POSEBNA PONUDA ZA PODUZETNIKE
Želite poboljšati svoje poslovanje, povećati prodaju? Imate sve manje kupaca? Slaba je potražnja za vašim uslugama? Opada vam promet i dobit? Svakim danom imate sve manje posla? Provjerite ponudu naših marketing usluga. Izrada web stranica, cijena vrlo povoljna.
Link na pregled ponude - Poslovne usluge za poduzetnike
 

 

 
IZRADA WEB STRANICA, POVOLJNO I KVALITETNO
Izrada web stranica po izuzetno povoljnim cijenama. Izrada internet stranica koje možete uvijek samostalno ažurirati bez ikakvih dodatnih troškova. Objavite neograničeni broj tekstova, objavite sve ponude, akcije, oglase, kataloge...
Link za opširnije informacije o povoljnoj izradi kvalitetnih CMS web stranica
 

 

 
POSLOVNE INFORMACIJE, SAVJETI I ANALIZE
Potražite sve informacije o poslovanju u Hrvatskoj, pravne, porezne i druge savjete, informacije o internet oglašavanju i marketingu, rezultate istraživanja tržišta, poslovne analize, informacije o kreditima za poduzetnike, poticajima...
Kontaktirajte nas ukoliko su Vam potrebne poslovne informacije
 

 

 
PRIMJERI UGOVORA, POSLOVNIH PLANOVA, IMENICI
Korisni primjeri ugovora, obrasci, primjeri poslovnih planova, imenici za direktni marketing, usluga sastavljanja imenika i baza podataka po Vašim potrebama, pretraživanje baza podataka, trgovačko zastupanje i posredovanje...
Informirajte se o našim uslugama - Isplati se!
 

 

Neslužbeni pregled iz Narodnih novina:

HRVATSKA NARODNA BANKA

1121

Na temelju članka 39. stavka 2. pod i) Zakona o Hrvatskoj narodnoj banci (»Narodne novine«, br. 36/2001. i 135/2006.) i članka 79. stavka 2. Zakona o kreditnim unijama (»Narodne novine«, br. 141/2006.) guverner Hrvatske narodne banke donosi

ODLUKU

O FINANCIJSKIM IZVJEŠTAJIMA ŠTEDNO-KREDITNIH ZADRUGA

I. OPĆE ODREDBE

1. Štedno-kreditne zadruge koje su na dan stupanja na snagu Zakona o kreditnim unijama imale odobrenje za rad na osnovi Zakona o štedno-kreditnim zadrugama (»Narodne novine«, br. 84/2002.) i koje su bile upisane u registar trgovačkog suda, obvezne su sastavljati financijske izvještaje propisane ovom odlukom i dostavljati ih Hrvatskoj narodnoj banci i Ministarstvu financija Republike Hrvatske u rokovima koji su propisani ovom odlukom.
2. Štedno-kreditna zadruga koja je, u skladu s odredbom članka 78. stavka 1. alineje 1. Zakona o kreditnim unijama (»Narodne novine«, br. 141/2006.), donijela odluku o nastavku rada kao kreditna unija dužna je financijske izvještaje propisane ovom odlukom dostavljati Hrvatskoj narodnoj banci i Ministarstvu financija Republike Hrvatske u rokovima koji su propisani ovom odlukom, i to do dana dobivanja odobrenja za rad kao kreditna unija.
3. Štedno-kreditna zadruga koja je, u skladu s odredbom članka 78. stavka 1. alineje 2. Zakona o kreditnim unijama, donijela odluku o preoblikovanju u štednu banku dužna je financijske izvještaje propisane ovom odlukom dostavljati Hrvatskoj narodnoj banci i Ministarstvu financija Republike Hrvatske u rokovima propisanim ovom odlukom, i to do dana dobivanja odobrenja za rad kao štedna banka, odnosno, u slučaju propisanom odredbom članka 80. stavka 9. Zakona o kreditnim unijama, do dana dobivanja odobrenja za rad kao kreditna unija.

II. OBLIK I SADRŽAJ FINANCIJSKIH IZVJEŠTAJA

4. Štedno-kreditne zadruge dužne su Hrvatskoj narodnoj banci dostavljati sljedeće financijske izvještaje:
SKZ 1. Opći podaci
SKZ 2. Povezane osobe
SKZ 3. Krediti i depoziti
SKZ 4. Izloženost prema zadrugarima
SKZ 5. Bilanca stanja
SKZ 6. Račun dobiti i gubitka
SKZ 7.1 Sredstva pričuve
SKZ 7.2 Sredstva pričuve
5. Obrasci financijskih izvještaja iz točke 4., koji su dani u prilogu ove odluke, sastavni su dio Odluke.

III. DOSTAVLJANJE FINANCIJSKIH IZVJEŠTAJA

6. Financijski izvještaji iz točke 5. ove odluke dostavljaju se Hrvatskoj narodnoj banci i Ministarstvu financija Republike Hrvatske u Excel formatu, na magnetnom mediju (PC disketi) i na papiru. Financijski izvještaji koja se dostavljaju na papiru moraju biti potpisani od upravitelja štedno-kreditne zadruge i od osobe koja je sastavila financijske izvještaje i ovjereni pečatom štedno-kreditne zadruge.
7. Štedno-kreditne zadruge dužne su financijske izvještaje iz ove odluke sastaviti svakoga tromjesečja, i to sa stanjem na dan 31. ožujka, 30. lipnja, 30. rujna odnosno 31. prosinca, te dostaviti Hrvatskoj narodnoj banci i Ministarstvu financija Republike Hrvatske najkasnije do posljednjeg dana u mjesecu koji slijedi iza tromjesečja za koje se sastavljaju financijski izvještaji.
8. Iznimno od točke 7. ove odluke, štedno-kreditne zadruge sastavljaju prve financijske izvještaje propisane ovom odlukom za razdoblje od 1. siječnja do 31. ožujka 2007. i dostavljaju ih Hrvatskoj narodnoj banci i Ministarstvu financija najkasnije do 30. lipnja 2007. Financijske izvještaje sa stanjem na dan 30. lipnja 2007. štedno-kreditne zadruge obvezne su Hrvatskoj narodnoj banci i Ministarstvu financija dostaviti najkasnije do 31. kolovoza 2007.
9. Obračun sredstava pričuve na obrascima SKZ 7.1 i SKZ 7.2 štedno-kreditne zadruge dužne su sastaviti za svaki mjesec u skladu s poglavljem IV. ove odluke, a dostaviti u rokovima koji su propisani točkama 7. i 8. ove odluke.
10. Na zahtjev Hrvatske narodne banke štedno-kreditne zadruge dužne su dostaviti i druge informacije o svim pitanjima vezanim uz poslovanje štedno-kreditne zadruge sa stanjem na dan koji je naveden u zahtjevu i u roku navedenom u zahtjevu.

IV. OBRAČUN SREDSTAVA PRIČUVE ŠTEDNO--KREDITNIH ZADRUGA

11. Osnovica za obračun sredstava pričuve štedno-kreditnih zadruga sastoji se od kunskih izvora sredstava, i to od:
1) primljenih depozita
2) primljenih kredita i
3) uplaćenih zadružnih uloga.
12. Osnovicu za obračun sredstava pričuve štedno-kreditnih zadruga čini prosječno dnevno stanje kunskih izvora sredstava u jednom obračunskom razdoblju.
13. Prosječno dnevno stanje kunskih izvora sredstava za jedno obračunsko razdoblje izračunava se u kunama tako da se zbroje dnevna stanja obračunske osnovice u kunama svakoga radnog dana (radnim danom ne smatra se subota) te se dobiveni zbroj podijeli s brojem radnih dana dotičnoga obračunskog razdoblja.
14. Osnovica za obračun sredstava pričuve štedno-kreditnih zadruga izračunava se za obračunsko razdoblje od prvoga do posljednjeg dana kalendarskog mjeseca.
15. Stopa po kojoj se izdvajaju sredstava pričuve štedno-kreditnih zadruga iznosi 1%.
16. Danom obračuna i izdvajanja sredstava pričuve smatra se osmi kalendarski dan u mjesecu. Ako je osmi kalendarski dan u mjesecu neradni dan (među neradne dane uračunava se i subota), obračun i izdvajanje obavlja se prvoga sljedećega radnog dana.
17. Razdoblje održavanja sredstava pričuve štedno-kreditnih zadruga počinje osmoga kalendarskog dana u mjesecu i traje do sedmoga kalendarskog dana sljedećeg mjeseca.
18. Sredstva pričuve štedno-kreditnih zadruga izdvajaju se uplatom obveze na posebni račun sredstava pričuve što ga vodi poslovna banka u kojoj štedno-kreditna zadruga ima otvoren račun za redovno poslovanje.

V. ZAVRŠNE ODREDBE

19. Ova odluka stupa na snagu osmog dana od dana objave u »Narodnim novinama«.
20. Danom stupanja na snagu ove odluke prestaje važiti Pravilnik o sredstvima pričuve štedno-kreditnih zadruga (»Narodne novine«, br. 21/2006.).
21. Štedno-kreditne zadruge koje su se služile kontnim planom koji je utvrđen za štedno-kreditne zadruge Uputom za primjenu Pravilnika o sredstvima pričuve štedno-kreditnih zadruga, mogu se i nadalje služiti njime, a štedno-kreditne zadruge koje su se služile vlastitim kontnim planom i dostavile ga Ministarstvu financija u skladu s odredbama Pravilnika o sredstvima pričuve štedno-kreditnih zadruga, mogu se nastaviti služiti vlastitim kontnim planom.

O. br. 249-020/03-07/ŽR
Zagreb, 21. ožujka 2007.

Guverner
Hrvatske narodne banke
dr. sc. Željko Rohatinski, v. r.

Napomena: prilozi i dodaci su ispušteni u ovom info pregledu


 




 
IZRADA WEB STRANICA

Imati dobre web stranice danas je gotovo neizbježno za bilo koju tvrtku ili organizaciju koja želi biti prisutna na tržištu. Evo nekoliko razloga zašto bi trebali imati web stranice:

Dostupnost 24/7: Web stranice su dostupne 24 sata dnevno, 7 dana u tjednu, što omogućuje kupcima da se informiraju o proizvodima i uslugama tvrtke u bilo koje vrijeme.

Povećanje vidljivosti: Web stranice mogu pomoći tvrtkama da budu vidljivije na internetu, što može povećati broj posjetitelja i potencijalnih kupaca.

Predstavljanje tvrtke: Web stranice omogućuju tvrtkama da predstave svoje proizvode i usluge, povijest tvrtke, misiju i viziju, te da se razlikuju od konkurencije.

Komunikacija s kupcima: Web stranice omogućuju tvrtkama da komuniciraju s kupcima putem e-pošte, chatova, foruma, društvenih mreža i drugih kanala komunikacije.

Prodaja proizvoda i usluga: Web stranice omogućuju tvrtkama da prodaju svoje proizvode i usluge online, što može biti vrlo profitabilno i prikladno za kupce.

Branding: Web stranice su važan alat za branding, jer mogu pomoći u izgradnji prepoznatljivosti brenda, te u stvaranju pozitivne percepcije o tvrtki i njezinim proizvodima i uslugama.

Analitika i praćenje rezultata: Web stranice omogućuju tvrtkama da prate i analiziraju posjetitelje, te da bolje razumiju svoje kupce i poboljšaju svoje marketinške aktivnosti.

Sve u svemu, web stranice su važan alat za tvrtke koje žele biti konkurentne na tržištu, te komunicirati i prodavati svoje proizvode i usluge na najučinkovitiji način.

Link na našu ponudu za izradu web stranica - Provjerite!
 










POSEBNA PONUDA ZA PODUZETNIKE
Link na brzi pregled poslovnih i internet usluga