POSEBNA PONUDA ZA PODUZETNIKE
Želite poboljšati svoje poslovanje, povećati prodaju? Imate sve manje kupaca? Slaba je potražnja za vašim uslugama? Opada vam promet i dobit? Svakim danom imate sve manje posla? Provjerite ponudu naših marketing usluga. Izrada web stranica, cijena vrlo povoljna.
Link na pregled ponude - Poslovne usluge za poduzetnike
 

 

 
IZRADA WEB STRANICA, POVOLJNO I KVALITETNO
Izrada web stranica po izuzetno povoljnim cijenama. Izrada internet stranica koje možete uvijek samostalno ažurirati bez ikakvih dodatnih troškova. Objavite neograničeni broj tekstova, objavite sve ponude, akcije, oglase, kataloge...
Link za opširnije informacije o povoljnoj izradi kvalitetnih CMS web stranica
 

 

 
POSLOVNE INFORMACIJE, SAVJETI I ANALIZE
Potražite sve informacije o poslovanju u Hrvatskoj, pravne, porezne i druge savjete, informacije o internet oglašavanju i marketingu, rezultate istraživanja tržišta, poslovne analize, informacije o kreditima za poduzetnike, poticajima...
Kontaktirajte nas ukoliko su Vam potrebne poslovne informacije
 

 

 
PRIMJERI UGOVORA, POSLOVNIH PLANOVA, IMENICI
Korisni primjeri ugovora, obrasci, primjeri poslovnih planova, imenici za direktni marketing, usluga sastavljanja imenika i baza podataka po Vašim potrebama, pretraživanje baza podataka, trgovačko zastupanje i posredovanje...
Informirajte se o našim uslugama - Isplati se!
 

 

Neslužbeni pregled iz Narodnih novina:

MINISTARSTVO POLJOPRIVREDE, ŠUMARSTVA I VODNOGA GOSPODARSTVA

158

Na temelju članka 64. stavka 6. Zakona o veterinarstvu (»Narodne novine«, broj 70/97, 105/01 i 172/03) ministar poljoprivrede, šumarstva i vodnoga gospodarstva donosi

PRAVILNIK

O DETALJNOM NAČINU OBAVLJANJA
VETERINARSKO-ZDRAVSTVENIH PREGLEDA I KONTROLA ŽIVIH ŽIVOTINJA U PROMETU PREKO GRANICE REPUBLIKE HRVATSKE

Članak 1.

Ovim se Pravilnikom uređuje detaljan način obavljanja veterinarsko-zdravstvenih pregleda i kontrola živih životinja u prometu preko granice Republike Hrvatske.

Članak 2.

Dokumentacijski, identifikacijski i fizički pregledi određeni odredbama Pravilnika o načinu obavljanja veterinarsko-zdravstvenog pregleda i kontrole živih životinja u prometu preko granice Republike Hrvatske (»Narodne novine«, broj 147/04) provode se u skladu s odredbama ovog Pravilnika.

Članak 3.

Dokumentacijski pregled provodi se u skladu s pravilima određenim u Dodatku I. ovoga Pravilnika.

Članak 4.

1) Identifikacijski pregled provodi se na svakoj životinji u pošiljci.
2) Iznimno od stavka 1. ovoga članka, u slučaju kada pošiljka sadrži veliki broj životinja, identifikacijski pregled provodi se na 10% životinja u pošiljci, ali ne na manje od 10 životinja tipičnih za cjelokupnu pošiljku.
3) Broj životinja na kojima se obavlja pregled mora se povećati i može obuhvatiti ukupan broj životinja u pošiljci, u slučaju kada početni provedeni pregledi nisu dali zadovoljavajuće rezultate.
4) Iznimno od odredbe stavka 1. ovoga članka, za životinje za koje pojedinačno označavanje nije propisano posebnim propisima, identifikacijski pregled sastoji se od provjere oznaka reprezentativnog broja paketa ili kontejnera.
5) Broj provjerenih paketa ili kontejnera mora se povećati i može obuhvatiti ukupan broj predmetnih paketa ili kontejnera u pošiljci, u slučaju kada početni provedeni pregledi nisu dali zadovoljavajuće rezultate.
6) Identifikacijski pregled sastoji se od vizualnog pregleda životinja sadržanih u reprezentativnom broju paketa ili kontejnera, radi utvrđivanja njihove vrste.

Članak 5.

1) Granični veterinarski inspektor provodi fizički pregled na živim papkarima i kopitarima u skladu s odredbom članka 4. stavka 2. Pravilnika o načinu obavljanja veterinarsko-zdravstvenog pregleda i kontrole živih životinja u prometu preko granice Republike Hrvatske, osiguravajući da su sve životinje u njegovom prisustvu istovarene na graničnom veterinarskom prijelazu.
2) Životinje se pregledavaju s obzirom na njihovu sposobnost za put te kliničkim pregledom, koji može obuhvaćati uzimanje uzoraka. Navedeni pregledi i uzimanje uzoraka provode se u skladu s odredbama Dodatka II. ovoga Pravilnika.
3) Uzorci se šalju u laboratorij ovlašten od strane nadležnog tijela na provjeru sukladnosti podataka navedenih u veterinarskoj svjedodžbi.
4) Za svaku uzorkovanu životinju upisuju se u zapisnik sljedeći podaci:
– serijski broj veterinarske svjedodžbe i broj dodijeljen pošiljci na graničnom veterinarskom prijelazu,
– identifikacijski broj životinje,
– tražena laboratorijska pretraga,
– rezultat pretrage i svaka sljedeća poduzeta aktivnost,
– potpuna adresa konačnog odredišta pošiljke.
5) Klinički pregled iz stavka 2. ovoga članka sastoji se od vizualnog pregleda svih životinja.
6) Životinje namijenjene uzgoju ili proizvodnji podvrgavaju se kliničkom pregledu propisanom u Dodatku II. ovoga Pravilnika, u količini od najmanje 10% životinja uz minimalno 10 životinja, koje moraju biti odabrane na način da budu reprezentativne za cijelu pošiljku. U slučaju kada pošiljka sadrži manje od 10 životinja, pregledi se moraju provoditi na svakoj životinji u pošiljci.
7) Životinje namijenjene klanju podvrgavaju se kliničkom pregledu propisanom u Dodatku II. ovoga Pravilnika, u količini od najmanje 5% životinja uz minimalno 5 životinja, koje moraju biti odabrane na način da budu reprezentativne za cijelu pošiljku. U slučaju kada pošiljka sadrži manje od 5 životinja, pregledi se moraju provoditi na svakoj životinji u pošiljci.
8) Broj pregledanih životinja mora se povećati i može dostići ukupan broj predmetnih životinja u slučaju kada početni provedeni pregledi nisu bili zadovoljavajući.
9) Pošiljka se zadržava na graničnom veterinarskom prijelazu do dobivanja rezultata laboratorijskih pretraga samo u slučajevima sumnje na bolest.
10) Rezultati pregleda, zajedno s podacima iz stavka 4. ovoga članka, dostavljaju se Europskoj komisiji svakih šest mjeseci ili odmah telefaksom državi članici odredišta i Europskoj komisiji u slučaju pozitivnih rezultata uzorkovanja ili kada je to na drugi način opravdano. U slučaju pozitivnih rezultata uzorkovanja, preslike veterinarskih svjedodžbi moraju se u što kraćem roku poslati državi članici odredišta i Europskoj komisiji.

Članak 6.

1) Pojedinačnom kliničkom pregledu ne podliježu sljedeće životinje:
– perad,
– ptice,
– životinje iz akvakulture, uključujući sve žive ribe,
– glodavci,
– dvojezupci,
– pčele i drugi insekti,
– gmazovi i vodozemci,
– drugi beskralježnjaci,
– određene životinje namijenjene za zoološki vrt i cirkuske životinje, uključujući papkare i kopitare za koje se smatra da su opasni, i
– krznaši.
2) U slučaju životinja iz stavka 1. ovoga članka, klinički pregled sastoji se od promatranja zdravstvenog stanja i ponašanja cijele skupine ili reprezentativnog broja životinja. Broj pregledanih životinja povećava se ukoliko provedeni početni pregledi nisu bili zadovoljavajući. U slučaju kada se pregledom utvrdi nepravilnost, obavlja se detaljan pregled, uključujući uzorkovanje ukoliko je potrebno.
3) U slučaju živih riba, ljuskara i mekušaca te životinja namijenjenih znanstvenim istraživačkim centrima koje imaju potvrđen određen zdravstveni status, a prevoze se u zapečaćenim spremnicima pod kontroliranim uvjetima, klinički pregled i uzorkovanje provodi se samo ukoliko se smatra da može postojati određeni rizik s obzirom na predmetnu vrstu ili podrijetlo, te ukoliko postoje druge nepravilnosti.

Članak 7.

1) Za svaku pošiljku granični veterinarski inspektor na graničnom veterinarskom prijelazu daje osobi odgovornoj za pošiljku ovjerenu presliku izvornika veterinarske svjedodžbe ili drugog izvornika veterinarskog dokumenta koji prati pošiljku zajedno sa Zajedničkim veterinarskim dokumentom o ulasku (u daljnjem tekstu: ZVDU). Navedeni dokumenti moraju biti označeni brojem koji granični veterinarski inspektor dodjeljuje pošiljci.
2) Granični veterinarski inspektor zadržava izvornik veterinarske svjedodžbe ili izvornik veterinarskog dokumenta koji prati pošiljku, kao i presliku ZVDU-a.
3) Za svaku pošiljku upisuju se i čuvaju na graničnom veterinarskom prijelazu sljedeći podaci:
– broj svjedodžbe dodijeljen predmetnoj pošiljci od graničnog veterinarskog inspektora,
– datum prispijeća predmetne pošiljke na granični veterinarski prijelaz,
– količina,
– vrsta i proizvodna kategorija životinja, te dob prema potrebi,
– referentni broj svjedodžbe,
– zemlja podrijetla,
– zemlja odredišta,
– odluka u vezi s pošiljkom,
– referenca na uzorkovanje ukoliko je provedeno.
4) U slučaju registriranih kopitara određenih člankom 2. točkom c) Pravilnika o veterinarsko-zdravstvenim uvjetima za stavljanje kopitara u promet (»Narodne novine«, broj 88/05) identifikacijski dokument se ne zadržava, a u slučaju privremenog ulaska takvih kopitara ne zadržava se ni izvornik veterinarske svjedodžbe.
5) U slučaju kopitara za klanje koji su namijenjeni prolasku kroz prodajni ili sabirni centar, ZVDU kao i ovjerena preslika izvornika veterinarske svjedodžbe mora pratiti kopitare do klaonice.
6) Sve veterinarske svjedodžbe ili drugi veterinarski dokumenti koje prate pošiljke odbijene na graničnom veterinarskom prijelazu moraju na svakoj stranici biti označene pečatom s tekstom »odbijeno« u crvenoj boji, na način određen u Dodatku III. ovoga Pravilnika.
7) Granični veterinarski inspektor čuva veterinarske svjedodžbe ili druge veterinarske dokumente koji prate pošiljku, presliku ZVDU-a i zapisnike iz članka 5. ovog Pravilnika i stavka 3. ovoga članka najmanje tri godine.

Prijelazne i završne odredbe

Članak 8.

Dodaci I. do III. tiskani su u prilogu ovoga Pravilnika te čine njegov sastavni dio.

Članak 9.

1) Ovaj Pravilnik stupa na snagu 1. srpnja 2007. godine.
2) Iznimno od stavka 1. ovoga članka, članak 5. stavci 1. i 10. ovoga Pravilnika stupaju na snagu danom ulaska Republike Hrvatske u Europsku uniju.

Klasa: 011-02/06-01/121
Urbroj: 525-01-06-01
Zagreb, 28. prosinca 2006.

Ministar
Petar Čobanković, v. r.

Napomena: prilozi i dodaci ispušteni su u ovom info pregledu

 




 
IZRADA WEB STRANICA

Imati dobre web stranice danas je gotovo neizbježno za bilo koju tvrtku ili organizaciju koja želi biti prisutna na tržištu. Evo nekoliko razloga zašto bi trebali imati web stranice:

Dostupnost 24/7: Web stranice su dostupne 24 sata dnevno, 7 dana u tjednu, što omogućuje kupcima da se informiraju o proizvodima i uslugama tvrtke u bilo koje vrijeme.

Povećanje vidljivosti: Web stranice mogu pomoći tvrtkama da budu vidljivije na internetu, što može povećati broj posjetitelja i potencijalnih kupaca.

Predstavljanje tvrtke: Web stranice omogućuju tvrtkama da predstave svoje proizvode i usluge, povijest tvrtke, misiju i viziju, te da se razlikuju od konkurencije.

Komunikacija s kupcima: Web stranice omogućuju tvrtkama da komuniciraju s kupcima putem e-pošte, chatova, foruma, društvenih mreža i drugih kanala komunikacije.

Prodaja proizvoda i usluga: Web stranice omogućuju tvrtkama da prodaju svoje proizvode i usluge online, što može biti vrlo profitabilno i prikladno za kupce.

Branding: Web stranice su važan alat za branding, jer mogu pomoći u izgradnji prepoznatljivosti brenda, te u stvaranju pozitivne percepcije o tvrtki i njezinim proizvodima i uslugama.

Analitika i praćenje rezultata: Web stranice omogućuju tvrtkama da prate i analiziraju posjetitelje, te da bolje razumiju svoje kupce i poboljšaju svoje marketinške aktivnosti.

Sve u svemu, web stranice su važan alat za tvrtke koje žele biti konkurentne na tržištu, te komunicirati i prodavati svoje proizvode i usluge na najučinkovitiji način.

Link na našu ponudu za izradu web stranica - Provjerite!
 










POSEBNA PONUDA ZA PODUZETNIKE
Link na brzi pregled poslovnih i internet usluga