POSEBNA PONUDA ZA PODUZETNIKE
Želite poboljšati svoje poslovanje, povećati prodaju? Imate sve manje kupaca? Slaba je potražnja za vašim uslugama? Opada vam promet i dobit? Svakim danom imate sve manje posla? Provjerite ponudu naših marketing usluga. Izrada web stranica, cijena vrlo povoljna.
Link na pregled ponude - Poslovne usluge za poduzetnike
 

 

 
IZRADA WEB STRANICA, POVOLJNO I KVALITETNO
Izrada web stranica po izuzetno povoljnim cijenama. Izrada internet stranica koje možete uvijek samostalno ažurirati bez ikakvih dodatnih troškova. Objavite neograničeni broj tekstova, objavite sve ponude, akcije, oglase, kataloge...
Link za opširnije informacije o povoljnoj izradi kvalitetnih CMS web stranica
 

 

 
POSLOVNE INFORMACIJE, SAVJETI I ANALIZE
Potražite sve informacije o poslovanju u Hrvatskoj, pravne, porezne i druge savjete, informacije o internet oglašavanju i marketingu, rezultate istraživanja tržišta, poslovne analize, informacije o kreditima za poduzetnike, poticajima...
Kontaktirajte nas ukoliko su Vam potrebne poslovne informacije
 

 

 
PRIMJERI UGOVORA, POSLOVNIH PLANOVA, IMENICI
Korisni primjeri ugovora, obrasci, primjeri poslovnih planova, imenici za direktni marketing, usluga sastavljanja imenika i baza podataka po Vašim potrebama, pretraživanje baza podataka, trgovačko zastupanje i posredovanje...
Informirajte se o našim uslugama - Isplati se!
 

 

Neslužbeni pregled iz Narodnih novina:

VLADA REPUBLIKE HRVATSKE

2454

Na temelju članka 60. stavaka 1. i 2. Zakona o sustavu državne uprave (»Narodne novine«, br. 75/93, 92/96, 48/99, 15/2000, 127/2000,59/2001 i 199/2003), članka 26. stavka 1. Zakona o Vladi Repub­like Hrvatske (»Narodne novine«, br. 101/98, 15/2001, 117/2001,199/2003 i 30/2004) i članka 7. Zakona o suzbijanju zlouporabe opojnih droga (»Narodne novine«, br. 107/2001, 87/2002, 163/2003 i 141/2004), Vlada Republike Hrvatske je na sjednici održanoj 5. listopada 2006. godine donijela

UREDBU

O IZMJENAMA I DOPUNAMA UREDBE O OSNIVANJU UREDA ZA SUZBIJANJE ZLOUPORABE OPOJNIH DROGA

Članak 1.

U Uredbi o osnivanju Ureda za suzbijanje zlouporabe opojnih droga (»Narodne novine«, br. 18/2002 i 12/2005), članak 2. mijenja se i glasi:
»Ured kao stručna služba Vlade Republike Hrvatske sustavno prati pojave, razmatra pitanja i obavlja druge poslove u vezi s primjenom Zakona o suzbijanju zlouporabe opojnih droga i provedbom Nacionalne strategije suzbijanja zlouporabe opojnih droga (u daljnjem tekstu: Nacionalna strategija), priprema prijedlog raspodjele sredstava državnog proračuna Republike Hrvatske namijenjenog suzbijanju zlouporabe opojnih droga i nadzire trošenje tih sredstava.
Za obavljanje poslova iz djelokruga Ureda, ustrojavaju se unutarnje ustrojstvene jedinice:
a) Odjel za opće programe i strategije
b) Odjel Nacionalne informacijske jedinice za opojne droge i poslove međunarodne suradnje«.

Članak 2.

Iza članka 2. dodaju se novi naslovi i novi članci 2.a i 2.b koji glase:

»a) Odjel za opće programe i strategije
 

Članak 2.a


Odjel za opće programe i strategije obavlja sljedeće poslove: izrađuje nacrt Nacionalne strategije koji dostavlja Vladi Republike Hrvatske, te razrađuje provedbu Nacionalne strategije; koordinira, nadzire i prati učinkovitost provedbe Nacionalne strategije; koordinira rad tijela državne uprave na području suzbijanja zlouporabe opojnih droga; daje prethodno mišljenje u postupku donošenja općeg programa za suzbijanje zlouporabe opojnih droga; daje prethodno mišljenje u postupku donošenja posebnih programa mjera za suzbijanje zlouporabe opojnih droga i skrbi o ovisnicima, te pomoći ovisnicima o opojnim drogama i povremenim uzimateljima opojnih droga; daje mišljenje u postupku donošenja posebnog programa mjera za odvikavanje od ovisnosti i skrbi o ovisnicima o opojnim drogama i povremenim uzimateljima opojnih droga; nadzire provedbu općeg programa za suzbijanje zlouporabe opojnih droga i posebnih programa mjera za suzbijanje zlouporabe opojnih droga i skrbi o ovisnicima, te pomoći ovisnicima o opojnim drogama i povremenim uzimateljima opojnih droga; nadzire provedbu posebnog programa mjera za odvikavanje od ovisnosti i skrbi o ovisnicima o opojnim drogama i povremenim uzimateljima opojnih droga; zaprima i analizira godišnja izvješća o izvršenju općeg programa za suzbijanje zlouporabe opojnih droga i posebnih programa mjera za suzbijanje zlouporabe opojnih droga i skrbi o ovisnicima, te pomoći ovisnicima o opojnim drogama i povremenim uzimateljima opojnih droga, koja podnose nadležna ministarstva i državne upravne organizacije; zaprima i analizira godišnja izvješća o izvršenju posebnog programa mjera za odvikavanje od ovisnosti i skrbi o ovisnicima o opojnim drogama i povremenim uzimateljima opojnih droga, koja podnose nadležna ministarstva, državne upravne organizacije i Hrvatski zavod za javno zdravstvo; surađuje s tijelima državne vlasti i jedinicama lokalne i područne (regionalne) samouprave, ustanovama socijalne skrbi, odgojno-obrazovnim, kulturnim, zdravstvenim i drugim ustanovama, vjerskim zajednicama, udrugama, zakladama, sredstvima javnog priopćavanja, te pravnim i fizičkim osobama; pruža stručnu pomoć u izradi i provedbi programa za suzbijanje zlouporabe opojnih droga koje provode organizacije civilnog društva, te prati rad organizacija civilnog društva koje djeluju na području suzbijanja zlouporabe opojnih droga, a koje ostvaruju pravo na potporu iz sredstava državnoga proračuna u skladu s utvrđenim kriterijima i uvjetima javnog natječaja za dobivanje financijske pot­pore iz državnoga proračuna; u svrhu prevencije i edukacije vezane za zlouporabu opojnih droga, a u cilju informiranja građana o utjecaju i štetnosti istih, osmišljava, koordinira i provodi edukativnu i medijsku kampanju.

b) Odjel Nacionalne informacijske jedinice za opojne droge i poslove međunarodne suradnje

Članak 2.b

Odjel Nacionalne informacijske jedinice za opojne droge i poslove međunarodne suradnje vodi nacionalni informacijski sustav o drogama radi objave prikupljenih, objektivnih, usporedivih i pouzdanih podataka o drogama, te obavlja sljedeće poslove: koordinira, analizira i prati postojeću metodologiju prikupljanja i analize, te dostupnost podataka o opojnim drogama i zlouporabi opojnih droga; predlaže njihovo nadograđivanje i usklađivanje sukladno preporukama Europskog centra za praćenje droga i ovisnosti o drogama (EMCDDA); analizira i usklađuje podatke o ključnim pokazateljima stanja zlouporabe opojnih droga koji se odnose na pojavnost i uzroke uporabe opojnih droga među općom populacijom, pojav­nost i uzroke problematične uporabe opojnih droga, na potrebe i potražnju za liječenjem bolesti ovisnosti, na krvno prenosive bolesti među ovisnicima o opojnim drogama, na smrtnost vezanu uz zlouporabu opojnih droga, a koje prikuplja od nadležnih ministarstava, državnih upravnih organizacija, Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo, ostalih tijela državne uprave, ustanova te organizacija civilnog društva; zaprima i analizira izvješća o podacima o ovisnicima o opojnim drogama i povremenim uzimateljima opojnih droga koji su nakon detoksikacije u postupku odvikavanja, odnosno kojima je pružena pomoć sukladno Zakonu o suzbijanju zlouporabe opojnih droga, a koje vode ovlaštena tijela, ustanove, udruge i pravne, odnosno fizičke osobe koje obavljaju postupak skrbi ili pružanja pomoći; zaprima i analizira izvješća o prijavama kaznenih djela i prekršaja u vezi s opojnim drogama, o pravomoćno osuđenim osobama za kaznena djela i prekršaje u vezi s opojnim drogama, o izvršavanju kazne zatvora i drugih sankcija prema tim počiniteljima, o oduzetim količinama opojne droge, novčanim sredstvima i drugoj imovini iz nedopuštenog prometa opojnih droga, kao i o korisnicima socijalne skrbi, ovisnicima i povremenim uzimateljima opojnih droga, te o prijavama carinskih prekršaja u vezi s opojnim drogama; prikuplja i analizira podatke o godišnjim potrebama opojnih droga koje se sukladno Zakonu o suzbijanju zlouporabe opojnih droga mogu izraditi i staviti u promet, te prati uzgoj biljaka, uvoz, izvoz i provoz opojnih droga i tvari koje se mogu upotrijebiti za izradu opojne droge na temelju izvješća o dozvolama nadležnih ministarstava; na temelju dostavljenih podataka izrađuje standardizirana izvješća i godišnje izvješće o stanju zlouporabe opojnih droga; provodi, samostalno i u suradnji s tijelima državne vlasti i jedinicama lokalne i područne (regionalne) samouprave te stručnim ustanovama, edukacije i istraživanja vezana uz problematiku ovisnosti o opojnim drogama i zlouporabu opojnih droga; u cilju poboljšanja međunarodne suradnje, s međunarodnim tijelima, ustanovama, udrugama i drugim pravnim i fizičkim osobama sudjeluje u izradi međunarodnih programa i projekata; surađuje s međunarodnim tijelima, ustanovama, udrugama i drugim pravnim i fizičkim osobama.«.

Članak 3.

U članku 3. iza stavka 4. dodaje se novi stavak 5. koji glasi:
»Radom odjela upravljaju načelnici odjela, koji imaju položaj čelnika unutarnjih ustrojstvenih jedinica. Za svoj rad načelnici su odgovorni predstojniku Ureda.«.

Članak 4.

U tabelarnom prikazu okvirnog broja državnih službenika i namještenika, mijenja se okvirni broj državnih službenika i namještenika potrebnih za obavljanje poslova iz djelokruga Ureda.
Novi okvirni broj državnih službenika i namještenika potrebnih za obavljanje poslova iz djelokruga Ureda, utvrđuje se u tablici koja je sastavni dio ove Uredbe, a koja se ne objavljuje u »Narodnim novinama«.

Članak 5.

Predstojnik Ureda, uz prethodnu suglasnost Središnjeg državnog ureda za upravu, uskladit će Pravilnik o unutarnjem redu Ureda s ovom Uredbom u roku od 60 dana od njezina stupanja na snagu.
Dosadašnji državni službenici zaposleni u Uredu bit će, po donošenju Pravilnika o unutarnjem redu Ureda, raspoređeni na radna mjesta unutar ustrojstvenih jedinica.

Članak 6.

Ova Uredba stupa na snagu osmog dana od dana objave u »Narodnim novinama«.

Klasa: 023-03/06-01/22
Urbroj: 5030108-06-1
Zagreb, 5. listopada 2006.

Potpredsjednica Vlade
i ministrica obitelji, branitelja i međugeneracijske solidarnosti
Jadranka Kosor, dipl. iur., v. r.




 
IZRADA WEB STRANICA

Imati dobre web stranice danas je gotovo neizbježno za bilo koju tvrtku ili organizaciju koja želi biti prisutna na tržištu. Evo nekoliko razloga zašto bi trebali imati web stranice:

Dostupnost 24/7: Web stranice su dostupne 24 sata dnevno, 7 dana u tjednu, što omogućuje kupcima da se informiraju o proizvodima i uslugama tvrtke u bilo koje vrijeme.

Povećanje vidljivosti: Web stranice mogu pomoći tvrtkama da budu vidljivije na internetu, što može povećati broj posjetitelja i potencijalnih kupaca.

Predstavljanje tvrtke: Web stranice omogućuju tvrtkama da predstave svoje proizvode i usluge, povijest tvrtke, misiju i viziju, te da se razlikuju od konkurencije.

Komunikacija s kupcima: Web stranice omogućuju tvrtkama da komuniciraju s kupcima putem e-pošte, chatova, foruma, društvenih mreža i drugih kanala komunikacije.

Prodaja proizvoda i usluga: Web stranice omogućuju tvrtkama da prodaju svoje proizvode i usluge online, što može biti vrlo profitabilno i prikladno za kupce.

Branding: Web stranice su važan alat za branding, jer mogu pomoći u izgradnji prepoznatljivosti brenda, te u stvaranju pozitivne percepcije o tvrtki i njezinim proizvodima i uslugama.

Analitika i praćenje rezultata: Web stranice omogućuju tvrtkama da prate i analiziraju posjetitelje, te da bolje razumiju svoje kupce i poboljšaju svoje marketinške aktivnosti.

Sve u svemu, web stranice su važan alat za tvrtke koje žele biti konkurentne na tržištu, te komunicirati i prodavati svoje proizvode i usluge na najučinkovitiji način.

Link na našu ponudu za izradu web stranica - Provjerite!
 










POSEBNA PONUDA ZA PODUZETNIKE
Link na brzi pregled poslovnih i internet usluga