POSEBNA PONUDA ZA PODUZETNIKE
Želite poboljšati svoje poslovanje, povećati prodaju? Imate sve manje kupaca? Slaba je potražnja za vašim uslugama? Opada vam promet i dobit? Svakim danom imate sve manje posla? Provjerite ponudu naših marketing usluga. Izrada web stranica, cijena vrlo povoljna.
Link na pregled ponude - Poslovne usluge za poduzetnike
 

 

 
IZRADA WEB STRANICA, POVOLJNO I KVALITETNO
Izrada web stranica po izuzetno povoljnim cijenama. Izrada internet stranica koje možete uvijek samostalno ažurirati bez ikakvih dodatnih troškova. Objavite neograničeni broj tekstova, objavite sve ponude, akcije, oglase, kataloge...
Link za opširnije informacije o povoljnoj izradi kvalitetnih CMS web stranica
 

 

 
POSLOVNE INFORMACIJE, SAVJETI I ANALIZE
Potražite sve informacije o poslovanju u Hrvatskoj, pravne, porezne i druge savjete, informacije o internet oglašavanju i marketingu, rezultate istraživanja tržišta, poslovne analize, informacije o kreditima za poduzetnike, poticajima...
Kontaktirajte nas ukoliko su Vam potrebne poslovne informacije
 

 

 
PRIMJERI UGOVORA, POSLOVNIH PLANOVA, IMENICI
Korisni primjeri ugovora, obrasci, primjeri poslovnih planova, imenici za direktni marketing, usluga sastavljanja imenika i baza podataka po Vašim potrebama, pretraživanje baza podataka, trgovačko zastupanje i posredovanje...
Informirajte se o našim uslugama - Isplati se!
 

 

Neslužbeni pregled iz Narodnih novina:

USTAVNI SUD REPUBLIKE HRVATSKE

2322

Ustavni sud Republike Hrvatske, u Drugom vijeću za odlučivanje o ustavnim tužbama, u sastavu sudac Jasna Omejec, predsjednik Vijeća, te suci Marijan Hranjski, Mario Kos, Ivan Mrkonjić, Emilija Rajić i Vice Vukojević, članovi Vijeća, odlučujući o ustavnoj tužbi R. A. iz B., kojeg zastupa L. Š., odvjetnik u Z., na sjednici održanoj dana 28. rujna 2005. godine, jednoglasno je donio

ODLUKU

I. Ustavna tužba se usvaja.

II. Općinski sud u Makarskoj dužan je donijeti odluku u pred­metu koji se vodi pred tim sudom pod brojem: P-503/99 u najkraćem mogućem roku, ali ne duljem od osam (8) mjeseci, računajući od prvoga idućeg dana nakon objave ove odluke u »Narodnim novinama«.

III. Na temelju članka 63. stavka 3. Ustavnog zakona o Ustav­nom sudu Republike Hrvatske (»Narodne novine«, broj 99/99., 29/02. i 49/02. – pročišćeni tekst), podnositelju ustavne tužbe R. A. iz B. određuje se primjerena naknada zbog povrede ustavnog prava iz članka 29. stavka 1. Ustava Republike Hrvatske (»Narodne novine«, broj 41/01. – pročišćeni tekst) u iznosu od 7.800,00 kuna. 

IV. Naknada iz točke III. izreke ove odluke bit će isplaćena iz       državnog proračuna u roku od tri mjeseca od dana podnošenja zahtjeva podnositelja Ministarstvu financija Republike Hrvatske za njezinu isplatu.

V. Ova odluka objavit će se u »Narodnim novinama«.

 

Obrazloženje
 

1. Podnositelj ustavne tužbe, temeljem članka 63. Ustavnog zakona o Ustavnom sudu Republike Hrvatske (»Narodne novine«, broj 99/99., 29/02. i 49/02. – pročišćeni tekst; u daljnjem tekstu: Ustavni zakon), podnio je dana 12. studenoga 2004. godine ustavnu tužbu radi duljine parničnog postupka.

 

ČINJENICE VAŽNE ZA USTAVNOSUDSKI POSTUPAK

2. Dana 12. lipnja 1998. godine podnositelj je Općinskom sudu u Zagrebu podnio tužbu protiv tuženika »E. O.« d.d., radi naknade štete. Podnositelj je dana 5. studenoga 1997. godine stradao u prometnoj nesreći, koju je izazvao osiguranik tuženika M. L., te je zadobio teške tjelesne ozljede.

Na ročištu održanom 15. veljače 1999. godine tuženi je istaknuo prigovor mjesne nenadležnosti Općinskog suda u Zagrebu.

Rješenjem broj: L-Pn-4759/98 od 7. travnja 1999. godine Općinski sud u Zagrebu oglasio se mjesno nenadležnim.

Predmet je proslijeđen nadležnom Općinskom sudu u Makarskoj dana 25. svibnja 1999. godine.

Na ročištu održanom 10. studenoga 2000. godine naloženo je podnositelju da uredi tužbeni zahtjev u odnosu na tuženika, te je riješeno da će se pribaviti kazneni spis od Općinskog suda u Gospiću.

Podnositelj je podneskom od 15. veljače 2001. godine uredio tužbu.

Dana 2. ožujka 2001. godine održano je ročište te je riješeno da će se od Policijske uprave ličko-senjske zatražiti podatak kojem je državnom odvjetništvu podnesena kaznenena prijava protiv M. L., budući da je Općinski sud u Gospiću izvijestio sud da se kod njega ne vodi kazneni postupak protiv M. L. Dopisom suda od 18. ožujka 2002. godine zatraženi su navedeni podaci od Policijske uprave ličko-senjske, koji su sudu dostavljeni 15. travnja 2002. godine.

Podneskom od 8. siječnja 2003. godine podnositelj požuruje zakazivanje ročišta.

Sud je dopisom od 24. veljače 2003. godine zatražio od Općinskog državnog odvjetništva u Gospiću obavijest o tome da li je protiv M. L. pokrenut kazneni postupak.

Podnositelj je u podnesku od 11. ožujka 2003. godine predložio da se pribavi spis Općinskog suda u Korenici broj: K-15/98, jer da je u tom predmetu M. L. proglašen krivim, te je isti zatražen dopisom suda od 11. ožujka 2003. godine.

Podneskom od 22. travnja 2003. godine podnositelj je specificirao tužbeni zahtjev.

Dana 25. ožujka 2003. godine Općinski sud u Korenici je dostavio traženi spis.

Na ročištu održanom 28. travnja 2003. godine, uvidom u kazneni spis broj: K-15/98, utvrđeno je da je M. L. proglašen krivim zbog izazivanja prometne nezgode te je dodijeljen rok strankama radi eventualnog rješenja spora mirnim putem.

Podneskom od 12. svibnja 2003. godine supruga podnositelja, M. A., pridružila se tužbi na strani podnositelja, sa zahtjevom za naknadu duševnih boli.

Podneskom od 27. svibnja 2003. godine podnositelj je predložio zakazivanje ročišta, budući da stranke u postupku nisu uspjele sklopiti nagodbu.

Dana 12. lipnja 2003. godine održano je ročište na kojem je riješeno da se dopušta preinaka tužbe na način da pored podnositelja u ovu parnicu stupa i njegova supruga, M. A., te je donijeta djelomična presuda na temelju priznanja, kojom je prihvaćen tužbeni zahtjev podnositelja na ime pretrpljenih duševnih boli zbog smanjenja životnih aktivnosti. Također je riješeno da će se od PP Plitvička jezera i Hrvatskog zavoda za zdravstveno osiguranje zatražiti potrebne obavijesti (a što je i učinjeno dopisima od 19. i 24. rujna 2003. godine), te provesti prometno i medicinsko vještačenje.

Tuženik je podneskom od 24. srpnja 2003. godine obavijestio sud da je izvršio uplatu na ime sudskog predujma za izvođenje dokaza prometno-medicinskim vještačenjem.

Sud je dopisom od 23. prosinca 2003. godine zamolio Općinski sud u Korenici da sasluša svjedoke i podnositelja u svojstvu parnične stranke na okolnosti vezane uz oštećenje uništenog traktora, u kojem vremenskom razdoblju je koristio tuđu pomoć i njegu i dr.

Dopisom suda od 23. prosinca 2003. godine dostavljen je spis Općinskog suda u Korenici vještaku J. K. radi izrade nalaza i mišljenja.

Dana 17. veljače 2004. godine saslušan je podnositelj i svjedoci pred Općinskim sudom u Korenici te je zapisnik dostavljen Općinskom sudu u Makarskoj 25. veljače 2004. godine.

Sud je dopisom od 4. listopada 2004. i 10. ožujka 2005. godine požurio vještaka.

Dana 25. travnja 2005. godine vještak je dostavio nalaz i mišljenje.

Podneskom od 18. svibnja 2005. godine tuženik se očitovao na nalaz i mišljenje vještaka.

Dana 30. svibnja 2005. godine održano je ročište te je riješeno da će se sljedeće zakazati nakon pribave podataka koje je tuženik predložio u svom podnesku od 18. svibnja 2005. godine.

 

3. PRAVO VAŽNO ZA USTAVNOSUDSKI POSTUPAK

Pravo na suđenje u razumnom roku zajamčeno je odredbom članka 29. stavka 1. Ustava Republike Hrvatske i odredbom članka 63. Ustavnog zakona.

 

Ustavna tužba je osnovana.

4. Svoju odluku Ustavni sud obrazlaže sljedećim utvrđenjima:

 

4.1. DULJINA SUDSKOG POSTUPKA

Prvostupanjski parnični postupak započeo je 12. lipnja 1998. godine tužbom podnositelja Općinskom sudu u Zagrebu protiv tuženika »E. O.« d.d. Makarska, radi naknade štete. 

Ustavna tužba podnijeta je dana 12. studenoga 2004. godine, a do toga dana postupak nije pravomoćno okončan, pa Ustavni sud utvrđuje da je do dana podnošenja ustavne tužbe postupak trajao ukupno šest (6) godina i pet (5) mjeseci.

 

4.2. POSTUPANJE NADLEŽNOG SUDA

Postupak je pokrenut pred Općinskim sudom u Zagrebu koji se rješenjem od 7. travnja 1999. godine oglasio nenadležnim te se od 25. svibnja 1999. godine postupak vodi pred Općinskim sudom u Makarskoj koji je do podnošenja ustavne   tužbe održao pet ročišta, te donio djelomičnu presudu (dana 12. lipnja 2003. godine) na temelju priznanja kojom je prihvaćen tužbeni zahtjev podnositelja na ime pretrpljenih duševnih boli zbog smanjenja životnih aktivnosti.

 

4.3. PONAŠANJE PODNOSITELJA USTAVNE TUŽBE(TUŽITELJA U PARNIČNOM POSTUPKU)

Podnositelj ustavne tužbe kao tužitelj u parničnom postupku nije pridonio duljini postupka.

 

4.4. SLOŽENOST SUDSKOG PREDMETA

Ustavni sud utvrđuje da je riječ o složenom predmetu u kojem je provedeno prometno vještačenje, te upućeni brojni dopisi nadležnim tijelima i sudovima radi  utvrđivanja određenih okolnosti.

 

OCJENA USTAVNOG SUDA

5. Ustavni sud utvrđuje da se parnični postupak po tužbi podnositelja vodi pred sudom prvog stupnja u trajanju od oko šest godina i pet mjeseci. Tijekom tog razdoblja nije bilo duljih razdoblja neaktivnosti te je donijeta i djelomična presuda na temelju priznanja, ali kojom je odlučeno samo o manjem dijelu tužbenog zahtjeva. Kako je rješavanje preostalog većeg dijela tužbenog zahtjeva koji se odnosi na potraživanje s naslova naknade za tjelesno oštećenje, pretrpljene fizičke boli, strah, te tuđu pomoći i njegu i dalje u postupku rješavanja pred sudom prvog stupnja, Ustavni sud utvrđuje da je podnositelju povrijeđeno ustavno pravo da zakonom ustanovljeni neovisni i nepristrani sud u razumnom roku odluči o njegovim pravima ili obvezama, koje je zajamčeno člankom 29. stavkom 1. Ustava Republike Hrvatske.

Stoga je u smislu odredbe članka 63. Ustavnog zakona, donijeta odluka kao pod točkama I. i II. izreke ove odluke.

6. Sukladno odredbi članka 63. stavka 3. Ustavnog zakona, odlučeno je kao u točkama III. i IV. izreke ove odluke.

Visinu naknade zbog povrede ustavnog prava na donošenje odluke u razumnom roku Ustavni sud utvrđuje uzimajući u obzir okolnosti svakog pojedinog predmeta uz istodobno uvažavanje ukupnih gospodarskih i socijalnih prilika u Republici Hrvatskoj.

7. Odluka o objavi (točka V. izreke) temelji se na odredbama članka 29. Ustavnog zakona.

8. Predsjednik Općinskog suda u Makarskoj dužan je dostaviti Ustavnom sudu pisanu obavijest o datumima donošenja i otpreme odluke iz točke II. izreke ove odluke u roku osam (8) dana od dana njezine otpreme, a najkasnije osam (8) dana od isteka roka određenog u točki II. izreke ove odluke. Ovaj nalog temelji se na članku 31. stavcima 4. i 5. Ustavnog zakona.

 

Broj: U-IIIA-4323/2004

Zagreb, 28. rujna 2005.

USTAVNI SUD REPUBLIKE HRVATSKE

Predsjednik Vijeća

dr. sc. Jasna Omejec, v. r.




 
IZRADA WEB STRANICA

Imati dobre web stranice danas je gotovo neizbježno za bilo koju tvrtku ili organizaciju koja želi biti prisutna na tržištu. Evo nekoliko razloga zašto bi trebali imati web stranice:

Dostupnost 24/7: Web stranice su dostupne 24 sata dnevno, 7 dana u tjednu, što omogućuje kupcima da se informiraju o proizvodima i uslugama tvrtke u bilo koje vrijeme.

Povećanje vidljivosti: Web stranice mogu pomoći tvrtkama da budu vidljivije na internetu, što može povećati broj posjetitelja i potencijalnih kupaca.

Predstavljanje tvrtke: Web stranice omogućuju tvrtkama da predstave svoje proizvode i usluge, povijest tvrtke, misiju i viziju, te da se razlikuju od konkurencije.

Komunikacija s kupcima: Web stranice omogućuju tvrtkama da komuniciraju s kupcima putem e-pošte, chatova, foruma, društvenih mreža i drugih kanala komunikacije.

Prodaja proizvoda i usluga: Web stranice omogućuju tvrtkama da prodaju svoje proizvode i usluge online, što može biti vrlo profitabilno i prikladno za kupce.

Branding: Web stranice su važan alat za branding, jer mogu pomoći u izgradnji prepoznatljivosti brenda, te u stvaranju pozitivne percepcije o tvrtki i njezinim proizvodima i uslugama.

Analitika i praćenje rezultata: Web stranice omogućuju tvrtkama da prate i analiziraju posjetitelje, te da bolje razumiju svoje kupce i poboljšaju svoje marketinške aktivnosti.

Sve u svemu, web stranice su važan alat za tvrtke koje žele biti konkurentne na tržištu, te komunicirati i prodavati svoje proizvode i usluge na najučinkovitiji način.

Link na našu ponudu za izradu web stranica - Provjerite!
 










POSEBNA PONUDA ZA PODUZETNIKE
Link na brzi pregled poslovnih i internet usluga