POSEBNA PONUDA ZA PODUZETNIKE
Želite poboljšati svoje poslovanje, povećati prodaju? Imate sve manje kupaca? Slaba je potražnja za vašim uslugama? Opada vam promet i dobit? Svakim danom imate sve manje posla? Provjerite ponudu naših marketing usluga. Izrada web stranica, cijena vrlo povoljna.
Link na pregled ponude - Poslovne usluge za poduzetnike
 

 

 
IZRADA WEB STRANICA, POVOLJNO I KVALITETNO
Izrada web stranica po izuzetno povoljnim cijenama. Izrada internet stranica koje možete uvijek samostalno ažurirati bez ikakvih dodatnih troškova. Objavite neograničeni broj tekstova, objavite sve ponude, akcije, oglase, kataloge...
Link za opširnije informacije o povoljnoj izradi kvalitetnih CMS web stranica
 

 

 
POSLOVNE INFORMACIJE, SAVJETI I ANALIZE
Potražite sve informacije o poslovanju u Hrvatskoj, pravne, porezne i druge savjete, informacije o internet oglašavanju i marketingu, rezultate istraživanja tržišta, poslovne analize, informacije o kreditima za poduzetnike, poticajima...
Kontaktirajte nas ukoliko su Vam potrebne poslovne informacije
 

 

 
PRIMJERI UGOVORA, POSLOVNIH PLANOVA, IMENICI
Korisni primjeri ugovora, obrasci, primjeri poslovnih planova, imenici za direktni marketing, usluga sastavljanja imenika i baza podataka po Vašim potrebama, pretraživanje baza podataka, trgovačko zastupanje i posredovanje...
Informirajte se o našim uslugama - Isplati se!
 

 

Neslužbeni pregled iz Narodnih novina:

MINISTARSTVO ZNANOSTI, OBRAZOVANJA I ŠPORTA

295

Na temelju članka 7. Zakona o udžbenicima za osnovnu i sred­nju školu (»Narodne novine«, broj 36/06., u daljnjem tekstu: Zakon), ministar znanosti, obrazovanja i športa donosi

PRAVILNIK

O SASTAVU, IMENOVANJU I NAČINU RADA STRUČNOG POVJERENSTVA ZA PROSUDBU ŠKOLSKIH UDŽBENIKA ZA OSNOVNU I SREDNJU ŠKOLU

I. Opće odredbe

Članak 1.

Ovim pravilnikom uređuje se sastav, imenovanje članova te način rada Stručnog povjerenstva za prosudbu školskih udžbenika (u daljnjem tekstu: Povjerenstvo). Zadaća Povjerenstva je utvrđivanje usklađenosti udžbenika s nastavnim planom i programom ili eksperimentalnim nastavnim planom i programom i udžbeničkim standardom te stručna prosudba ponuđenog udžbenika.

II. Sastav i imenovanje Povjerenstva

Članak 2.

Članove Povjerenstva imenuje ministar na temelju javnog poziva.
Povjerenstvo se imenuje za određeni nastavni predmet ili nastav­no područje kada je podnesen zahtjev ili više zahtjeva za odobrenje udžbenika iz toga nastavnog predmeta odnosno područja.
Povjerenstvo može biti imenovano i za pojedinu vrstu nastav­nog programa, tematsku cjelinu ili posebna izdanja udžbenika, ovisno o podnesenim zahtjevima za odobrenje udžbenika.

Članak 3.

Povjerenstvo za pojedini udžbenik ima pet članova, od toga:
– znanstvenika, odnosno stručnjaka za nastavni predmet ili područje za koje je udžbenik namijenjen;
– metodičara za određeni nastavni predmet ili područje;
– tri učitelja odnosno nastavnika za nastavni predmet ili područje u osnovnoj ili srednjoj školi koji imaju najmanje pet godina iskustva u nastavi.
Ako za određeni nastavni predmet ili područje nema odgovarajućeg metodičara, iznimno se može imenovati stručnjak iz toga nastavnog premeta odnosno nastavnog područja.
U Povjerenstvo koje prosuđuje udžbenik na jeziku i pismu nacionalne manjine imenuju se tri člana s iskustvom u nastavi na jeziku i pismu nacionalne manjine.
U Povjerenstvo za udžbenike za djecu s posebnim potrebama imenuju se tri člana s iskustvom u nastavi s učenicima s posebnim potrebama.
U Povjerenstvo koje prosuđuje udžbenike koji se koriste u dopunskoj nastavi s djecom hrvatskih građana u inozemstvu imenuju se tri člana s iskustvom u takvoj vrsti nastave.
U Povjerenstvu za udžbenike za obrazovanje odraslih jedan član povjerenstva je andragog.

Članak 4.

Radi sprječavanja sukoba interesa u radu Povjerenstva, član Povjerenstva prije početka rada potpisuje izjavu da nije autor udžbenika te da nije rodbinski povezan s autorom, odnosno rodbinski ili poslovno povezan s bilo kojim licenciranim nakladnikom udžbenika, a u skladu s odredbom članka 8. Zakona.

III. Način rada Povjerenstva

Članak 5.

Članovi Povjerenstva samostalno prosuđuju ponuđeni udžbenik prema svojoj kompetenciji i savjesti sa znanstvene, metodičke ili praktične razine.
Prosudbom se utvrđuje ispunjava li udžbenik znanstvene zah­tjeve, pedagoške i psihološke standarde i zahtjeve, didaktičko-metodičke standarde i zahtjeve, etičke zahtjeve, jezične zahtjeve, likovno--grafičke zahtjeve i standarde, tehničke standarde za izradu tiskanih udžbenika ili zahtjeve u izradi elektroničkog udžbenika, posebne zahtjeve u izradi udžbenika za pripadnike nacionalnih manjina te zahtjeve u izradi i prilagodbi udžbenika za učenike s posebnim potrebama utvrđene udžbeničkim standardom.
Prema elementima i instrumentariju za ocjenu usklađenosti udžbenika s nastavnim planom i programom ili eksperimentalnim nastavnim planom i programom i udžbeničkim standardom, svaki član Povjerenstva samostalno ocjenjuje udžbenik na obrascu »Samostalna prosudba člana stručnog povjerenstva o udžbeniku« uz koji prilaže pisano obrazloženje.
Član Povjerenstva ocjenjuje je li udžbenik prihvatljiv ili nije prihvatljiv ili se upućuje na doradu te vlastoručno potpisuje obrazac i pisano obrazloženje.

Članak 6.

Na temelju samostalnih prosudbi članova Povjerenstva koji su prosuđivali isti udžbenik, Povjerenstvo na zajedničkoj sjednici donosi zajedničku stručnu prosudbu s obrazloženjem na obrascu »Zajed­nička prosudba stručnog povjerenstva o udžbeniku«. Obrazloženje mora sadržavati jasne razloge za donošenje ocjene udžbenika, osobito ako je Povjerenstvo izradilo negativno mišljenje o udžbeniku. Zajedničku prosudbu o udžbeniku i stručnu ocjenu s obrazloženjem potpisuju svi članovi Povjerenstva.
Na temelju zajedničke prosudbe s obrazloženjem, udžbenik se može uputiti i na doradu.
Ako je ocjena Povjerenstva da udžbenik treba doraditi, Ministarstvo će vratiti udžbenik nakladniku na doradu radi ispravljanja utvrđenih nedostataka. Nakladnik je dužan doraditi udžbenik i dorađenoga vratiti Ministarstvu u roku od 15 dana nakon primitka zahtjeva. Povjerenstvo je dužno konačnu prosudbu o prihvaćanju ili neprihvaćanju dorađenog udžbenika donijeti u roku od osam dana na obrascu uz koji se prilaže i zajedničko obrazloženje.
Povjerenstvo u tijeku postupka prosudbe udžbenika može zatražiti razgovor s autorom, urednikom ili predstavnikom nakladnika radi razjašnjavanja, rješavanja ili otklanjanja uočenih primjedbi.

Članak 7.

O prosudbi udžbenika Ministarstvo obavještava nakladnika u roku od 90 dana od dostave zahtjeva za odobrenje udžbenika.
Ako je prosudba o udžbeniku negativna, nakladnik ima pravo u roku od osam (8) dana od dana dostave obavijesti uložiti prigovor Ministarstvu.
O prigovoru nakladnika očituje se Povjerenstvo u roku od 15 dana od dana dostave prigovora.

Članak 8.

Povjerenstvo na temelju zajedničke prosudbe izrađuje mišljenje kojim predlaže ministru da se ponuđeni udžbenik odobri, odnosno da se zahtjev za odobrenje udžbenika odbije.

Članak 9.

Kad nakladnik podnese zahtjev za izmjenu i dopunu do 20 posto sadržaja odobrenog udžbenika, Ministarstvo će imenovati povjerenstvo koje će utvrditi jesu li promjene u skladu s nastavnim planom i programom i udžbeničkim standardom.

Članak 10.

Članovima Povjerenstva za prosudbu školskih udžbenika pripada naknada prema posebnoj odluci ministra.

IV. Završne odredbe

Članak 11.

Obrasce iz članka 5. i 6. utvrđuje Ministarstvo i sastavni su dio ovoga pravilnika.

Članak 12.

Ovaj pravilnik stupa na snagu danom objave u »Narodnim novinama«.

Klasa: 602-09/06-01/00060
Urbroj: 533-12-06-1
Zagreb, 20. studenoga 2006.

Ministar
prof. dr. sc. Dragan Primorac, v. r.

Napomena: prilozi i dodaci ispušteni su u ovom info pregledu

 




 
IZRADA WEB STRANICA

Imati dobre web stranice danas je gotovo neizbježno za bilo koju tvrtku ili organizaciju koja želi biti prisutna na tržištu. Evo nekoliko razloga zašto bi trebali imati web stranice:

Dostupnost 24/7: Web stranice su dostupne 24 sata dnevno, 7 dana u tjednu, što omogućuje kupcima da se informiraju o proizvodima i uslugama tvrtke u bilo koje vrijeme.

Povećanje vidljivosti: Web stranice mogu pomoći tvrtkama da budu vidljivije na internetu, što može povećati broj posjetitelja i potencijalnih kupaca.

Predstavljanje tvrtke: Web stranice omogućuju tvrtkama da predstave svoje proizvode i usluge, povijest tvrtke, misiju i viziju, te da se razlikuju od konkurencije.

Komunikacija s kupcima: Web stranice omogućuju tvrtkama da komuniciraju s kupcima putem e-pošte, chatova, foruma, društvenih mreža i drugih kanala komunikacije.

Prodaja proizvoda i usluga: Web stranice omogućuju tvrtkama da prodaju svoje proizvode i usluge online, što može biti vrlo profitabilno i prikladno za kupce.

Branding: Web stranice su važan alat za branding, jer mogu pomoći u izgradnji prepoznatljivosti brenda, te u stvaranju pozitivne percepcije o tvrtki i njezinim proizvodima i uslugama.

Analitika i praćenje rezultata: Web stranice omogućuju tvrtkama da prate i analiziraju posjetitelje, te da bolje razumiju svoje kupce i poboljšaju svoje marketinške aktivnosti.

Sve u svemu, web stranice su važan alat za tvrtke koje žele biti konkurentne na tržištu, te komunicirati i prodavati svoje proizvode i usluge na najučinkovitiji način.

Link na našu ponudu za izradu web stranica - Provjerite!
 










POSEBNA PONUDA ZA PODUZETNIKE
Link na brzi pregled poslovnih i internet usluga