POSEBNA PONUDA ZA PODUZETNIKE
Želite poboljšati svoje poslovanje, povećati prodaju? Imate sve manje kupaca? Slaba je potražnja za vašim uslugama? Opada vam promet i dobit? Svakim danom imate sve manje posla? Provjerite ponudu naših marketing usluga. Izrada web stranica, cijena vrlo povoljna.
Link na pregled ponude - Poslovne usluge za poduzetnike
 

 

 
IZRADA WEB STRANICA, POVOLJNO I KVALITETNO
Izrada web stranica po izuzetno povoljnim cijenama. Izrada internet stranica koje možete uvijek samostalno ažurirati bez ikakvih dodatnih troškova. Objavite neograničeni broj tekstova, objavite sve ponude, akcije, oglase, kataloge...
Link za opširnije informacije o povoljnoj izradi kvalitetnih CMS web stranica
 

 

 
POSLOVNE INFORMACIJE, SAVJETI I ANALIZE
Potražite sve informacije o poslovanju u Hrvatskoj, pravne, porezne i druge savjete, informacije o internet oglašavanju i marketingu, rezultate istraživanja tržišta, poslovne analize, informacije o kreditima za poduzetnike, poticajima...
Kontaktirajte nas ukoliko su Vam potrebne poslovne informacije
 

 

 
PRIMJERI UGOVORA, POSLOVNIH PLANOVA, IMENICI
Korisni primjeri ugovora, obrasci, primjeri poslovnih planova, imenici za direktni marketing, usluga sastavljanja imenika i baza podataka po Vašim potrebama, pretraživanje baza podataka, trgovačko zastupanje i posredovanje...
Informirajte se o našim uslugama - Isplati se!
 

 

Neslužbeni pregled iz Narodnih novina:

MINISTARSTVO PRAVOSUĐA

346

Na temelju članka 143.d stavka 3. Ovršnog zakona (»Narodne novine«, broj 57/96., 29/99., 42/00., 173/03., 194/03.,151/04. i 88/05.) ministrica pravosuđa donosi

PRAVILNIK

O TARIFI ZA NAKNADU TROŠKOVA I NAGRADU ZA OBAVLJANJE JAVNE KOMISIONE DJELATNOSTI

 

Članak 1.

Ovim Pravilnikom određuju se tarifa, odnosno način i mjerila za utvrđivanje visine naknade troškova i nagrade za obavljanje poslova javnog komisionara (u daljnjem tekstu: komisionar).

 

Članak 2.

Visina naknade troškova i nagrade za obavljanje poslova komisionara određuje se u pravilu pisanim ugovorom između ovrhovoditelja i komisionara.

Ugovorom iz stavka 1. ovoga članka određuju se između ostalog i visina predvidivih troškova i nagrade komisionara, a po završenom postupku komisione prodaje obračunavaju se stvarni troškovi i iznos nagrade komisionara u skladu s ovim Pravilnikom, ako ugovorne strane nisu drugačije odredile ugovorom.

Ako ugovor iz stavka 1. ovoga članka nije sklopljen, a komisio­nar je preuzeo od ovrhovoditelja pokretnine za prodaju, naknada troškova i nagrada komisionara ne može biti obračunata u iznosu višem od iznosa utvrđenih u skladu s ovim Pravilnikom.

 

Članak 3.

Komisionar ima pravo na predujam za naknadu troškova, i to u iznosu do visine 1% od procijenjene vrijednosti pokretnina koje su komisionaru povjerene za prodaju.

Obzirom na posebnosti u pogledu vrste i količine robe, načina pohrane i skladištenja pokretnina i drugih uvjeta prodaje, iznimno od odredbe stavka 1. ovoga članka, ovrhovoditelj i komisionar sporazumno mogu ugovorom odrediti predujam i u većem iznosu, odnosno i da nema predujma.

Ako je na zahtjev ovrhovoditelja, a za potrebe otpreme oduzetih pokretnina, komisionar osigurao prometna sredstva i radnu snagu, iznos predujma iz stavka 1. ovoga članka uvećava se za troškove tog prijevoza, odnosno osiguranih prometnih sredstava i radne snage.

Predujam je ovrhovoditelj dužan platiti komisionaru nakon što su pokretnine predane komisionaru i uredno smještene na čuvanje, na način i u roku određenom ugovorom.

 

Članak 4.

Visina naknade troškova komisionara utvrđuje se prema ostvarenim troškovima koje je komisionar imao u vezi s prodajom određenih pokretnina, a koji se odnose na pohranu i prodaju te robe (troškovi prijevoza, smještaja, čuvanja, osiguranja, oglašavanja za prodaju, kao i mogući drugi troškovi koje je komisionar imao u vezi s prodajom).

U obračunu za naknadu troškova komisionar mora iskazati specifikaciju troškova koji se odnose na prodaju određenih pokretnina, uz koji obračun prilaže kopije računa, ugovora i/ili drugih vjerodostojnih dokumenata kojima su evidentirani ti troškovi.

Za obračun putnih troškova, odnosno obračuna dnevnica i naknada za službeno putovanje komisionara, primjenjuju se iznosi dnevnica i naknada troškova koji se odnose na korisnike koji se financiraju iz sredstava državnog proračuna.

Troškovi komunikacijskih usluga i drugih troškova tekućeg poslovanja proizašlog iz poslova komisionara u vezi s prodajom pokretnina (telefon, telefaks, Internet, poštanske usluge, papir, fotokopiranje i sl.) utvrđuju se u paušalnom iznosu, i to ukupno do najviše 500,00 kuna po pojedinom ovršnom postupku.

Ako se pokretnina ne proda, odnosno u slučaju obustave ovrhe, komisionar ima pravo na naknadu troškova koje je imao u vezi s pohranom i prodajom te robe.

 

Članak 5.

Ukupan iznos za naknadu troškova može se odobriti komisionaru u skladu s obračunom troškova najviše do iznosa u visini 4% od procijenjene vrijednosti pokretnina koje su mu bile povjerene za prodaju, time da se komisionaru priznaju opravdani troškovi poslovanja nastali u cilju prodaje robe.

Najviši iznos za naknadu troškova iz stavka 1. ovoga članka odnosi se na ukupnost pokretnina koje su predmet ovrhe u određenom ovršnom postupku, odnosno koje su komisionaru povjerene za prodaju.

Iznimno od odredbe stavka 1. ovoga članka, nadležan sud može u opravdanim slučajevima odobriti i veći iznos za naknadu troškova komisionara, ako ti troškovi nesporno proizlaze iz prirode, odnosno vrste i količine pokretnina, te posebnih uvjeta i potreba u vezi s pohranom i prodajom te robe.

 

Članak 6.

Nagrada javnog komisionara pripada komisionaru na ime obav­ljene usluge za uspješnu prodaju pokretnine, a predstavlja naknadu koja obuhvaća sve radnje koje je komisionar obavio u vezi s prodajom pokretnina koje nisu obuhvaćene naknadom troškova.

Nagrada komisionara utvrđuje se po prodaji pokretnine u odnosu na iznos kupovnine, odnosno visinu sredstava ostvarenih prodajom robe.

Visina nagrade komisionara za uspješno obavljenu prodaju određuje se ovisno od iznosa ostvarene kupovnine, i to prema sljedećoj tablici:

 

                                                                                                                                    

 

            Za iznos ostvarene kupovnine

 

 

                  

                Visina nagrade

 

 

do

5.000 kuna

 

10,0% od kupovnine

 

– od

5.001

do

50.000 kuna

500 +

8,0% na iznos preko

5.000 kuna

– od

50.001             

do

100.000 kuna

4.100 +

6,0% na iznos preko

50.000 kuna

– od

100.001          

do

300.000 kuna

7.100 +

4,0% na iznos preko

100.000 kuna

– od

300.001          

do

1.000.000 kuna

15.100 +

2,5% na iznos preko

300.000 kuna

– od

1.000.001      

do

10.000.000 kuna

32.600 +

1,5% na iznos preko

1.000.000 kuna

– od

10.000.001   

do

50.000.000 kuna

167.600 +

1,0% na iznos preko

10.000.000 kuna

više                  

od

50.000.000 kuna

567.600 +

0,5% na iznos preko

50.000.000 kuna

 

Ovrhovoditelj i komisionar sporazumno mogu odrediti ugovorom visinu nagrade komisionara i drugačiju od iznosa utvrđenog prema stavku 3. ovoga članka, odnosno mogu ugovoriti i povećanje nagrade (bonus) ovisno o ostvarenom iznosu kupovnine, roku prodaje i drugim uvjetima u vezi s prodajom pokretnina, a koji su od značaja za ovrhovoditelja.

Ako se pokretnina ne proda, odnosno u slučaju obustave ovrhe komisionar nema pravo na nagradu.

 

Članak 7.

Kod naplate naknade troškova i nagrade komisionara utvrđenih prema ovome Pravilniku obračunava se porez na dodanu vrijednost, u skladu s važećim propisima.

Komisionar je dužan kod naplate naknade troškova i nagrade propisane ovim Pravilnikom izdati ovrhovoditelju račun.

 

Članak 8.

Ovaj Pravilnik stupa na snagu osmoga dana od dana objave u »Narodnim novinama«.

 

Klasa: 011-01/05-01/63

Urbroj: 514-03-03/1-06-4

Zagreb, 16. siječnja 2006.

Ministrica pravosuđa

Vesna Škare Ožbolt, v. r.

 




 
IZRADA WEB STRANICA

Imati dobre web stranice danas je gotovo neizbježno za bilo koju tvrtku ili organizaciju koja želi biti prisutna na tržištu. Evo nekoliko razloga zašto bi trebali imati web stranice:

Dostupnost 24/7: Web stranice su dostupne 24 sata dnevno, 7 dana u tjednu, što omogućuje kupcima da se informiraju o proizvodima i uslugama tvrtke u bilo koje vrijeme.

Povećanje vidljivosti: Web stranice mogu pomoći tvrtkama da budu vidljivije na internetu, što može povećati broj posjetitelja i potencijalnih kupaca.

Predstavljanje tvrtke: Web stranice omogućuju tvrtkama da predstave svoje proizvode i usluge, povijest tvrtke, misiju i viziju, te da se razlikuju od konkurencije.

Komunikacija s kupcima: Web stranice omogućuju tvrtkama da komuniciraju s kupcima putem e-pošte, chatova, foruma, društvenih mreža i drugih kanala komunikacije.

Prodaja proizvoda i usluga: Web stranice omogućuju tvrtkama da prodaju svoje proizvode i usluge online, što može biti vrlo profitabilno i prikladno za kupce.

Branding: Web stranice su važan alat za branding, jer mogu pomoći u izgradnji prepoznatljivosti brenda, te u stvaranju pozitivne percepcije o tvrtki i njezinim proizvodima i uslugama.

Analitika i praćenje rezultata: Web stranice omogućuju tvrtkama da prate i analiziraju posjetitelje, te da bolje razumiju svoje kupce i poboljšaju svoje marketinške aktivnosti.

Sve u svemu, web stranice su važan alat za tvrtke koje žele biti konkurentne na tržištu, te komunicirati i prodavati svoje proizvode i usluge na najučinkovitiji način.

Link na našu ponudu za izradu web stranica - Provjerite!
 










POSEBNA PONUDA ZA PODUZETNIKE
Link na brzi pregled poslovnih i internet usluga