POSEBNA PONUDA ZA PODUZETNIKE
Želite poboljšati svoje poslovanje, povećati prodaju? Imate sve manje kupaca? Slaba je potražnja za vašim uslugama? Opada vam promet i dobit? Svakim danom imate sve manje posla? Provjerite ponudu naših marketing usluga. Izrada web stranica, cijena vrlo povoljna.
Link na pregled ponude - Poslovne usluge za poduzetnike
 

 

 
IZRADA WEB STRANICA, POVOLJNO I KVALITETNO
Izrada web stranica po izuzetno povoljnim cijenama. Izrada internet stranica koje možete uvijek samostalno ažurirati bez ikakvih dodatnih troškova. Objavite neograničeni broj tekstova, objavite sve ponude, akcije, oglase, kataloge...
Link za opširnije informacije o povoljnoj izradi kvalitetnih CMS web stranica
 

 

 
POSLOVNE INFORMACIJE, SAVJETI I ANALIZE
Potražite sve informacije o poslovanju u Hrvatskoj, pravne, porezne i druge savjete, informacije o internet oglašavanju i marketingu, rezultate istraživanja tržišta, poslovne analize, informacije o kreditima za poduzetnike, poticajima...
Kontaktirajte nas ukoliko su Vam potrebne poslovne informacije
 

 

 
PRIMJERI UGOVORA, POSLOVNIH PLANOVA, IMENICI
Korisni primjeri ugovora, obrasci, primjeri poslovnih planova, imenici za direktni marketing, usluga sastavljanja imenika i baza podataka po Vašim potrebama, pretraživanje baza podataka, trgovačko zastupanje i posredovanje...
Informirajte se o našim uslugama - Isplati se!
 

 

Neslužbeni pregled iz Narodnih novina:

MINISTARSTVO POLJOPRIVREDE, ŠUMARSTVA I VODNOGA GOSPODARSTVA

1499

Na temelju članka 68. stavka 5. Zakona o lovstvu (»Narodne novine«, broj 140/05.) ministar poljoprivrede, šumarstva i vodnoga gospodarstva donosi

PRAVILNIK

O UVJETIMA I NAČINU LOVA

Članak 1.

Ovim se Pravilnikom propisuju uvjeti i način lova, nošenje lovačkog oružja, obrazac i način izdavanja lovačke iskaznice, davanja dopuštenja za lov i vođenje evidencije o obavljenom lovu.

Članak 2.

Pod uvjetima lova divljači podrazumijeva se skup čimbenika koji u određeno vrijeme i na određenom prostoru omogućuju ili onemogućuju provedbu lova divljači.

Članak 3.

Zabranjeno je loviti divljač, osim u svrhu spašavanja, u sljedećim uvjetima:
1. kada je ugrožena poplavom;
2. kada je ugrožena požarom;
3. kada je ugrožena visokim snijegom (debljina snježnog pokrivača iznad 40 cm);
4. kada je ugrožena dugotrajnim sušnim razdobljem (razdoblje bez kiše dulje od 60 dana).

Članak 4.

Zabranjeno je loviti divljač u uvjetima kada je sigurna provedba lova onemogućena postojanjem sljedećih uvjeta:
1. maglom (vidljivost manja od 150 m);
2. lošim vremenom;
3. izuzetno jakim vjetrom;
4. kemijskog, biološkog i radioaktivnog zagađenja;
5. ratnog djelovanja na površinama gdje je ustanovljeno lovište.

Članak 5.

Zabranjeno je obavljanje lova na pojedine vrste divljači kada lov može ugroziti zdravlje ljudi, stoke, kao i druge životinjske vrste.

Članak 6.

Ovisno o vrsti divljači koja se lovi i broju lovaca, odnosno pogoniča koji sudjeluju u lovu, utvrđuje se način lova, koji može biti pojedinačni i skupni.

Članak 7.

U pojedinačnom lovu divljač se može loviti:
1. vabljenjem – jelen obični, srna obična, lisica i šojka kreštalica,
2. dočekom,
3. šuljanjem,
4. pretraživanjem,
5. privozom zaprežnim kolima,
6. privozom čamcem bez motornog pogona,
7. pticama grabljivicama,
8. stupicama i klopkama – lisica, tvor, mungos, puh veliki i kune.

Članak 8.

U skupnom lovu divljač se može loviti:
1. prigonom,
2. pogonom,
3. kružnim lovom.

Članak 9.

U lovu na sitnu divljač mogu se koristiti odgovarajući lovački psi ako se lov izvodi na način koji omogućava sudjelovanje pasa.
Lovoovlaštenik, pravna ili fizička osoba kojoj je povjereno pravo lova (u daljnjem tekstu: ovlaštenik prava lova) koji u lovištu ima krupnu divljač, dužan je imati psa koji ima položen radni ispit na krvnom tragu.

Članak 10.

Lovačko oružje puni se lovačkim nabojima kod pojedinačnog lova zauzimanjem mjesta za početak lova, a kod skupnog lova poslije davanja znaka za početak lova, a na isti način se i prazni.

Članak 11.

Lovačko oružje, bez obzira radi li se o pojedinačnom ili skup­nom lovu, uvijek se mora nositi tako da su cijevi okrenute uvis.

Članak 12.

Divljač smije loviti osoba koja ima lovačku iskaznicu i pisano dopuštenje ovlaštenika prava lova.

Članak 13.

Lovačka iskaznica je javna isprava kojom lovac dokazuje da je položio lovački ispit, odnosno da je osposobljen za obavljanje lova, a izdaje ju Hrvatski lovački savez (u daljnjem tekstu: HLS) na zahtjev lovca.
Lovačka iskaznica izdaje se s rokom važenja od 5 godina.

Članak 14.

Stranim osobama koje su položile lovački ispit ili ishodile dozvolu za nošenje lovačkog oružja prema propisima zemlje iz koje dolaze, HLS će izdati lovačku iskaznicu na zahtjev ovlaštenika prava lova gdje će strani državljanin prvi puta loviti te kalendarske godine.
Lovačka iskaznica za strane osobe ima valjanost za onu kalendarsku godinu za koju je izdana i vrijedi za sva lovišta u Republici Hrvatskoj.

Članak 15.

Način izdavanja, izgled i sadržaj lovačkih iskaznica iz članka 13. i 14. ovoga Pravilnika te vođenje evidencije izdanih lovačkih iskaznica propisat će HLS uz suglasnost Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodnoga gospodarstva.

Članak 16.

Pisano dopuštenje ovlaštenika prava lova daje se na obrascu »Dopuštenja za lov divljači« koji je tiskan u prilogu ovoga Pravilnika i njegov je sastavni dio.
Izdavanje obrazaca iz stavka 1. ovoga članka i očevidnik izdanih obrazaca vodi HLS.

Članak 17.

Ovlaštenik prava lova dužan je voditi zapisnik o svakom izvršenom lovu.
Obrazac »Zapisnika o izvršenom lovu« iz stavka 1. ovoga članka tiskan je u prilogu ovoga Pravilnika i njegov je sastavni dio.
Izdavanje obrazaca iz stavka 2. ovoga članka i očevidnik izdanih obrazaca vodi HLS.

Članak 18.

Ovlaštenici prava lova su dužni uskladiti svoje poslovanje u pogledu izdavanja dopuštenja za lov i vođenja evidencije o obav­ljenom lovu u roku 3 mjeseca od dana stupanja na snagu ovoga Pravilnika.
Lovci su dužni ishoditi lovačke iskaznice u roku 6 mjeseci od dana stupanja na snagu ovoga Pravilnika.

Članak 19.

Ovaj Pravilnik stupa na snagu osmog dana od dana objave u »Narodnim novinama«, a primjenjuje se od 1. rujna 2006. godine.

Klasa: 011-02/06-01/44
Urbroj: 525-1-06-1
Zagreb, 23. svibnja 2006.

Ministar
Petar Čobanković, v. r.

Napomena: prilozi u obliku slika su ispušteni u ovom neslužbenom info pregledu




 
IZRADA WEB STRANICA

Imati dobre web stranice danas je gotovo neizbježno za bilo koju tvrtku ili organizaciju koja želi biti prisutna na tržištu. Evo nekoliko razloga zašto bi trebali imati web stranice:

Dostupnost 24/7: Web stranice su dostupne 24 sata dnevno, 7 dana u tjednu, što omogućuje kupcima da se informiraju o proizvodima i uslugama tvrtke u bilo koje vrijeme.

Povećanje vidljivosti: Web stranice mogu pomoći tvrtkama da budu vidljivije na internetu, što može povećati broj posjetitelja i potencijalnih kupaca.

Predstavljanje tvrtke: Web stranice omogućuju tvrtkama da predstave svoje proizvode i usluge, povijest tvrtke, misiju i viziju, te da se razlikuju od konkurencije.

Komunikacija s kupcima: Web stranice omogućuju tvrtkama da komuniciraju s kupcima putem e-pošte, chatova, foruma, društvenih mreža i drugih kanala komunikacije.

Prodaja proizvoda i usluga: Web stranice omogućuju tvrtkama da prodaju svoje proizvode i usluge online, što može biti vrlo profitabilno i prikladno za kupce.

Branding: Web stranice su važan alat za branding, jer mogu pomoći u izgradnji prepoznatljivosti brenda, te u stvaranju pozitivne percepcije o tvrtki i njezinim proizvodima i uslugama.

Analitika i praćenje rezultata: Web stranice omogućuju tvrtkama da prate i analiziraju posjetitelje, te da bolje razumiju svoje kupce i poboljšaju svoje marketinške aktivnosti.

Sve u svemu, web stranice su važan alat za tvrtke koje žele biti konkurentne na tržištu, te komunicirati i prodavati svoje proizvode i usluge na najučinkovitiji način.

Link na našu ponudu za izradu web stranica - Provjerite!
 










POSEBNA PONUDA ZA PODUZETNIKE
Link na brzi pregled poslovnih i internet usluga