POSEBNA PONUDA ZA PODUZETNIKE
Želite poboljšati svoje poslovanje, povećati prodaju? Imate sve manje kupaca? Slaba je potražnja za vašim uslugama? Opada vam promet i dobit? Svakim danom imate sve manje posla? Provjerite ponudu naših marketing usluga. Izrada web stranica, cijena vrlo povoljna.
Link na pregled ponude - Poslovne usluge za poduzetnike
 

 

 
IZRADA WEB STRANICA, POVOLJNO I KVALITETNO
Izrada web stranica po izuzetno povoljnim cijenama. Izrada internet stranica koje možete uvijek samostalno ažurirati bez ikakvih dodatnih troškova. Objavite neograničeni broj tekstova, objavite sve ponude, akcije, oglase, kataloge...
Link za opširnije informacije o povoljnoj izradi kvalitetnih CMS web stranica
 

 

 
POSLOVNE INFORMACIJE, SAVJETI I ANALIZE
Potražite sve informacije o poslovanju u Hrvatskoj, pravne, porezne i druge savjete, informacije o internet oglašavanju i marketingu, rezultate istraživanja tržišta, poslovne analize, informacije o kreditima za poduzetnike, poticajima...
Kontaktirajte nas ukoliko su Vam potrebne poslovne informacije
 

 

 
PRIMJERI UGOVORA, POSLOVNIH PLANOVA, IMENICI
Korisni primjeri ugovora, obrasci, primjeri poslovnih planova, imenici za direktni marketing, usluga sastavljanja imenika i baza podataka po Vašim potrebama, pretraživanje baza podataka, trgovačko zastupanje i posredovanje...
Informirajte se o našim uslugama - Isplati se!
 

 

Neslužbeni pregled iz Narodnih novina:

VLADA REPUBLIKE HRVATSKE

1550

Na temelju članka 12. stavka 2. Zakona o ustanovama (»Narodne novine«, br. 76/93, 29/97 i 47/99), a u vezi s člankom 68. stavkom 2. Zakona o šumama (»Narodne novine«, broj 140/2005), Vlada Republike Hrvatske je na sjednici održanoj 2. lipnja 2006. godine donijela

UREDBU

O OSNIVANJU ŠUMARSKE SAVJETODAVNE SLUŽBE

Članak 1.

(1) Ovom se Uredbom osniva Šumarska savjetodavna služba (u daljnjem tekstu: Služba) kao specijalizirana javna ustanova za obavljanje poslova dijela javnih ovlasti te unapređenja gospodarenja šumama i šumskim zemljištima u šumama šumoposjednika.
(2) Služba iz stavka 1. ovoga članka posluje pod nazivom »Šumarska savjetodavna služba«, i djeluje putem podružnica koje će se osnovati statutom Službe.
(3) Sjedište Službe je u Zagrebu.

Članak 2.

(1) Osnivač Službe je Republika Hrvatska, a prava i dužnosti osnivača obavljat će Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodnoga gospodarstva (u daljnjem tekstu: Ministarstvo).
(2) Služba ima svojstvo pravne osobe, s pravima i obvezama propisanim ovom Uredbom, drugim zakonima i statutom Službe.
(3) Služba se upisuje u sudski registar ustanova.

Članak 3.

(1) Djelatnost Službe čine sljedeći poslovi i zadaci:
1. vođenje evidencije o šumama šumoposjednika i o poslovima iz djelatnosti;
2. provođenje javnih natječaja za izradu programa gospodarenja šumama;
3. predlaganje Ministarstvu odobrenja programa gospodarenja šumoposjednika;
4. sudjelovanje u izradi akata zaštite od požara šuma i šumskog zemljišta šumoposjednika;
5. izrada operativnih i godišnjih planova sanacije i biološke obnove šuma šumoposjednika;
6. predlaganje smjernica gospodarenja i praćenje provedbe programa gospodarenja šumoposjednika;
7. za šumoposjednike organiziranje izvođenja šumarskih radova putem licenciranih izvođača, ako ih šumoposjednik sam ne obavlja;
8. nakon izvođenja šumarskih radova skrb o provedbi šumskoga reda;
9. organiziranje nabave šumskih sadnica i sjemena za obnovu šuma i pošumljavanje;
10. pripremanje stručnih podloga za izgradnju šumske infrastrukture te protupožarnih prosjeka za šume šumoposjednika;
11. planiranje i praćenje održavanja šumskih prometnica u šumama šumoposjednika;
12. izvješćivanje Instituta o pojavi štetnih organizama te na temelju naredbe organiziranje provođenja mjera zaštite šuma putem ovlaštenih osoba;
13. organiziranje osposobljavanja šumoposjednika za izvođenje jednostavnijih šumarskih radova;
14. organiziranje i pripremanje šumoposjednika za korištenje sredstava iz međunarodnih fondova namijenjenih razvoju šumarstva i ruralnom razvitku;
15. izrada prijedloga opsega nužne doznake stabala u šumama šumoposjednika za koje nisu izrađeni programi gospodarenja;
16. neposredno ili putem licenciranih osoba izvođenje doznake stabala u šumama šumoposjednika, obilježba drveta i ostalih šumskih proizvoda te izdavanje popratnice, u postupku izdavanja lokacijske dozvole utvrđivanje posebnih uvjeta za izgradnju šumske infrastrukture i/ili građevina planiranih dokumentom prostornog uređenja, to jest odlučivanje o upravnim stvarima iz članka 30. stavka 3., članka 31. stavka 4. i članka 37. stavka 5. Zakona o šumama;
17. izrada i predlaganje Ministarstvu na odobrenje Operativnog godišnjeg plana za šume šumoposjednika;
18. davanje savjeta o gospodarenju šumama, te organiziranje stručnih edukacija, radionica i seminara iz područja šumarstva za šumoposjednike;
19. prikupljanje podataka o šumskim požarima u šumama šumoposjednika i dostavljanje Ministarstvu;
20. planiranje korištenja i vođenje postupka ostvarivanja prava na sredstva iz naknade za korištenje općekorisnih funkcija šuma za izvršene radove u šumama šumoposjednika;
21. na zahtjev šumoposjednika organiziranje prodaje njihovih šumskih proizvoda;
22. sudjelovanje u izradi i provođenju projekata ruralnog razvitka iz područja šumarstva za jedinice regionalne, odnosno lokalne samouprave.
23. obavljanje i drugih poslova utvrđenih Zakonom o šumama.
(2) Služba ne može mijenjati djelatnost bez suglasnosti osnivača.

Članak 4.

Tijela Službe su: Upravno vijeće, ravnatelj i Stručno vijeće.

Članak 5.

(1) Radom Službe upravlja Upravno vijeće Službe.
(2) Upravno vijeće Službe čine predsjednik i dva člana.
(3) Predsjednika i članove Upravnog vijeća Službe imenuje i razrješava Vlada Republike Hrvatske (u daljnjem tekstu: Vlada) iz redova istaknutih stručnjaka iz područja šumarstva, na prijedlog Ministarstva.
(4) Predsjednik i članovi Upravnog vijeća Službe imenuju se na četiri godine.
(5) Predsjednik i članovi Upravnog vijeća Službe mogu biti razriješeni i prije isteka mandata na prijedlog Ministarstva.

Članak 6.

(1) Upravno vijeće donosi statut kojega potvrđuje Ministarstvo.
(2) Upravno vijeće Službe donosi godišnji program rada i prati njegovo izvršenje, akt o unutarnjem ustroju i načinu rada, akt o plaćama i naknadama zaposlenika, proračun prihoda i rashoda službe, program rada i razvoja Službe, odlučuje o kupnji, prodaji ili terećenju nekretnina u vlasništvu Službe, odlučuje o zaduživanju Službe, te odlučuje o drugim pitanjima utvrđenim statutom Službe.

Članak 7.

(1) Radom Službe rukovodi ravnatelj, kojeg imenuje i razrješava Vlada na prijedlog Ministarstva.
(2) Ravnatelj Službe imenuje se na vrijeme od četiri godine.
(3) Ravnatelj Službe može biti razriješen i prije isteka mandata, na prijedlog Ministarstva.

Članak 8.

Ravnatelj Službe rukovodi Službom, zastupa i predstavlja Služ­bu i odgovoran je za njezin rad, te u sklopu prava i dužnosti utvrđenih ovom Uredbom organizira i osigurava zakonito i učinkovito obavljanje poslova iz djelokruga Službe, predlaže Upravnom vijeću Službe donošenje akata iz njegove nadležnosti, izvršava odluke Upravnog vijeća Službe, te obavlja i druge poslove koji su mu statutom i drugim aktom stavljeni u nadležnost.

Članak 9.

Ravnatelj Službe ima jednog ili više pomoćnika koje imenuje i razrješava Upravno vijeće na prijedlog ravnatelja.

Članak 10.

(1) Stručno vijeće Službe čini devet članova i to: dva predstavnika Ministarstva, jedan predstavnik Šumarskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, jedan predstavnik Šumarskog instituta, Jastrebarsko, jedan predstavnik trgovačkog društva Hrvatske šume d.o.o., dva predstav­nika udruga šumovlasnika i dva predstavnika Službe.
(2) Članovi Stručnog vijeća Službe ne mogu biti članovi Uprav­nog vijeća Službe.
(3) Imenovanje, zadaće i način rada Stručnog vijeća Službe utvrđuju se statutom Službe.

Članak 11.

(1) Sredstva za osnivanje i početak rada Službe osigurana su u Državnom proračunu Republike Hrvatske za 2006. godinu, u iznosu od 1.500.000 kuna, na poziciji Ministarstva.
(2) Sredstva za poslovanje i rad Službe, Služba pribavlja iz državnog proračuna i obavljanjem vlastite djelatnosti.
(3) Služba može stjecati sredstva i iz drugih izvora, donacijom, pomoći i na drugi način, sukladno propisima i aktima Službe.

Članak 12.

Služba je obveznik primjene propisa koji uređuju područje proračunskog računovodstva i financijskog izvješćivanja u proračunskom računovodstvu.

Članak 13.

(1) Služba ne može bez suglasnosti Ministarstva steći, opteretiti ili otuđiti nekretnine ili drugu imovinu, čija je pojedinačna vrijednost veća od iznosa utvrđenog statutom Službe.
(2) Služba ne može bez suglasnosti Ministarstva ugovoriti niti druge poslove, čija vrijednost prelazi iznos određen statutom Službe.
(3) Republika Hrvatska solidarno i neograničeno odgovara za obveze Službe.

Članak 14.

(1) U roku od 30 dana od dana stupanja na snagu ove Uredbe, Vlada će imenovati članove Upravnog vijeća Službe.
(2) Upravno vijeće Službe dužno je u roku od 60 dana od dana stupanja na snagu ove Uredbe, donijeti Statut i opće akte za rad Službe.

Članak 15.

Do imenovanja ravnatelja iz članka 7. stavka 1. ove Uredbe, poslove s ovlastima privremenog ravnatelja, obavljat će osoba koju će imenovati Vlada u roku od 15 dana od dana stupanja na snagu ove Uredbe.

Članak 16.

Ova Uredba stupa na snagu osmoga dana od dana objave u »Narodnim novinama«.

Klasa: 321-01/06-01/02
Urbroj: 5030122-06-1
Zagreb, 2. lipnja 2006.

Potpredsjednica Vlade
i ministrica obitelji, branitelja
i međugeneracijske solidarnosti
Jadranka Kosor, dipl. iur., v. r.




 
IZRADA WEB STRANICA

Imati dobre web stranice danas je gotovo neizbježno za bilo koju tvrtku ili organizaciju koja želi biti prisutna na tržištu. Evo nekoliko razloga zašto bi trebali imati web stranice:

Dostupnost 24/7: Web stranice su dostupne 24 sata dnevno, 7 dana u tjednu, što omogućuje kupcima da se informiraju o proizvodima i uslugama tvrtke u bilo koje vrijeme.

Povećanje vidljivosti: Web stranice mogu pomoći tvrtkama da budu vidljivije na internetu, što može povećati broj posjetitelja i potencijalnih kupaca.

Predstavljanje tvrtke: Web stranice omogućuju tvrtkama da predstave svoje proizvode i usluge, povijest tvrtke, misiju i viziju, te da se razlikuju od konkurencije.

Komunikacija s kupcima: Web stranice omogućuju tvrtkama da komuniciraju s kupcima putem e-pošte, chatova, foruma, društvenih mreža i drugih kanala komunikacije.

Prodaja proizvoda i usluga: Web stranice omogućuju tvrtkama da prodaju svoje proizvode i usluge online, što može biti vrlo profitabilno i prikladno za kupce.

Branding: Web stranice su važan alat za branding, jer mogu pomoći u izgradnji prepoznatljivosti brenda, te u stvaranju pozitivne percepcije o tvrtki i njezinim proizvodima i uslugama.

Analitika i praćenje rezultata: Web stranice omogućuju tvrtkama da prate i analiziraju posjetitelje, te da bolje razumiju svoje kupce i poboljšaju svoje marketinške aktivnosti.

Sve u svemu, web stranice su važan alat za tvrtke koje žele biti konkurentne na tržištu, te komunicirati i prodavati svoje proizvode i usluge na najučinkovitiji način.

Link na našu ponudu za izradu web stranica - Provjerite!
 










POSEBNA PONUDA ZA PODUZETNIKE
Link na brzi pregled poslovnih i internet usluga