POSEBNA PONUDA ZA PODUZETNIKE
Želite poboljšati svoje poslovanje, povećati prodaju? Imate sve manje kupaca? Slaba je potražnja za vašim uslugama? Opada vam promet i dobit? Svakim danom imate sve manje posla? Provjerite ponudu naših marketing usluga. Izrada web stranica, cijena vrlo povoljna.
Link na pregled ponude - Poslovne usluge za poduzetnike
 

 

 
IZRADA WEB STRANICA, POVOLJNO I KVALITETNO
Izrada web stranica po izuzetno povoljnim cijenama. Izrada internet stranica koje možete uvijek samostalno ažurirati bez ikakvih dodatnih troškova. Objavite neograničeni broj tekstova, objavite sve ponude, akcije, oglase, kataloge...
Link za opširnije informacije o povoljnoj izradi kvalitetnih CMS web stranica
 

 

 
POSLOVNE INFORMACIJE, SAVJETI I ANALIZE
Potražite sve informacije o poslovanju u Hrvatskoj, pravne, porezne i druge savjete, informacije o internet oglašavanju i marketingu, rezultate istraživanja tržišta, poslovne analize, informacije o kreditima za poduzetnike, poticajima...
Kontaktirajte nas ukoliko su Vam potrebne poslovne informacije
 

 

 
PRIMJERI UGOVORA, POSLOVNIH PLANOVA, IMENICI
Korisni primjeri ugovora, obrasci, primjeri poslovnih planova, imenici za direktni marketing, usluga sastavljanja imenika i baza podataka po Vašim potrebama, pretraživanje baza podataka, trgovačko zastupanje i posredovanje...
Informirajte se o našim uslugama - Isplati se!
 

 

Neslužbeni pregled iz Narodnih novina:

MINISTARSTVO POLJOPRIVREDE, ŠUMARSTVA I VODNOGA GOSPODARSTVA

199

Na temelju članka 54. stavka 5. Zakona o državnoj potpori u poljoprivredi, ribarstvu i šumarstvu (»Narodne novine«, br. 87/02., 117/03., 82/04., 12/05., 85/06. 141/06.), ministar poljoprivrede šumarstva i vodnoga gospodarstva donosi

PRAVILNIK

O POTPORI U SKLOPU PROGRAMA OČUVANJA IZVORNIH I ZAŠTIĆENIH PASMINA

I. OPĆE ODREDBE

Članak 1.

Ovim se Pravilnikom propisuju način i postupak za ostvarivanje potpore u sklopu provedbe Programa očuvanja izvornih i zaštićenih pasmina domaćih životinja (u daljnjem tekstu: Program).

Članak 2.

(1) Izvorne i zaštićene pasmine domaćih životinja iz članka 1. ovog Pravilnika definirane su u Popisu izvornih i zaštićenih pasmina i sojeva domaćih životinja te njihovom potrebnom broju (»Narodne novine«, br. 127/98., 73/03. i 39/06.).
(2) Pripadnost pojedine jedinke (grla/ kljuna) domaćih životinja nekoj od izvornih i zaštićenih pasmina ili sojeva iz stavka 1. ovoga članka, utvrđuju Hrvatski stočarski centar (u daljnjem tekstu HSC) ili druge uzgojne organizacije, ovlaštene za bavljenje uzgoja uzgojno valjanih životinja određene pasmine ili soja.

II. PROVEDBENE ODREDBE

Članak 3.

(1) Za odrasla upisana uzgojno valjana rasplodna grla izvornih i zaštićenih pasmina i sojeva domaćih životinja čija je vrijednost efektivne veličine populacije manja od 100, iznos potpora uvećava se za 50% od propisanog.
(2) Za provedbu izračuna efektivne veličine populacije svake izvorne i zaštićene pasmine ili soja domaćih životinja iz članka 2. stavka 1. ovog Pravilnika, nadležan je HSC.

Članak 4.

(1) Pravo na potporu u sklopu Programa ostvaruje komercijalno ili nekomercijalno poljoprivredno gospodarstvo upisano u Upisnik poljoprivrednih gospodarstava (u daljnjem tekstu: Korisnik) i to po odraslom grlu ili kljunu upisane uzgojno valjane rasplodne izvorne i zaštićene pasmine za pripadajuće iznose propisane u Zakonu o državnoj potpori u poljoprivredi, ribarstvu i šumarstvu.
(2) Uzgojno valjani podmladak izvornih i zaštićenih pasmina i sojeva goveda, konja i magaraca ostvaruje potporu iz stavka 1. ovog članka u godini njihovog rođenja.
(3) Pravo na potporu u sklopu Programa, isključuje pravo na ostvarenje poticaja za iste životinje po drugim osnovama u kalendarskoj godini.
(4) Potporu iz stavka 1. i 2. ovoga članka ostvaruje Korisnik koji drži minimalno poticanu količinu grla ili kljunova izvorne i zaštićene pasmine domaćih životinja, pravodobno podnese zahtjev za potporu, te uz njega priloži potvrdu nadležne veterinarske organizacije o obavljenoj kontroli zdravlja životinja u skladu s »Naredbom o mjerama zaštite životinja od zaraznih i nametničkih bolesti i njihovom financiranju«, koja je na snazi.
(5) Za uzgojno valjani podmladak izvornih i zaštićenih pasmina i sojeva iz stavka 2. ovog članka, ne mora se priložiti potvrda nadležne veterinarske organizacije o obavljenoj kontroli zdravlja životinja iz stavka 4. ovoga članka.

Članak 5.

Provedba Programa iz članka 1. ovog Pravilnika obuhvaća:
1. sustav za označavanje i registraciju domaćih životinja,
2. računalnu bazu cjelovitog sustava registracije životinja,
3. zahtjeve za potporu,
4. kontrolni sustav.

Sustav za označavanje i registraciju domaćih životinja

Članak 6.

(1) Sustav za označavanje i registraciju domaćih životinja iz članka 5. ovog Pravilnika obuhvaća:
– označavanje životinja u uzgoju, te
– upis životinja u Središnji popis matičnih grla ili Središnji popis matičnih jata.
(2) Središnji popis matičnih grla ili Središnji popisa matičnih jata jest središnji skup svih podataka o uzgojno valjanim životinjama i matičnim jatima u Republici Hrvatskoj, čija je obveza vođenja u nadležnosti Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodnoga gospodarstva (u daljnjem tekstu: Ministarstvo), a provode ga HSC ili ovlaštene uzgojne organizacije.

Računalna baza cjelovitog sustava registracije životinja

Članak 7.

Računalnu bazu cjelovitog sustava registracije životinja iz članka 5. točka 2. ovog Pravilnika uređuje i vodi HSC, a čine ju podaci iz:
1. Upisnika poljoprivrednih gospodarstava (u daljnjem tekstu: Upisnik),
2. Središnjih popisa matičnih grla,
3. Središnjih popisa matičnih jata, te
4. Evidencija obrađenih zahtjeva za potporu.

Zahtjev za potporu

Članak 8.

(1) Zahtjev za potporu iz članka 5. točka 3. ovog Pravilnika podnosi Korisnik HSC-u, na obrascu IZP, koji se nalazi u Prilogu i sastavni je dio ovog Pravilnika.
(2) Korisnik podnosi zahtjev za potporu do 15. siječnja za predhodnu godinu, a iznimno za 2006. godinu, do 31. siječnja 2007. godine.
(3) Potpora se ostvaruje po grlu stoke ili po kljunu peradi jednom godišnje.
(4) Obveza HSC-a je obrađene zahtjeve za potporu dostaviti Ministarstvu poljoprivrede, šumarstva i vodnoga gospodarstva (u daljnjem tekstu: Ministarstvo).

Kontrolni sustav

Članak 9.

Kontrolni sustav iz članka 5. točka 4. ovog Pravilnika obuhvaća:
1. administrativnu kontrolu svih zahtjeva za potporu,
2. inspekcijski nadzor nad Korisnicima.

Članak 10.

(1) Administrativna kontrola zahtjeva za potporu podrazumijeva kontrolu njihove usklađenosti s uvjetima iz ovog Pravilnika te usporedbu s podacima iz računalne baze cjelovitog sustava registracije životinja sukladno članku 5. ovog Pravilnika, a provodi ju HSC.
(2) HSC je dužan čuvati zaprimljene zahtjeve za potporu 5 (pet) godina.

Članak 11.

Za inspekcijski nadzor nadležna je poljoprivredna inspekcija u Ministarstvu sukladno Zakonu o državnoj potpori u poljoprivredi, ribarstvu i šumarstvu.

Isplata

Članak 12.

(1) Ministarstvo doznačuje odobrena sredstva na račun Korisnika, koji je udovoljio uvjetima iz ovog Pravilnika.
(2) Sredstva iz stavka 1. ovog članka osigurat će se na proračunskoj poziciji Ministarstva za tekuću godinu.

III. PRIJELAZNE I ZAVRŠNE ODREDBE

Članak 13.

Stupanjem na snagu ovog Pravilnika, ukidaju se odredbe članka 35a. i 35.b Pravilnika o načinu i uvjetima provedbe modela poticanja proizvodnje (»Narodne novine«, br. 24/05., 105/05., 141/05., 40/06. i 86/06.).

Članak 14.

Ovaj Pravilnik stupa na snagu danom objave u »Narodnim novinama«.

Klasa: 011-02/06-01/96
Urbroj: 525-1-07-1
Zagreb, 2. siječnja 2007.

Ministar
Petar Čobanković, v. r.

Napomena: prilozi i dodaci su ispušteni u ovom info pregledu





 
IZRADA WEB STRANICA

Imati dobre web stranice danas je gotovo neizbježno za bilo koju tvrtku ili organizaciju koja želi biti prisutna na tržištu. Evo nekoliko razloga zašto bi trebali imati web stranice:

Dostupnost 24/7: Web stranice su dostupne 24 sata dnevno, 7 dana u tjednu, što omogućuje kupcima da se informiraju o proizvodima i uslugama tvrtke u bilo koje vrijeme.

Povećanje vidljivosti: Web stranice mogu pomoći tvrtkama da budu vidljivije na internetu, što može povećati broj posjetitelja i potencijalnih kupaca.

Predstavljanje tvrtke: Web stranice omogućuju tvrtkama da predstave svoje proizvode i usluge, povijest tvrtke, misiju i viziju, te da se razlikuju od konkurencije.

Komunikacija s kupcima: Web stranice omogućuju tvrtkama da komuniciraju s kupcima putem e-pošte, chatova, foruma, društvenih mreža i drugih kanala komunikacije.

Prodaja proizvoda i usluga: Web stranice omogućuju tvrtkama da prodaju svoje proizvode i usluge online, što može biti vrlo profitabilno i prikladno za kupce.

Branding: Web stranice su važan alat za branding, jer mogu pomoći u izgradnji prepoznatljivosti brenda, te u stvaranju pozitivne percepcije o tvrtki i njezinim proizvodima i uslugama.

Analitika i praćenje rezultata: Web stranice omogućuju tvrtkama da prate i analiziraju posjetitelje, te da bolje razumiju svoje kupce i poboljšaju svoje marketinške aktivnosti.

Sve u svemu, web stranice su važan alat za tvrtke koje žele biti konkurentne na tržištu, te komunicirati i prodavati svoje proizvode i usluge na najučinkovitiji način.

Link na našu ponudu za izradu web stranica - Provjerite!
 










POSEBNA PONUDA ZA PODUZETNIKE
Link na brzi pregled poslovnih i internet usluga