POSEBNA PONUDA ZA PODUZETNIKE
Želite poboljšati svoje poslovanje, povećati prodaju? Imate sve manje kupaca? Slaba je potražnja za vašim uslugama? Opada vam promet i dobit? Svakim danom imate sve manje posla? Provjerite ponudu naših marketing usluga. Izrada web stranica, cijena vrlo povoljna.
Link na pregled ponude - Poslovne usluge za poduzetnike
 

 

 
IZRADA WEB STRANICA, POVOLJNO I KVALITETNO
Izrada web stranica po izuzetno povoljnim cijenama. Izrada internet stranica koje možete uvijek samostalno ažurirati bez ikakvih dodatnih troškova. Objavite neograničeni broj tekstova, objavite sve ponude, akcije, oglase, kataloge...
Link za opširnije informacije o povoljnoj izradi kvalitetnih CMS web stranica
 

 

 
POSLOVNE INFORMACIJE, SAVJETI I ANALIZE
Potražite sve informacije o poslovanju u Hrvatskoj, pravne, porezne i druge savjete, informacije o internet oglašavanju i marketingu, rezultate istraživanja tržišta, poslovne analize, informacije o kreditima za poduzetnike, poticajima...
Kontaktirajte nas ukoliko su Vam potrebne poslovne informacije
 

 

 
PRIMJERI UGOVORA, POSLOVNIH PLANOVA, IMENICI
Korisni primjeri ugovora, obrasci, primjeri poslovnih planova, imenici za direktni marketing, usluga sastavljanja imenika i baza podataka po Vašim potrebama, pretraživanje baza podataka, trgovačko zastupanje i posredovanje...
Informirajte se o našim uslugama - Isplati se!
 

 

Neslužbeni pregled iz Narodnih novina:

HRVATSKI ZAVOD ZA ZDRAVSTVENO OSIGURANJE

2683

Na osnovi članka 10. Zakona o dobrovoljnom zdravstvenom osiguranju (»Narodne novine« broj 85/06.), članka 14. Pravila uspostavljanja i provođenja dopunskog zdravstvenog osiguranja (klasa: 025-04/06-01/344, urbroj: 338-01-01-06-1 od 24. listopada 2006. godine) i članka 20. stavak 1. podstavka 5. Statuta Hrvatskog zavoda za zdravstveno osiguranje (»Narodne novine«, broj 16/02., 24/02. i 58/03.) Upravno vijeće Hrvatskog zavoda za zdravstveno osiguranje, na 38. sjednici održanoj 24. listopada 2006. godine donijelo je

ODLUKU

O NAČINU OSIGURAVANJA I RASPOLAGANJA SREDSTVIMA DOPUNSKOG ZDRAVSTVENOG OSIGURANJA

Članak 1.

Sredstva za provođenje dopunskog zdravstvenog osiguranja u Hrvatskom zavodu za zdravstveno osiguranje (u daljnjem tekstu: Zavod) osiguravaju se iz uplaćenih premija dopunskog zdravstvenog osiguranja (u daljnjem tekstu: premija), u skladu sa sklopljenim ugovorima o dopunskom zdravstvenom osiguranju.
Premije se ugovaraju u visini i s rokovima dospijeća u skladu s Pravilima uspostavljanja i provođenja dopunskog zdravstvenog osiguranja i Općim uvjetima ugovora o dopunskom zdravstvenom osiguranju.

Članak 2.

Sredstvima dopunskog zdravstvenog osiguranja Zavod raspolaže na način utvrđen Zakonom o dobrovoljnom zdravstvenom osiguranju, Statutom Hrvatskog zavoda za zdravstveno osiguranje i ovom Odlukom, a u skladu s financijskim planom dopunskog zdravstvenog osiguranja (u daljnjem tekstu: financijski plan) koji se donosi za svaku kalendarsku godinu.

Članak 3.

Financijski plan iz članka 2. ove Odluke donosi Upravno vijeće Zavoda najkasnije do 31. prosinca tekuće godine za narednu godinu.
Ako se financijski plan ne donese do 31. prosinca tekuće godine, do toga datuma Upravno vijeće Zavoda donosi Odluku o privremenom financiranju dopunskog zdravstvenog osiguranja za razdoblje od 1. siječnja do 31. ožujka naredne godine.

Članak 4.

Financijskim planom utvrđuju se:
– prihodi dopunskog zdravstvenog osiguranja;
– izdaci dopunskog zdravstvenog osiguranja;
– pričuva dopunskog zdravstvenog osiguranja.

Članak 5.

Prihodi dopunskog zdravstvenog osiguranja sastoje se od:
– ugovorenih premija;
– zakonskih zateznih kamata na zakašnjele uplate premija, odnosno pozajmica te kamata na sredstva dopunskog zdravstvenog osiguranja plasirana izvan namjene tog osiguranja.

Članak 6.

Izdatke dopunskog zdravstvenog osiguranja čine troškovi za pokriće dijela troškova do pune cijene zdravstvene zaštite iz obveznog zdravstvenog osiguranja iz članka 15. stavak 2. točka 2. do 5. Zakona o obveznom zdravstvenom osiguranju (»Narodne novine« broj 85./06. i 105/06.) razvrstani po vrsti pružene zdravstvene zaštite, troškovi za naknadu štete, te materijalni i drugi troškovi za provođenje dopunskog zdravstvenog osiguranja.

Članak 7.

Financijskim planom planira se pričuva dopunskog zdravstvenog osiguranja u visini od najmanje 12% ugovorene premije za kalendarsku godinu na koji se financijski plan odnosi.

Članak 8.

Pričuva se može koristiti:
– za namirenje obveza za pokriće dijela troškova do pune cijene zdravstvene zaštite iz obveznog zdravstvenog osiguranja u slučaju da sredstva planirana za tu namjenu nisu dostatna;
– prema posebnoj odluci Upravnoga vijeća Zavoda.

Članak 9.

Sredstva pričuve izdvajaju se koncem godine nakon pokrića ukupnih izdataka poslovanja i uz uvjet da je ostvaren višak prihoda nad rashodima, ali najviše do iznosa jedne polovine ukupno ugovorene premije za tu godinu.
Kada pričuva dosegne visinu iz stavke 1. ovoga članka, ostvarenim viškom prihoda nad izdacima raspolaže se u skladu s posebnom odlukom Upravnog vijeća Zavoda.

Članak 10.

Na dospjele a neuplaćene obroke premije obračunavaju se zatezne kamate po stopi utvrđenoj Uredbom o visini stope zakonske zatezne kamate.
Na sredstva pričuve odnosno ostvarenog viška prihoda nad izdacima iz članka 9. stavka 2. ove Odluke, a koja se prema posebnoj odluci Upravnog vijeća Zavoda plasiraju izvan namjene dopunskog zdravstvenog osiguranja, obvezno se obračunavaju kamate po stopi od najmanje 6% godišnje. U slučaju zakašnjenja pri povratu tih sredstava obračunavaju se zatezne kamate po stopi iz stavka 1. ovog članka.
Ugovarateljima dopunskog zdravstvenog osiguranja (u daljnjem tekstu: ugovaratelj) koji premiju plaćaju putem trajnog naloga uspostavljenog ugovorom između Zavoda i financijske organizacije, ne obračunavaju se kamate iz stavka 1. ovog članka ako je ugovorom o trajnom nalogu utvrđen prijenos tih sredstava poslije dospijeća premije utvrđenog policom.

Članak 11.

Zavod je dužan trajno pratiti naplatu ugovorenih premija.
Ako se ugovorena premija ne uspije naplatiti redovnim putem, Zavod je, protiv ugovaratelja te premije, dužan pokrenuti ovršni postupak.
Prijedlog za donošenje rješenja o ovrsi na temelju vjerodostojne isprave javnom bilježniku u pravilu podnosi područni ured Zavoda u kojem je ovršenik sklopio ugovor o dopunskom zdravstvenom osiguranju, osim slučaja provođenja postupka ovrhe na pokretninama ili nekretninama, kada prijedlog za ovrhu podnosi područni ured na području mjesno mjerodavnog suda.
Donošenje rješenja o ovrsi predlaže se temeljem analitičke kartice dopunskog zdravstvenog osiguranja kao vjerodostojne isprave.
Kao predmet ovrhe predlažu se prvenstveno novčana potraživanja ovršenika (plaća, mirovina i sl.), a ako to nije moguće ovršenikove pokretnine.

Članak 12.

Po uplati posljednjeg ugovorenog obroka premije, Zavod će otpisati potraživanje nastalo obračunom i naplatom kamata iz članka 10. stavka 1. ove Odluke, pod uvjetom da to potraživanje ne premašuje iznos od 20,00 kuna.
Iznimno Zavod će otpisati dugovanja s osnova obračunate zatezne kamate u razdoblju od dana obračuna ukupnog iznosa dugovanja iz analitičke kartice osiguranika u svrhu provođenja izvršnog rješenja o ovrsi, pa do dana podmirenja duga osiguranika uz uvjet da rečeno razdoblje nije dulje od 90 dana.
U slučaju kada je razdoblje iz prethodne stavke dulje od 90 dana, a dugovanje osiguranika nije podmireno izvršit će se ponovni obračun dugovanja, te novi iznos duga ponovo poslati na naplatu.

Članak 13.

Primjenom ove Odluke prestaje važiti Odluka o načinu osiguravanja i raspolaganja sredstvima dopunskog zdravstvenog osiguranja (»Narodne novine« broj 198/03., 142/04., 125/05., 30/06., 48/06. i 78/06. – pročišćeni tekst).

Članak 14.

Ova se Odluka objavljuje u »Narodnim novinama«, a primjenjuje se od 15. studenoga 2006. godine.

Klasa: 025-04/06-01/348
Urbroj: 338-01-01-06-1
Zagreb, 24. listopada 2006.

Predsjednik
Upravnog vijeća
Hrvatskog zavoda za zdravstveno osiguranje
prim. Stjepan Bačić, dr. med., v. r.




 
IZRADA WEB STRANICA

Imati dobre web stranice danas je gotovo neizbježno za bilo koju tvrtku ili organizaciju koja želi biti prisutna na tržištu. Evo nekoliko razloga zašto bi trebali imati web stranice:

Dostupnost 24/7: Web stranice su dostupne 24 sata dnevno, 7 dana u tjednu, što omogućuje kupcima da se informiraju o proizvodima i uslugama tvrtke u bilo koje vrijeme.

Povećanje vidljivosti: Web stranice mogu pomoći tvrtkama da budu vidljivije na internetu, što može povećati broj posjetitelja i potencijalnih kupaca.

Predstavljanje tvrtke: Web stranice omogućuju tvrtkama da predstave svoje proizvode i usluge, povijest tvrtke, misiju i viziju, te da se razlikuju od konkurencije.

Komunikacija s kupcima: Web stranice omogućuju tvrtkama da komuniciraju s kupcima putem e-pošte, chatova, foruma, društvenih mreža i drugih kanala komunikacije.

Prodaja proizvoda i usluga: Web stranice omogućuju tvrtkama da prodaju svoje proizvode i usluge online, što može biti vrlo profitabilno i prikladno za kupce.

Branding: Web stranice su važan alat za branding, jer mogu pomoći u izgradnji prepoznatljivosti brenda, te u stvaranju pozitivne percepcije o tvrtki i njezinim proizvodima i uslugama.

Analitika i praćenje rezultata: Web stranice omogućuju tvrtkama da prate i analiziraju posjetitelje, te da bolje razumiju svoje kupce i poboljšaju svoje marketinške aktivnosti.

Sve u svemu, web stranice su važan alat za tvrtke koje žele biti konkurentne na tržištu, te komunicirati i prodavati svoje proizvode i usluge na najučinkovitiji način.

Link na našu ponudu za izradu web stranica - Provjerite!
 










POSEBNA PONUDA ZA PODUZETNIKE
Link na brzi pregled poslovnih i internet usluga