POSEBNA PONUDA ZA PODUZETNIKE
Želite poboljšati svoje poslovanje, povećati prodaju? Imate sve manje kupaca? Slaba je potražnja za vašim uslugama? Opada vam promet i dobit? Svakim danom imate sve manje posla? Provjerite ponudu naših marketing usluga. Izrada web stranica, cijena vrlo povoljna.
Link na pregled ponude - Poslovne usluge za poduzetnike
 

 

 
IZRADA WEB STRANICA, POVOLJNO I KVALITETNO
Izrada web stranica po izuzetno povoljnim cijenama. Izrada internet stranica koje možete uvijek samostalno ažurirati bez ikakvih dodatnih troškova. Objavite neograničeni broj tekstova, objavite sve ponude, akcije, oglase, kataloge...
Link za opširnije informacije o povoljnoj izradi kvalitetnih CMS web stranica
 

 

 
POSLOVNE INFORMACIJE, SAVJETI I ANALIZE
Potražite sve informacije o poslovanju u Hrvatskoj, pravne, porezne i druge savjete, informacije o internet oglašavanju i marketingu, rezultate istraživanja tržišta, poslovne analize, informacije o kreditima za poduzetnike, poticajima...
Kontaktirajte nas ukoliko su Vam potrebne poslovne informacije
 

 

 
PRIMJERI UGOVORA, POSLOVNIH PLANOVA, IMENICI
Korisni primjeri ugovora, obrasci, primjeri poslovnih planova, imenici za direktni marketing, usluga sastavljanja imenika i baza podataka po Vašim potrebama, pretraživanje baza podataka, trgovačko zastupanje i posredovanje...
Informirajte se o našim uslugama - Isplati se!
 

 

Neslužbeni pregled iz Narodnih novina:

SAVJET ZA NACIONALNE MANJINE

2565

Na temelju Ustavnog zakona o pravima nacionalnih manjina (»Narodne novine« 155/02) članka 35. stavak 4. i članka 36. stavak 11., Savjet za nacionalne manjine na svojoj sjednici održanoj18. listopada 2006. godine donio je

KRITERIJE

ZA UTVRĐIVANJE FINANCIJSKE POMOĆI ZA PROGRAME NEVLADINIH UDRUGA I USTANOVA NACIONALNIH MANJINA

Ovim kriterijima utvrđuju se pravila i pretpostavke koje nevladine udruge i ustanove nacionalnih manjina (u daljnjem tekstu udruge i ustanove) trebaju ispunjavati pri zahtjevu za dodjelu financijske pomoći za programe ostvarivanja kulturne autonomije nacionalnih manjina.
Pri utvrđivanju financijske pomoći za programe nevladinih udruga i ustanova primjenjivat će se opći i posebni kriteriji i to:

OPĆI KRITERIJI

1. Poticat će se i financijski, pomagati ostvarivanje kulturnih i informativno-izdavačkih programa udruga i ustanova, koje artikuliraju većinu djelatnosti manjinskih zajednica, te izražavaju potrebu za očuvanjem etničkog, kulturnog i jezičnog identiteta, a istovremeno znače doprinos kulturnom, društvenom i gospodarskom razvitku Republike Hrvatske, te njihovoj integraciji u hrvatsko društvo;
2. Održavati i podizati dostignutu razinu ostvarivanja etničkih prava koja su značajna za pripadnike nacionalnih manjina;
3. Poklanjati posebnu pozornost kulturnom amaterizmu i ustanovama kulture zbog njihove važnosti u očuvanju etničkog identiteta;
4. Podupirati programe koji doprinose unapređenju tolerancije i uspostavljanju multietničkog povjerenja;
5. Provoditi zaključke i odredbe ugovora i sporazuma o zaštiti prava nacionalnih manjina kojih je potpisnik Republika Hrvatska.

POSEBNI KRITERIJI

1. Zahtjev za dodjelu financijske pomoći mogu uputiti udruge i ustanove koje su registrirane i aktivno djeluju u Republici Hrvatskoj, najmanje 18 mjeseci prije podnošenja zahtijeva, a u čijem sastavu ima najmanje 20 članova.
2. Financijska pomoć utvrđivat će se prema programima udruga i ustanova, sukladno broju pripadnika koje okuplja, dužini vremena djelovanja, razgranatosti kulturnih društava i drugih udruga – članica na lokalnoj razini.
3. Programi će se analizirati i ocjenjivati prema dosadašnjim ukupnim rezultatima udruga i ustanova, kvalificiranosti nositelja programa, stvorenim pretpostavkama za realizaciju programa i značenju programa za pripadnike nacionalnih manjina na određenom prostoru, vodeći računa o ukupnoj racionalizaciji i štednji.
4. Prednost će imati udruge i ustanove, te programi udruga i ustanova koje okupljaju većinu pripadnika pojedine nacionalne manjine, odnosno one koje su duže vrijeme ostvarivale značajne rezultate u očuvanju etničkog i kulturnog identiteta.
5. Prilikom ocjene predloženih programa, vodit će se računa o kvaliteti predloženog programa te njegovoj održivosti.
6. Raspoređena sredstva za financiranje programa doznačivat će se na temelju kontinuirane analize Savjeta za nacionalne manjine, pri čemu će se voditi računa da li se program ostvaruje planiranom dinamikom.
7. Raspoređena sredstva usklađivat će se kontinuirano s ostvarivanjem programa. Udruge i ustanove su obvezne vratiti akontirana sredstva za programe koji nisu ostvareni, a u slučaju da se sredstva ne vrate daljnje financiranje te udruge se obustavlja.
8. Programima koji su djelomično ostvareni, financijska će se pomoć smanjiti razmjerno neizvršenom dijelu programa. Udruge i ustanove su dužne vratiti sredstva ako u međuvremenu osiguraju sredstva iz drugih izvora za isti program, koji se financira putem Savjeta za nacionalne manjine.
9. Udruge i ustanove kojima su dodijeljena sredstva za programe, a koje odbiju dodijeljena sredstva gube pravo financiranja programa za sljedeće dvije godine.
10. Iznimno, Savjet za nacionalne manjine će voditi računa o specifičnim problemima pojedinih udruga i ustanova te pri dodijeli sredstava uzeti u obzir ove specifičnosti.
Koristit će se uobičajeni kriteriji ocjenjivanja programa koji se primjenjuju u ovlaštenim institucijama koje organiziraju i stručno nadziru pojedina područja društvenog života. Primjenjivat će se Odluka o mjerilima za određivanje nevladinih udruga i ustanova čija je djelatnost od interesa za Republiku Hrvatsku i financijskoj potpori nevladinim udrugama i ustanovama iz sredstava državnog proračuna.
Ovim kriterijima se uspostavljaju isti standardi za pojedine vrste troškova kod svih nacionalnih manjina kao npr. za izdavanje tjednika, dvotjednika, mjesečnika, časopisa, za rad kulturno-umjetničkih društava, kulturne manifestacije i režijske troškove.
Pri analizi prijedloga programa udruga i ustanova te kod izrade prijedloga rasporeda sredstava za sufinanciranje programa, informiranja, izdavaštva, kulturnog amaterizma, kulturnih manifestacija pripadnika nacionalnih manjina, sporazuma i ugovora o zaštiti prava nacionalnih manjina kojih je Hrvatska sudionik, polazit će se od ovih kriterija za navedene vrste programa:

I. Informiranje i izdavaštvo

Za financiranje programa informiranja i izdavaštva udrugama i ustanovama vrijede sljedeći kriteriji:
1. Format A3, korice u boji, jedna stranica, jedna boja – sve vrste poslova (prijepis, prijelom, uređivanje, tiskanje, honorari...) od 300 do 700 kuna, a s kolor-fotografijama od 600 do 1.000 kuna;
(najmanje 2/3 autorskih priloga)
2. Format A4, korice u boji, jedna stranica, jedna boja – sve vrste poslova od 200 do 600 kuna, a s kolor-fotografijama od 500 do 900 kuna;
(najmanje 2/3 autorskih priloga)
3. Format A5, korice u boji, jedna stranica, jedna boja – sve vrste poslova do 400 kuna, a s kolor-fotografijama do 600 kuna;
(najmanje 2/3 autorskih priloga)
Režijski troškovi za informiranje iznose do 20% i dodaju se ukupnim sredstvima za ove programe, a za izdavaštvo se ne priznaju.
Neće se financirati prilozi preneseni iz drugih tiskovina, ako prelaze desetinu ukupnog opsega lista.
Neće se financirati one tiskovine (novine, časopisi, godišnjaci i knjige) koje u impresumu nemaju navedeno da su financirane iz državnog proračuna Republike Hrvatske, putem Savjeta za nacionalne manjine.

II. Kulturni amaterizam

Folklorna, zborna, glazbena ili kazališna skupina – od 5 do 30 sudionika, dvomjesečna dotacija za sve vrste troškova do 6.000 kuna, a skupina preko 30 sudionika do 12.000 kuna.
Režijski troškovi iznose do jedne četvrtine od ukupnog iznosa za realizaciju programa i dodaju se ukupnim sredstvima za ove programe.
Neće se financirati kulturni amaterizam organiziran pri školama u izvanškolskim aktivnostima s učenicima.
Neće se financirati oni programi kulturnog amaterizma za koje ne postoji javna obavijest organizatora (tiskana – plakat, obavijest, pozivnica...., radijska ili televizijska) da su financirane iz državnog proračuna Republike Hrvatske, putem Savjeta za nacionalne manjine.

III. Kulturne manifestacije

1. Manifestacije kulturnog stvaralaštva pripadnika nacionalne manjine na razini Republike Hrvatske do 1000 sudionika od 15.000 do 60.000 kuna, a preko 1000 sudionika do 100.000 kuna; manifestacije pojedinih udruga, mjesta ili gradova do 15.000 kuna.
2. Sudjelovanje na sajmu knjiga ili stručni skup – do 20.000 kuna,
3. Izložbe – jedna izložba, za sve vrste troškova od 5.000 do 15.000 kuna.
Režijski troškovi iznose do jedne četvrtine od ukupnog iznosa za realizaciju programa i dodaju se ukupnim sredstvima za ove programe.
Neće se financirati nastupi sudionika iz inozemstva, ako trošak njihovog nastupa prelazi desetinu ukupnog iznosa troška pojedine manifestacije.
Neće se financirati one kulturne manifestacije za koje ne postoji javna obavijest organizatora (tiskana – plakat, obavijest, pozivnica...., radijska, televizijska ili internet obavijesti) da su financirane iz državnog proračuna Republike Hrvatske, putem Savjeta za nacio­nalne manjine.

IV. Programi koji proizlaze iz bilateralnih sporazuma i ugovora

1. Financirat će se programi koji, proizlaze iz bilateralnih sporazuma i ugovora kojih je Republika Hrvatska potpisnik, a ne financiraju se iz drugih izvora. Programi će se financirati samo u slučaju da se odnose na cjelokupnu nacionalnu manjinu, odnosno ako su od izuzetnog značaja za cjelokupnu nacionalnu manjinu. Jedan od kriterija za ocjenu prihvatljivosti programa je njegov doprinos poticanju suradnje i zajedništvu između udruga, ustanova i drugih institucija pripadnika odnosne nacionalne manjine.
Poticat će se financiranje programa uspostave međuetničkog povjerenja posebice na područjima od posebne državne skrbi.
Iz ovih sredstava neće se sukladno Zakonu o političkim strankama financirati političke i djelatnosti pojedinca i grupa iz pojedinih udruga, odnosno čitavih udruga na izborima i sličnim aktivnostima.

V. Programi stvaranja pretpostavki za ostvarivanje kulturne autonomije nacionalnih manjina

Financirat će se programi usuglašeni s državnim tijelima, jedinicama lokalne i regionalne uprave i samouprave te s vijećima nacionalnih manjina, predstavnicima nacionalnih manjina i njihovim koordinacijama. Ovim se stvaraju materijalne pretpostavke za ostvarivanje kulturne autonomije nacionalnih manjina, kroz pomoć u održavanju ili izgradnji domova kulture, nabavci potrebne opreme i stvaranju prostornih i drugih uvjeta za djelovanje manjinskih udruga i ustanova.

VI. Sudjelovanje udruga nacionalnih manjina u zajedničkim programima koje organizira Savjet za nacionalne manjine

Udrugama nacionalnih manjina mogu se doznačiti sredstva za sudjelovanje na seminarima koji će se organizirati u cilju promicanja novih zakonskih i drugih propisa te primjene standarda iz međunarodnih dokumenata.

VII.

Danom stupanja na snagu ovih Kriterija, prestaje važiti Kriterij za utvrđivanje financijske pomoći za programe nevladinih udruga i ustanova nacionalnih manjina (»Narodne novine« br. 111/2003.) i Odluka o izmjenama i dopunama Kriterija za utvrđivanje financijske pomoći za programe nevladinih udruga i ustanova nacionalnih manjina (»Narodne novine« broj 24/2004.).

VIII.

Ovi kriteriji stupaju na snagu danom objave u »Narodnim novinama«.

Klasa: 016-02-06-03/74
Urbroj: 50438-06-02
Zagreb, 20. listopada 2006.

Predsjednik Savjeta
Aleksandar Tolnauer, v. r.




 
IZRADA WEB STRANICA

Imati dobre web stranice danas je gotovo neizbježno za bilo koju tvrtku ili organizaciju koja želi biti prisutna na tržištu. Evo nekoliko razloga zašto bi trebali imati web stranice:

Dostupnost 24/7: Web stranice su dostupne 24 sata dnevno, 7 dana u tjednu, što omogućuje kupcima da se informiraju o proizvodima i uslugama tvrtke u bilo koje vrijeme.

Povećanje vidljivosti: Web stranice mogu pomoći tvrtkama da budu vidljivije na internetu, što može povećati broj posjetitelja i potencijalnih kupaca.

Predstavljanje tvrtke: Web stranice omogućuju tvrtkama da predstave svoje proizvode i usluge, povijest tvrtke, misiju i viziju, te da se razlikuju od konkurencije.

Komunikacija s kupcima: Web stranice omogućuju tvrtkama da komuniciraju s kupcima putem e-pošte, chatova, foruma, društvenih mreža i drugih kanala komunikacije.

Prodaja proizvoda i usluga: Web stranice omogućuju tvrtkama da prodaju svoje proizvode i usluge online, što može biti vrlo profitabilno i prikladno za kupce.

Branding: Web stranice su važan alat za branding, jer mogu pomoći u izgradnji prepoznatljivosti brenda, te u stvaranju pozitivne percepcije o tvrtki i njezinim proizvodima i uslugama.

Analitika i praćenje rezultata: Web stranice omogućuju tvrtkama da prate i analiziraju posjetitelje, te da bolje razumiju svoje kupce i poboljšaju svoje marketinške aktivnosti.

Sve u svemu, web stranice su važan alat za tvrtke koje žele biti konkurentne na tržištu, te komunicirati i prodavati svoje proizvode i usluge na najučinkovitiji način.

Link na našu ponudu za izradu web stranica - Provjerite!
 










POSEBNA PONUDA ZA PODUZETNIKE
Link na brzi pregled poslovnih i internet usluga