masa (kg/100 l) min.

  74

Sadržaj primjesa (%) max.

  12

 

 

POTPORA TRŽENJU PŠENICE

 

Članak 15.

 

(1) Potencijalni korisnici za potporu trženju pšenice su tržišni otkupljivači, koji su otkupili određene količine pšenice proizvedene u Republici Hrvatskoj u 2005. godini.

(2) Visina potpore trženju pšenice iznosi 0,10 kuna/kg standardne kakvoće.

(3) Sredstva za potporu trženju pšenice iz stavka 2. ovog članka osiguravaju se iz proračuna Republike Hrvatske, s proračunske stavke Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodnog gospodarstva, pozicija A568050-Intervencije Ravnateljstva za tržišnu i strukturnu potporu u poljoprivredi.

(4) Ostvarenje prava na potporu trženju pšenice temelji se na količinama pšenice koju su tržišni otkupljivači, nakon otkupa, uskladištili u vlastitom ili unajmljenom skladištu.

(5) Detaljne uvjete i upute za ostvarivanje prava na potporu trženju pšenice propisat će ministar poljoprivrede, šumarstva i vodnog gospodarstva.

 

PRIJELAZNE I ZAVRŠNE ODREDBE

 

Članak 16.

 

Detaljne uvjete i postupke provedbe intervencijskog otkupa pšenice, roda 2005. godine, donosi ministar poljoprivrede, šumarstva i vodnog gospodarstva, uz suglasnost ministra gospodarstva, rada i poduzetništva.

 

Članak 17.

 

Ova Uredba stupa na snagu danom objave u »Narodnim novinama«.

Klasa: 332-01/05-01/01

Urbroj: 5030116-05-1

Zagreb, 8. srpnja 2005.

 

Predsjednik

dr. sc. Ivo Sanader, v. r.

 

Prilog 1.

 

MJESEČNI IZVJEŠTAJ INTERVENCIJSKOG SKLADIŠTA

 

Vrsta žita:

_________

_________

Intervencijsko skladište:

Naziv: __________________________

Broj: ___________________________

Mjesec:

Serija

Opis

Količina – kilograma

Datum

Napomena

Preuzeto

Otpremljeno

 

Prenesena
količina

 

 

 

 

 

Količina koja se prenosi

 

 

 

 

 

 

 

Žig i potpis

_____________________________

Mjesto: _______________________

Datum: _______________________

Ime: ________________________________________

 

Prilog 2.

 

GODIŠNJI IZVJEŠTAJ INTERVENCIJSKOG SKLADIŠTA

 

Vrsta žita:

_________

_________

Intervencijsko skladište:

Naziv: __________________________

Broj: ___________________________

Mjesec:

Serija

Opis

Knjižena
količina
kilograma

Utržena
količina
kilograma

Pregledana
količina
kilograma

Napomena

 

 

 

 

 

 

 

                                                          

Žig i potpis

_____________________________

Mjesto: _______________________

Datum: _______________________

Ime: ________________________________________

 




 
IZRADA WEB STRANICA

Imati dobre web stranice danas je gotovo neizbježno za bilo koju tvrtku ili organizaciju koja želi biti prisutna na tržištu. Evo nekoliko razloga zašto bi trebali imati web stranice:

Dostupnost 24/7: Web stranice su dostupne 24 sata dnevno, 7 dana u tjednu, što omogućuje kupcima da se informiraju o proizvodima i uslugama tvrtke u bilo koje vrijeme.

Povećanje vidljivosti: Web stranice mogu pomoći tvrtkama da budu vidljivije na internetu, što može povećati broj posjetitelja i potencijalnih kupaca.

Predstavljanje tvrtke: Web stranice omogućuju tvrtkama da predstave svoje proizvode i usluge, povijest tvrtke, misiju i viziju, te da se razlikuju od konkurencije.

Komunikacija s kupcima: Web stranice omogućuju tvrtkama da komuniciraju s kupcima putem e-pošte, chatova, foruma, društvenih mreža i drugih kanala komunikacije.

Prodaja proizvoda i usluga: Web stranice omogućuju tvrtkama da prodaju svoje proizvode i usluge online, što može biti vrlo profitabilno i prikladno za kupce.

Branding: Web stranice su važan alat za branding, jer mogu pomoći u izgradnji prepoznatljivosti brenda, te u stvaranju pozitivne percepcije o tvrtki i njezinim proizvodima i uslugama.

Analitika i praćenje rezultata: Web stranice omogućuju tvrtkama da prate i analiziraju posjetitelje, te da bolje razumiju svoje kupce i poboljšaju svoje marketinške aktivnosti.

Sve u svemu, web stranice su važan alat za tvrtke koje žele biti konkurentne na tržištu, te komunicirati i prodavati svoje proizvode i usluge na najučinkovitiji način.

Link na našu ponudu za izradu web stranica - Provjerite!
 










POSEBNA PONUDA ZA PODUZETNIKE
Link na brzi pregled poslovnih i internet usluga