POSEBNA PONUDA ZA PODUZETNIKE
Želite poboljšati svoje poslovanje, povećati prodaju? Imate sve manje kupaca? Slaba je potražnja za vašim uslugama? Opada vam promet i dobit? Svakim danom imate sve manje posla? Provjerite ponudu naših marketing usluga. Izrada web stranica, cijena vrlo povoljna.
Link na pregled ponude - Poslovne usluge za poduzetnike
 

 

 
IZRADA WEB STRANICA, POVOLJNO I KVALITETNO
Izrada web stranica po izuzetno povoljnim cijenama. Izrada internet stranica koje možete uvijek samostalno ažurirati bez ikakvih dodatnih troškova. Objavite neograničeni broj tekstova, objavite sve ponude, akcije, oglase, kataloge...
Link za opširnije informacije o povoljnoj izradi kvalitetnih CMS web stranica
 

 

 
POSLOVNE INFORMACIJE, SAVJETI I ANALIZE
Potražite sve informacije o poslovanju u Hrvatskoj, pravne, porezne i druge savjete, informacije o internet oglašavanju i marketingu, rezultate istraživanja tržišta, poslovne analize, informacije o kreditima za poduzetnike, poticajima...
Kontaktirajte nas ukoliko su Vam potrebne poslovne informacije
 

 

 
PRIMJERI UGOVORA, POSLOVNIH PLANOVA, IMENICI
Korisni primjeri ugovora, obrasci, primjeri poslovnih planova, imenici za direktni marketing, usluga sastavljanja imenika i baza podataka po Vašim potrebama, pretraživanje baza podataka, trgovačko zastupanje i posredovanje...
Informirajte se o našim uslugama - Isplati se!
 

 

Neslužbeni pregled iz Narodnih novina:

USTAVNI SUD REPUBLIKE HRVATSKE

3001

Ustavni sud Republike Hrvatske, u sastavu Petar Klarić, predsjednik Suda, te suci Marijan Hranjski, Ivan Matija, Ivan Mrkonjić, Jasna Omejec, Agata Račan, Emilija Rajić, Smiljko Sokol, Nevenka Šernhorst, Vice Vukojević i Milan Vuković, u povodu zahtjeva Prekršajnog suda u Zagrebu, za rješavanje sukoba nadležnosti, na sjednici održanoj 8. studenoga 2006. godine, donio je

ODLUKU

I. Utvrđuje se da je za vođenje prekršajnog postupka za djelo prekršaja iz članka 18. stavka 1., kažnjivog po članku 47. stavku 2. Zakona o platnom prometu u zemlji (»Narodne novine« broj 117/01.),nadležan prekršajni sud.
II. Ova odluka objavit će se u »Narodnim novinama«.

Obrazloženje

1. Prekršajni sud u Zagrebu (u daljnjem tekstu: podnositelj), na temelju članka 100. stavka 4. Zakona o prekršajima (»Narodne novine« broj 88/02., 122/02. i 187/03.) podnio je zahtjev za rješavanje sukoba nadležnosti između Prekršajnog suda u Zagrebu i Ministarstva financija, Porezne uprave, Područnog ureda Zagreb, Odjela za prekršajni postupak, a u povodu prekršajnog postupka protiv okrivljenice Sanje Zvoniček, zbog prekršaja propisanog člankom 18. stavkom 1. Zakona o platnom prometu u zemlji, kažnjivog po članku 47. stavku 2. Zakona o platnom prometu u zemlji.
2. Zahtjevu su prethodili:
– rješenje Ministarstva financija, Porezne uprave, Područnog ureda Zagreb, Odjela za prekršajni postupak od 18. siječnja 2005. godine, kojim se to tijelo oglasilo stvarno nenadležnim za vođenje prekršajnog postupka po zahtjevu Područnog ureda Zagreb, Odjela za nadzor, klasa: UPI-471-02/04-01/354 od 30. prosinca 2004. godine, protiv okrivljene Sanje Zvoniček iz Zagreba, Vukomerec 63, zbog djela prekršaja iz članka 18. stavka 1. Zakona o platnom prometu u zemlji, kažnjivo po članku 47. istog Zakona, i
– rješenje Prekršajnog suda u Zagrebu broj: KIV-G-1602/05 od 12. kolovoza 2005. godine, kojim se sud u točki I. izreke rješenja proglasio nenadležnim za vođenje prekršajnog postupka u prekršajnom postupku zbog prekršaja iz članka 18. stavka 1. Zakona o platnom prometu u zemlji, protiv okrivljenice Sanje Zvoniček, porezne obveznice, na temelju poslovanja u ugostiteljskom obrtu »G-6«, iz Zagreba, Vukomerec 63.
3. Ovlašteni djelatnik Porezne uprave, Područnog ureda Zagreb, Odjela za nadzor podnio je zahtjev za pokretanje prekršajnog postupka protiv porezne obveznice Sanje Zvoniček iz Zagreba, zbog djela iz članka 18. stavka 1. Zakona o platnom prometu u zemlji, kažnjivog po članku 47. stavku 2. tog Zakona.
Člankom 18. stavkom 1. Zakona o platnom prometu u zemlji propisano je:
»Poslovni subjekt dužan je novčana sredstva voditi na računima kod banaka i sva plaćanja obavljati preko tih računa.«
Člankom 47. stavkom 2. Zakona o platnom prometu u zemlji određeno je:
»Za prekršaj iz stavka 1. ovog članka kaznit će se poslovni subjekt novčanom kaznom u iznosu od 10.000,00 do 100.000,00 kuna.«
Ministarstvo financija, Porezna uprava, Područni ured Zagreb, Odjel za prekršajni postupak oglasio se stvarno nenadležnim u konkretnom slučaju, na temelju članka 99. stavka 1. Zakona o prekršajima.
Prekršajni sud oglasio se stvarno nenadležnim na temelju odredbe članka 1. Zakona o izmjenama i dopunama Zakona o poreznoj upravi (»Narodne novine« broj 177/04.), obrazloživši da je prema navedenoj odredbi za vođenje prekršajnoj postupka zbog povrede poreznih propisa nadležna porezna uprava.
Ustavni sud utvrđuje nadležnost prekršajnog suda za vođenje prekršajnog postupka za djelo prekršaja iz članka 18. stavka 1., kažnjivog po članku 47. stavku 2. Zakona o platnom prometu u zemlji.
4. Člankom 82. stavkom 1. Ustavnog zakona o Ustavnom sudu Republike Hrvatske (»Narodne novine« broj 99/99., 29/02. i 49/02. – pročišćeni tekst) određeno je:
»Ako dođe do sukoba nadležnosti između tijela zakonodavne i izvršne ili sudbene vlasti, zato što određeno tijelo zakonodavne, izvršne ili sudbene vlasti odbija nadležnost u istom predmetu, zahtjev za rješenje sukoba nadležnosti može se podnijeti po pravomoćnosti odluke suda, odnosno konačnosti odluke tijela izvršne vlasti ili odgovarajuće odluke zakonodavnog tijela, koje je prvo odlučilo o svojoj nadležnosti.«
5. Člankom 90. stavkom 1. Zakona o prekršajima propisano je da sudovi odlučuju u prvom stupnju o prekršajima, osim ako za vođenje prekršajnog postupka nije zakonom propisana stvarna nadležnost upravnog tijela koji vodi prekršajni postupak.
Člankom 170. stavkom 1. Zakona o prekršajima propisano je da prekršajni postupak pokreće pred sudom nadležno tijelo ili oštećenik podnošenjem zahtjeva za pokretanje prekršajnog postupka. Nadležna tijela su, između ostalih, tijela uprave u čiju nadležnost spada neposredno provođenje ili nadzor nad provođenjem propisa kojima su propisani prekršaji.
6. Prekršajni sud, proglašavajući se stvarno nenadležnim u konkretnom slučaju, poziva se na odredbu članka 1. Zakona o izmjenama i dopunama Zakona o poreznoj upravi. U toj odredbi određuje se:
»U Zakonu o Poreznoj upravi (»Narodne novine«, br. 67/01. i 94/01.) u članku 3. stavku 1. točka 15. mijenja se i glasi:
(...)
Iza stavka 5. dodaje se stavak 6. koji glasi:
»(6) Porezna uprava obavlja poslove vođenja i rješavanja u prvostupanjskom prekršajnom postupku zbog povrede poreznih propisa i propisa o plaćanju doprinosa za obvezna osiguranja prema zahtjevu Financijske policije.«
7. Ocjena je Ustavnog suda da je u konkretnom slučaju nadležan prekršajni sud, budući da se radi o prekršaju propisanom odredbom članka 18. stavka 1. Zakona o platnom prometu u zemlji, za koji, u skladu s odredbom članka 90. stavka 1. Zakona o prekršajima, nije posebnim propisom propisana nadležnost upravnog tijela.
Naime, odredba članka 1. Zakona o izmjenama i dopunama Zakona o poreznoj upravi, na temelju koje se Prekršajni sud odriče svoje stvarne nadležnosti, propisuje nadležnost porezne uprave za rješavanje u prvostupanjskom postupku zbog povrede poreznih propisa i propisa o plaćanju doprinosa za obvezna osiguranja prema zahtjevu Financijske policije.
U konkretnom slučaju ne radi se o prekršaju određenom u poreznom propisu niti o plaćanju doprinosa za obvezna osiguranja prema zahtjevu Financijske policije. U konkretnom slučaju zahtjev za pokretanje prekršajnog postupka pokrenut je zbog prekršaja određenog Zakonom o platnom prometu u zemlji. Tim Zakonom se uređuje obavljanje platnog prometa u zemlji (članak 1.), a pod platnim prometom podrazumijevaju se sva plaćanja u kunama između sudionika u platnom prometu (članak 2. stavak 1.) i plaćanje u drugim valutama između sudionika u platnom prometu, ako je zakonom tako određeno (članak 2. stavak 2.).
8. Slijedom navedenog, odlučeno je kao pod točkom I. izreke.
9. Odluka o objavi (točka II. izreke) temelji se na odredbi članka 29. Ustavnog zakona.

Broj: U-IV-3823/2005
Zagreb, 8. studenoga 2006.

USTAVNI SUD REPUBLIKE HRVATSKE
Predsjednik
dr. sc. Petar Klarić, v. r.




 
IZRADA WEB STRANICA

Imati dobre web stranice danas je gotovo neizbježno za bilo koju tvrtku ili organizaciju koja želi biti prisutna na tržištu. Evo nekoliko razloga zašto bi trebali imati web stranice:

Dostupnost 24/7: Web stranice su dostupne 24 sata dnevno, 7 dana u tjednu, što omogućuje kupcima da se informiraju o proizvodima i uslugama tvrtke u bilo koje vrijeme.

Povećanje vidljivosti: Web stranice mogu pomoći tvrtkama da budu vidljivije na internetu, što može povećati broj posjetitelja i potencijalnih kupaca.

Predstavljanje tvrtke: Web stranice omogućuju tvrtkama da predstave svoje proizvode i usluge, povijest tvrtke, misiju i viziju, te da se razlikuju od konkurencije.

Komunikacija s kupcima: Web stranice omogućuju tvrtkama da komuniciraju s kupcima putem e-pošte, chatova, foruma, društvenih mreža i drugih kanala komunikacije.

Prodaja proizvoda i usluga: Web stranice omogućuju tvrtkama da prodaju svoje proizvode i usluge online, što može biti vrlo profitabilno i prikladno za kupce.

Branding: Web stranice su važan alat za branding, jer mogu pomoći u izgradnji prepoznatljivosti brenda, te u stvaranju pozitivne percepcije o tvrtki i njezinim proizvodima i uslugama.

Analitika i praćenje rezultata: Web stranice omogućuju tvrtkama da prate i analiziraju posjetitelje, te da bolje razumiju svoje kupce i poboljšaju svoje marketinške aktivnosti.

Sve u svemu, web stranice su važan alat za tvrtke koje žele biti konkurentne na tržištu, te komunicirati i prodavati svoje proizvode i usluge na najučinkovitiji način.

Link na našu ponudu za izradu web stranica - Provjerite!
 










POSEBNA PONUDA ZA PODUZETNIKE
Link na brzi pregled poslovnih i internet usluga