POSEBNA PONUDA ZA PODUZETNIKE
Želite poboljšati svoje poslovanje, povećati prodaju? Imate sve manje kupaca? Slaba je potražnja za vašim uslugama? Opada vam promet i dobit? Svakim danom imate sve manje posla? Provjerite ponudu naših marketing usluga. Izrada web stranica, cijena vrlo povoljna.
Link na pregled ponude - Poslovne usluge za poduzetnike
 

 

 
IZRADA WEB STRANICA, POVOLJNO I KVALITETNO
Izrada web stranica po izuzetno povoljnim cijenama. Izrada internet stranica koje možete uvijek samostalno ažurirati bez ikakvih dodatnih troškova. Objavite neograničeni broj tekstova, objavite sve ponude, akcije, oglase, kataloge...
Link za opširnije informacije o povoljnoj izradi kvalitetnih CMS web stranica
 

 

 
POSLOVNE INFORMACIJE, SAVJETI I ANALIZE
Potražite sve informacije o poslovanju u Hrvatskoj, pravne, porezne i druge savjete, informacije o internet oglašavanju i marketingu, rezultate istraživanja tržišta, poslovne analize, informacije o kreditima za poduzetnike, poticajima...
Kontaktirajte nas ukoliko su Vam potrebne poslovne informacije
 

 

 
PRIMJERI UGOVORA, POSLOVNIH PLANOVA, IMENICI
Korisni primjeri ugovora, obrasci, primjeri poslovnih planova, imenici za direktni marketing, usluga sastavljanja imenika i baza podataka po Vašim potrebama, pretraživanje baza podataka, trgovačko zastupanje i posredovanje...
Informirajte se o našim uslugama - Isplati se!
 

 

Neslužbeni pregled iz Narodnih novina:

MINISTARSTVO POLJOPRIVREDE, ŠUMARSTVA I VODNOGA GOSPODARSTVA

1975

Na temelju članka 65. stavka 5. Zakona o veterinarstvu (»Narodne novine«, broj 70/97, 105/01 i 172/03) ministar poljoprivrede, šumarstva i vodnoga gospodarstva donosi

PRAVILNIK

O DOKUMENTU ZA PRIJAVLJIVANJE VETERINARSKO-ZDRAVSTVENOG PREGLEDA ŽIVOTINJA KOJE ULAZE U REPUBLIKU HRVATSKU

PODRUČJE PRIMJENE

Članak 1.

Ovim Pravilnikom uređuje se način prijavljivanja prispijeća životinja i obrazac prijave zajedničkog veterinarskog dokumenta o ulasku (u daljnjem tekstu: ZVDU).

PRIJAVLJIVANJE PRISPIJEĆA ŽIVOTINJA OBRASCEM ZVDU-a

Članak 2.

1) Ukoliko bilo koja životinja na koju se primjenjuje Pravilnik o načinu obavljanja veterinarsko-zdravstvenog pregleda i kontrole živih životinja u prometu preko granice Republike Hrvatske (»Narodne novine«, br. 147/04) uđe na područje Republike Hrvatske iz zemlje koja nije članica Europske unije, osoba odgovorna za pošiljku određena člankom 2. točkom (j) Pravilnika o načinu obavljanja veterinarsko-zdravstvenih pregleda i kontrola proizvoda životinjskog podrijetla u prometu preko granice Republike Hrvatske (»Narodne novine«, br. 147/04) mora prijaviti takav ulazak najkasnije 1 radni dan prije očekivanog dolaska životinje na područje Republike Hrvatske. Takva se prijava podnosi nadležnom graničnom veterinarskom inspektoru na obrascu ZVDU-a propisanom u Prilogu I. ovoga Pravilnika.
2) ZVDU se izdaje u skladu s općim pravilima o izdavanju veterinarsko-zdravstvenih svjedodžbi.
3) ZVDU se sastoji od izvornika i 4 preslike. Osoba odgovorna za pošiljku mora ispuniti dio 1. svih primjeraka ZVDU-a i proslijediti ih graničnom veterinarskom inspektoru.
4) Ne dovodeći u pitanje stavak 1. i 3., ovoga članka, informacija sadržana u ZVDU-u, uz suglasnost nadležnog tijela (Uprava za veterinarstvo), može se dostaviti putem telekomunikacijskog sustava ili drugog sustava prijenosa podataka u kojem slučaju podatak koji se prenosi u elektronskom obliku mora biti istovjetan onom traženom u dijelu 1. obrasca ZVDU-a.

VETERINARSKO-ZDRAVSTVENI PREGLEDI

Članak 3.

Veterinarsko-zdravstveni pregledi i laboratorijske analize provode se u skladu s posebnim propisom.

POSTUPCI KOJI SE PROVODE NAKON OBAVLJENOG PROPISANOG VETERINARSKO-ZDRAVSTVENOG PREGLEDA

Članak 4.

1) Nakon obavljenog veterinarskog-zdravstvenog pregleda propisanog člankom 4. Pravilnika o načinu obavljanja veterinarsko-zdravstvenog pregleda i kontrole živih životinja u prometu preko granice Republike Hrvatske,
– granični veterinarski inspektor nadležan je za popunjavanje dijela 2. ZVDU-a te potpisivanje obrasca,
– u slučaju zabrane uvoza ispunjava se rubrika 44. »pojedinosti o ponovnoj otpremi« u dijelu 3. ZVDU-a,
– takva informacija se unosi u sustav razmjene informacija (ANIMO, TRACES)
2) Izvornik ZVDU-a se sastoji od dijelova 1. i 2., uredno ispunjenih i potpisanih.
3) Granični veterinarski inspektor, uvoznik ili osoba odgovorna za pošiljku mora obavijestiti djelatnika Carinske uprave na graničnoj postaji o odluci graničnog veterinarskog inspektora o pošiljci predočenjem izvornika ZVDU-a ili njegovim upućivanjem putem elektronskog oblika ZVDU-a.
4) U slučaju dozvole uvoza od strane granične veterinarske inspekcije i uz suglasnost Carinske uprave, izvornik ZVDU-a mora pratiti pošiljku do odredišta navedenog u istom.
5) Presliku ZVDU-a pohranjuje granični veterinarski inspektor na graničnoj veterinarskoj postaji.
6) Preslika ZVDU-a i, ukoliko je potrebno, u skladu s člankom 7. Pravilnika o načinu obavljanja veterinarsko-zdravstvenog pregleda i kontrole živih životinja u prometu preko granice Republike Hrvatske, preslika uvozne veterinarsko-zdravstveno svjedodžbe predaje se uvozniku ili osobi odgovornoj za pošiljku.
7) Granični veterinarski inspektor mora čuvati izvornik veterinarsko-zdravstvene svjedodžbe ili dokumentacije koja prati životinje, kao i presliku ZVDU-a, u trajanju od najmanje tri godine. Međutim, za životinje u provozu ili koje se pretovaruju, čije se konačno odredište nalazi izvan područja Republike Hrvatske, izvorna uvozna veterinarsko-zdravstvena svjedodžba mora i dalje pratiti pošiljku do konačnog odredišta, a na graničnoj veterinarskoj postaji čuvaju se samo preslike.

POSTUPCI KOJI SE ODNOSE NA POŠILJKE ŽIVOTINJA POD CARINSKIM NADZOROM ILI KOJE PODLIJEŽU POSEBNOM PRAĆENJU

Članak 5.

1) Za životinje koje ulaze na područje Republike Hrvatske, a izuzete su od obveze podvrgavanja identifikacijskim i/ili fizičkim pregledima u skladu s člankom 4. Pravilnika o načinu obavljanja veterinarsko-zdravstvenog pregleda i kontrole živih životinja u prometu preko granice Republike, ukoliko je dokumentacijski pregled zadovoljavajući, granični veterinarski inspektor na graničnom veterinarskom prijelazu ulaska u Republiku Hrvatsku mora prijaviti službenom veterinaru na graničnoj nadzornoj postaji u Europskoj uniji. Takva se prijava obavlja putem sustava razmjene podataka iz članka 4. stavka 1. podstavka 3. ovog Pravilnika. Službeni veterinar na graničnoj nadzornoj postaji odredišta u Europskoj uniji izdaje ZVDU uključujući konačnu veterinarsku odluku o dozvoli uvoza. U slučaju da pošiljke ne stignu ili ne udovoljavaju podacima iz ZVDU-a, nadležno tijelo odgovorno na odredištu za graničnu nadzornu postaju popunjava dio 3. ZVDU-a.
2) U slučaju provoza, osoba odgovorna za pošiljku obavještava o prispijeću pošiljke službenog veterinara na graničnoj nadzornoj postaji izlaska. Službeni veterinari na graničnim nadzornim postajama kojima je prijavljen provoz životinja pri izlasku iz Republike Hrvatske popunjavaju dio 3. ZVDU-a i obavještavaju službenog veterinara na graničnoj nadzornoj postaji u koju su životinje u provozu ušle u Republiku Hrvatsku.
3) Službeni veterinari u mjestu odredišta kojima je prijavljen dolazak životinja namijenjenih klanju, u odobreni karantenski objekt u skladu s posebnim propisima, ili službeno odobreni objekt, institut ili centar u skladu s posebnim propisima, smješten na njihovom području nadležnosti moraju popuniti dio 3. ZVDU-a u slučajevima kada pošiljka ne stigne ili kada pošiljka ne udovoljava podacima iz ZVDU-a.

KOORDINACIJA IZMEĐU NADLEŽNIH TIJELA ODGOVORNIH ZA PREGLEDE

Članak 6.

Kako bi se osiguralo da sve životinje koje uđu u Republiku Hrvatsku budu podvrgnute veterinarsko-zdravstvenim pregledima, nadležno mora surađivati s drugim inspekcijskim službama kako bi prikupili sve informacije koje se odnose na uvoz životinja, a posebno:
(a) informacije dostupne carinskim službama;
(b) informacije iz brodskih manifesta, željezničkih ili zrakoplov­nih manifesta;
(c) ostale informacije dostupne cestovnim, željezničkim, luč­kim operatorima ili operatorima zračnih luka.

PRISTUP BAZAMA PODATAKA I SUDJELOVANJE U INFORMACIJSKIM SUSTAVIMA

Članak 7.

U svrhu navedenu člankom 6. ovoga Pravilnika nadležno tijelo i carinska uprava moraju uspostaviti sustav za međusobnu razmjenu podataka sadržanih u njihovim bazama podataka. Sustavi informacijske tehnologije koje koristi nadležno tijelo moraju se uskladiti, u mjeri u kojoj je moguće i vodeći računa o zaštiti podataka s onima carinskih službi i s onima komercijalnih operatora, kako bi se ubrzao prijenos informacija.

PRIMJENA ELEKTRONSKOG POTVRĐIVANJA

Članak 8.

1) Dobivanje, korištenje, prijenos i pohranjivanje ZVDU-a može se obavljati elektronskim putem.
2) Podaci se prenose putem sustava razmjene navedene u članku 4. stavku 1. podstavku 3. ovog Pravilnika.

Članak 9.

Dodatak I i II tiskani su u prilogu ovog Pravilnika te čine njegov sastavni dio.

Članak 10.

1) Ovaj Pravilnik stupa na snagu 1. siječnja 2007. godine.
2) Iznimno od stavka 1. ovog članka, članak 4. stavak 1. podstavak 3. i članak 5. ovog Pravilnika stupaju na snagu danom ulaska Republike Hrvatske u Europsku uniju.
3) Odredbe ovoga Pravilnika u slučaju kada se odnose na uvoz ili provoz iz zemalja članica Europske unije, primjenjuju se do dana ulaska Republike Hrvatske u Europsku uniju.

Klasa: 322-01/06-01/4
Urbroj: 525-01-06-04
Zagreb, 14. srpnja 2006.

Ministar
Petar Čobanković, v. r.
 

Napomena: prilozi su ispušteni u ovom neslužbenom info pregledu

 




 
IZRADA WEB STRANICA

Imati dobre web stranice danas je gotovo neizbježno za bilo koju tvrtku ili organizaciju koja želi biti prisutna na tržištu. Evo nekoliko razloga zašto bi trebali imati web stranice:

Dostupnost 24/7: Web stranice su dostupne 24 sata dnevno, 7 dana u tjednu, što omogućuje kupcima da se informiraju o proizvodima i uslugama tvrtke u bilo koje vrijeme.

Povećanje vidljivosti: Web stranice mogu pomoći tvrtkama da budu vidljivije na internetu, što može povećati broj posjetitelja i potencijalnih kupaca.

Predstavljanje tvrtke: Web stranice omogućuju tvrtkama da predstave svoje proizvode i usluge, povijest tvrtke, misiju i viziju, te da se razlikuju od konkurencije.

Komunikacija s kupcima: Web stranice omogućuju tvrtkama da komuniciraju s kupcima putem e-pošte, chatova, foruma, društvenih mreža i drugih kanala komunikacije.

Prodaja proizvoda i usluga: Web stranice omogućuju tvrtkama da prodaju svoje proizvode i usluge online, što može biti vrlo profitabilno i prikladno za kupce.

Branding: Web stranice su važan alat za branding, jer mogu pomoći u izgradnji prepoznatljivosti brenda, te u stvaranju pozitivne percepcije o tvrtki i njezinim proizvodima i uslugama.

Analitika i praćenje rezultata: Web stranice omogućuju tvrtkama da prate i analiziraju posjetitelje, te da bolje razumiju svoje kupce i poboljšaju svoje marketinške aktivnosti.

Sve u svemu, web stranice su važan alat za tvrtke koje žele biti konkurentne na tržištu, te komunicirati i prodavati svoje proizvode i usluge na najučinkovitiji način.

Link na našu ponudu za izradu web stranica - Provjerite!
 










POSEBNA PONUDA ZA PODUZETNIKE
Link na brzi pregled poslovnih i internet usluga