POSEBNA PONUDA ZA PODUZETNIKE
Želite poboljšati svoje poslovanje, povećati prodaju? Imate sve manje kupaca? Slaba je potražnja za vašim uslugama? Opada vam promet i dobit? Svakim danom imate sve manje posla? Provjerite ponudu naših marketing usluga. Izrada web stranica, cijena vrlo povoljna.
Link na pregled ponude - Poslovne usluge za poduzetnike
 

 

 
IZRADA WEB STRANICA, POVOLJNO I KVALITETNO
Izrada web stranica po izuzetno povoljnim cijenama. Izrada internet stranica koje možete uvijek samostalno ažurirati bez ikakvih dodatnih troškova. Objavite neograničeni broj tekstova, objavite sve ponude, akcije, oglase, kataloge...
Link za opširnije informacije o povoljnoj izradi kvalitetnih CMS web stranica
 

 

 
POSLOVNE INFORMACIJE, SAVJETI I ANALIZE
Potražite sve informacije o poslovanju u Hrvatskoj, pravne, porezne i druge savjete, informacije o internet oglašavanju i marketingu, rezultate istraživanja tržišta, poslovne analize, informacije o kreditima za poduzetnike, poticajima...
Kontaktirajte nas ukoliko su Vam potrebne poslovne informacije
 

 

 
PRIMJERI UGOVORA, POSLOVNIH PLANOVA, IMENICI
Korisni primjeri ugovora, obrasci, primjeri poslovnih planova, imenici za direktni marketing, usluga sastavljanja imenika i baza podataka po Vašim potrebama, pretraživanje baza podataka, trgovačko zastupanje i posredovanje...
Informirajte se o našim uslugama - Isplati se!
 

 

Neslužbeni pregled iz Narodnih novina:

MINISTARSTVO ZNANOSTI, OBRAZOVANJA I ŠPORTA

481

Na temelju članka 26. stavka 6. Zakona o športu (»Narodne novine«, broj 71/06) ministar znanosti, obrazovanja i športa donosi

PRAVILNIK

O DJELOKRUGU I NAČINU RADA POVJERENSTVA ZA PROFESIONALNE ŠPORTSKE KLUBOVE

Članak 1.

Ovim se Pravilnikom pobliže uređuje djelokrug i način rada Povjerenstva za profesionalne športske klubove (u daljnjem tekstu: Povjerenstvo).

Članak 2.

Povjerenstvo obavlja sljedeće poslove:
– vodi evidenciju o dokumentaciji koju su mu dužni slati profesionalni športski klubovi;
– daje suglasnost na izbor revizora;
– daje prethodnu suglasnost na rješenje kojim se utvrđuje obveza preoblikovanja;
– daje suglasnost na elaborat koji u postupku preoblikovanja izrađuje profesionalni športski klub;
– daje dopuštenje za raspisivanje poziva za upis i uplatu dionica u petom krugu;
– utvrđuje iznos temeljnog kapitala u slučaju obveznog ili dragovoljnog preoblikovanja športskog kluba – udruge za natjecanje u športska dionička društva (u daljnjem tekstu: š.d.d.);
– vodi evidenciju o imateljima dionica u š.d.d.;
– daje suglasnost na stjecanje dionica na koje otpada više od 25% temeljnog kapitala š.d.d.-a, a koje jedna osoba može izravno, neizravno ili preko povezanih osoba u š.d.d.-u imati;
– prima obavijesti o stjecanju dionica koje se zajedno s dionicama koje jedna osoba već ima izravno, neizravno ili preko povezanih osoba odnose na najmanje 5% temeljnog kapitala š.d.d.-a kao i svakom daljnjem stjecanju dionica;
– obavještava nacionalni športski savez, čiji je član š.d.d. u kojem su dionice stečene, o stjecanju dionica na koje otpada više od 25% temeljnog kapitala i stjecanju dionica na koje otpada više od 5% temeljnog kapitala;
– predlaže pokretanje stečajnog postupka kod športskog kluba-udruge za natjecanje ako športski klub-udruga za natjecanje ne provede postupak preoblikovanja u š.d.d. iako je to bila dužna učiniti ili ako preoblikovanje nije uspjelo.

Članak 3.

(1) Suglasnost iz članka 2. podstavka 3. ovoga Pravilnika Povjerenstvo je dužno dati u roku od 15 dana od dana primitka revizorskog izvješća ili dokumentacije iz članka 24. stavka 6. Zakona o športu (u daljnjem tekstu: Zakon).
(2) Suglasnost iz članka 2. podstavka 4. ovoga Pravilnika i utvrđenje temeljnog kapitala iz članka 2. podstavka 6. ovoga Pravilnika Povjerenstvo je dužno dati u roku od 30 dana od dana isteka roka u kojem je profesionalni športski klub, koji se preoblikuje, dao primjedbe na očitovanje nacionalnog športskog saveza na elaborat.
(3) Dopuštenje iz članka 2. podstavka 5. ovoga Pravilnika Povjerenstvo može dati iznimno, i to ako i nakon četvrtog kruga nisu upisane i uplaćene sve dionice početnog temeljnog kapitala, a vodeći računa o interesima športa.
(4) Pri davanju suglasnosti iz članka 2. podstavka 8. ovoga Pravilnika Povjerenstvo mora voditi računa o interesima š.d.d.-a, sustava natjecanja u tome športu te posljedicama koje bi mogle nastati ako suglasnost ne bude dana.

Članak 4.

(1) Povjerenstvo se sastoji od sedam članova.
(2) Stalni članovi Povjerenstva između sebe biraju Predsjednika Povjerenstva.
(3) Predsjednik zastupa Povjerenstvo i rukovodi njegovim radom.
(4) Predsjednik Povjerenstva imenuje Zamjenika predsjednika Povjerenstva koji zamjenjuje Predsjednika u slučaju njegove spriječenosti.
(5) U slučaju spriječenosti Predsjednika i Zamjenika predsjednika Povjerenstva, njihove ovlasti preuzima najstariji član Povjerenstva.
(6) Svaki član Povjerenstva ima neograničen pristup dokumentaciji iz djelokruga rada Povjerenstva.

Članak 5.

(1) Povjerenstvo donosi odluke iz svoje nadležnosti na redov­nim i izvanrednim sjednicama ako je za njih glasalo pet članova Povjerenstva.
(2) Redovne sjednice Povjerenstvo održava u pravilu jednom mjesečno, a izvanredne se održavaju iznimno u slučaju potrebe za hitnošću donošenja odluka.
(3) Sjednice Povjerenstva saziva Predsjednik Povjerenstva i na njih poziva stalne članove i dva člana ovisno o sadržaju dnevnog reda, a sukladno članku 26. stavku 2. Zakona o športu.
(4) Na prijedlog najmanje tri člana Povjerenstva, Predsjednik Povjerenstva mora sazvati sjednicu.

Članak 6.

(1) Predsjednik Povjerenstva utvrđuje prijedlog dnevnog reda i dostavlja ga ostalim članovima Povjerenstva zajedno s materijalima koji su potrebni da se članovi Povjerenstva mogu pripremiti za odlučivanje na sjednici.
(2) Predsjednik Povjerenstva dostavlja prijedlog dnevnog reda i prateće materijale preporučenom poštom na adrese članova Povjerenstva najkasnije sedam dana prije dana održavanja redovne sjednice. U slučaju kad se saziva izvanredna sjednica, prijedlog dnev­nog reda može biti dostavljen i u kraćem roku, ali najkasnije jedan dan prije održavanja sjednice, osim ukoliko članovi Povjerenstva na sazvanoj sjednici ne prihvate drugačije. Članovi Povjerenstva koji za to imaju mogućnost, mogu zatražiti da im se prijedlozi dnevnog reda i prateći materijali dostavljaju elektroničkim putem.
(3) Članovi Povjerenstva koji nisu u mogućnosti prisustvovati sjednici, dužni su o tome prethodno izvijestiti Predsjednika Povjerenstva uz navođenje razloga.
(4) Povjerenstvo može donositi odluke ako je prisutno najmanje pet članova.
(5) U slučaju da sjednici ne prisustvuje dovoljan broj članova Povjerenstva, sjednica se odgađa, a Predsjednik Povjerenstva utvrđuje novi datum održavanja sjednice.

Članak 7.

(1) Sjednicu otvara i vodi Predsjednik Povjerenstva. Prilikom otvaranja sjednice, Predsjednik utvrđuje prisustvo članova Povjerenstva, što se evidentira i unosi u zapisnik.
(2) Dnevni red usvaja se na temelju prijedloga dnevnog reda koji je dostavljen članovima Povjerenstva.
(3) Član Povjerenstva može predložiti izmjenu i/ili dopunu dnev­nog reda koji je dostavljen članovima Povjerenstva, a taj prijedlog mora obrazložiti.
(4) Nakon što Povjerenstvo odluči o predloženom dnevnom redu, prelazi se na raspravljanje i odlučivanje o pojedinim točkama dnevnog reda.

Članak 8.

(1) Član Povjerenstva ne može se suzdržati od glasovanja.
(2) Ako je član Povjerenstva predložio donošenje drugačije odluke od predložene, najprije se glasuje o tom prijedlogu, a zatim o prvobitnom prijedlogu.
(3) Glasuje se javno.
(4) Prilikom glasovanja utvrđuje se koliko je glasova za, a koliko protiv donošenja predložene odluke.

Članak 9.

(1) Sjednica traje dok se ne iscrpi dnevni red.
(2) Ako se na sjednici ne mogu riješiti sve točke dnevnog reda, članovi Povjerenstva mogu odlučiti o prekidu sjednice te istovremeno o vremenu održavanja nastavka sjednice.

Članak 10.

(1) Na sjednici se vodi zapisnik kojeg vodi osoba koju Predsjednik ovlasti. Zapisnik mora sadržavati mjesto, vrijeme, imena prisutnih osoba, imena odsutnih članova Povjerenstva, dnevni red, odluku za svaku točku dnevnog reda i broj glasova za, odnosno, protiv odgovarajuće odluke.
(2) Član Povjerenstva može zahtijevati da se njegova rasprava unese u zapisnik.
(3) Član Povjerenstva koji je glasovao protiv može tražiti da se u zapisnik unese njegovo izdvojeno mišljenje, koje je obvezan izdiktirati u zapisnik.
(4) Zapisnik se vodi u dovoljnom broju primjeraka za svakog prisutnog člana Povjerenstva, a jedan primjerak ostaje u pismohrani Povjerenstva.
(5) Zapisnik potpisuju svi članovi Povjerenstva koji su prisustvovali sjednici.
(6) Članovi Povjerenstva odlučuju na sjednicama isključivo osob­no te ne mogu za to opunomoćiti drugu osobu.
(7) Na poziv Predsjednika Povjerenstva sjednicama mogu biti nazočne i druge osobe (npr. stručni savjetnici) prema potrebi, ali bez prava sudjelovanja u odlučivanju.

Članak 11.

(1) Evidencije o dokumentaciji koju profesionalni športski klubovi dostavljaju Povjerenstvu sukladno odredbama Zakona o športu te o imateljima dionica u športskom dioničkom društvu Povjerenstvo vodi po načelima točnosti i ažurnosti.
(2) Zaprimljena dokumentacija o kojoj Povjerenstvo vodi evidencije razvrstava se kronološki za svaki profesionalni športski klub.
(3) Odluke donesene na sjednicama Povjerenstva izdvojit će se, kao zasebne isprave s identičnim sadržajem iz zapisnika s odgovarajuće sjednice Povjerenstva, i o njima će Povjerenstvo voditi posebnu evidenciju, u obliku pisanih isprava i u elektroničkom obliku.

Članak 12.

Administrativno-stručne poslove za Povjerenstvo obavlja Uprava za šport Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa.

Članak 13.

Ovaj Pravilnik stupa na snagu osmog dana o dana objave u »Narodnim novinama«.

Klasa: 620-01/06-03/00702
Urbroj: 533-11-07-01
Zagreb, 15. siječnja 2007.

Ministar
prof. dr. sc. Dragan Primorac, v. r.




 
IZRADA WEB STRANICA

Imati dobre web stranice danas je gotovo neizbježno za bilo koju tvrtku ili organizaciju koja želi biti prisutna na tržištu. Evo nekoliko razloga zašto bi trebali imati web stranice:

Dostupnost 24/7: Web stranice su dostupne 24 sata dnevno, 7 dana u tjednu, što omogućuje kupcima da se informiraju o proizvodima i uslugama tvrtke u bilo koje vrijeme.

Povećanje vidljivosti: Web stranice mogu pomoći tvrtkama da budu vidljivije na internetu, što može povećati broj posjetitelja i potencijalnih kupaca.

Predstavljanje tvrtke: Web stranice omogućuju tvrtkama da predstave svoje proizvode i usluge, povijest tvrtke, misiju i viziju, te da se razlikuju od konkurencije.

Komunikacija s kupcima: Web stranice omogućuju tvrtkama da komuniciraju s kupcima putem e-pošte, chatova, foruma, društvenih mreža i drugih kanala komunikacije.

Prodaja proizvoda i usluga: Web stranice omogućuju tvrtkama da prodaju svoje proizvode i usluge online, što može biti vrlo profitabilno i prikladno za kupce.

Branding: Web stranice su važan alat za branding, jer mogu pomoći u izgradnji prepoznatljivosti brenda, te u stvaranju pozitivne percepcije o tvrtki i njezinim proizvodima i uslugama.

Analitika i praćenje rezultata: Web stranice omogućuju tvrtkama da prate i analiziraju posjetitelje, te da bolje razumiju svoje kupce i poboljšaju svoje marketinške aktivnosti.

Sve u svemu, web stranice su važan alat za tvrtke koje žele biti konkurentne na tržištu, te komunicirati i prodavati svoje proizvode i usluge na najučinkovitiji način.

Link na našu ponudu za izradu web stranica - Provjerite!
 










POSEBNA PONUDA ZA PODUZETNIKE
Link na brzi pregled poslovnih i internet usluga