POSEBNA PONUDA ZA PODUZETNIKE
Želite poboljšati svoje poslovanje, povećati prodaju? Imate sve manje kupaca? Slaba je potražnja za vašim uslugama? Opada vam promet i dobit? Svakim danom imate sve manje posla? Provjerite ponudu naših marketing usluga. Izrada web stranica, cijena vrlo povoljna.
Link na pregled ponude - Poslovne usluge za poduzetnike
 

 

 
IZRADA WEB STRANICA, POVOLJNO I KVALITETNO
Izrada web stranica po izuzetno povoljnim cijenama. Izrada internet stranica koje možete uvijek samostalno ažurirati bez ikakvih dodatnih troškova. Objavite neograničeni broj tekstova, objavite sve ponude, akcije, oglase, kataloge...
Link za opširnije informacije o povoljnoj izradi kvalitetnih CMS web stranica
 

 

 
POSLOVNE INFORMACIJE, SAVJETI I ANALIZE
Potražite sve informacije o poslovanju u Hrvatskoj, pravne, porezne i druge savjete, informacije o internet oglašavanju i marketingu, rezultate istraživanja tržišta, poslovne analize, informacije o kreditima za poduzetnike, poticajima...
Kontaktirajte nas ukoliko su Vam potrebne poslovne informacije
 

 

 
PRIMJERI UGOVORA, POSLOVNIH PLANOVA, IMENICI
Korisni primjeri ugovora, obrasci, primjeri poslovnih planova, imenici za direktni marketing, usluga sastavljanja imenika i baza podataka po Vašim potrebama, pretraživanje baza podataka, trgovačko zastupanje i posredovanje...
Informirajte se o našim uslugama - Isplati se!
 

 

Neslužbeni pregled iz Narodnih novina:

HRVATSKI SABOR

1344

Na temelju članka 88. Ustava Republike Hrvatske, donosim

ODLUKU

O PROGLAŠENJU ZAKONA O IZMJENAMA I DOPUNAMA ZAKONA O GNOJIVIMA I POBOLJŠIVAČIMA TLA

Proglašavam Zakon o izmjenama i dopunama Zakona o gnojivima i poboljšivačima tla, kojega je Hrvatskio sabor donio na sjednici 30. ožujka 2007. godine.

Klasa: 011-01/07-01/23
Urbroj: 71-05-03/1-07-2
Zagreb, 5. travnja 2007.

Predsjednik
Republike Hrvatske
Stjepan Mesić, v. r.

ZAKON

O IZMJENAMA I DOPUNAMA ZAKONA O GNOJIVIMA I POBOLJŠIVAČIMA TLA

Članak 1.

U Zakonu o gnojivima i poboljšivačima tla (»Narodne novine«, br. 163/03.) u članku 1. stavak 2. mijenja se i glasi:
»(2) Mineralna gnojiva koja uz hranjiva sadrže i sredstva za zaštitu bilja mogu se stavljati u promet ako ispunjavaju uvjete ovoga Zakona i posebnog propisa koji uređuje sredstva za zaštitu bilja.«

Članak 2.

U članku 2. stavku 1. točka 5. mijenja se i glasi:

»5. »Proizvodnja« jest tehnološki proces dobivanja gnojiva i poboljšivača tla.«

Članak 3.

U članku 3. stavku 1. riječi: »U Republici Hrvatskoj« zamjenjuju se riječima: »Na tržištu Republike Hrvatske«.
Stavak 2. mijenja se i glasi:
»(2) Razvrstavanje gnojiva i poboljšivača tla propisuje ministar poljoprivrede, šumarstva i vodnoga gospodarstva (u daljnjem tekstu: ministar).«

Članak 4.

U članku 4. stavci 3. i 4. mijenjaju se i glase:
»(3) Sve granule i prile u mineralnom gnojivu moraju zadovoljavati zahtjeve kakvoće koja je deklarirana.
(4) Kakvoću gnojiva i poboljšivača tla iz stavka 2. ovoga članka propisuje ministar.«

Članak 5.

U članku 5. stavak 3. mijenja se i glasi:
»(3) Podatke koje mora sadržavati deklaracija za gnojiva i poboljšivače tla u prometu propisuje ministar.«

Članak 6.

Članak 6. briše se.

Članak 7.

U članku 8. stavku 3. riječi: »Ministarstvo poljoprivrede i šumarstva« zamjenjuju se riječima: »Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodnoga gospodarstva«.
Stavak 4. mijenja se i glasi:
»(4) Ministarstvo donosi rješenje o upisu u upisnike iz stavka 3. ovoga članka ako gnojivo i/ili poboljšivač tla odgovara uvjetima kakvoće propisanim ovim Zakonom i propisima donijetim na temelju njega.«

Članak 8.

U članku 9. stavak 2. mijenja se i glasi:
»(2) Za gnojiva i poboljšivače tla iz stavka 1. točke 2. i 3. ovoga članka znanstvena ustanova ili proizvođač dužan je Ministarstvu dostaviti prijavu čiji sadržaj i dokumente koji se uz nju prilažu propisuje ministar.«
Stavak 5. mijenja se i glasi:
»(5) Za stavljanje u promet gnojiva iz stavka 1. točke 2. i 3. ovoga članka Ministarstvo izdaje rješenje.«

Članak 9.

Članak 13. mijenja se i glasi:
»(1) Proizvođači i uvoznici gnojiva i poboljšivača tla dužni su provoditi kontrolu kakvoće gnojiva, odnosno poboljšivača tla u proizvodnji i prometu, odnosno nakon prijelaza carinskog područja, a prije stavljanja u promet na tržište Republike Hrvatske.
(2) Za svaku partiju proizvedenog i uvezenog gnojiva i poboljšivača tla proizvođač i uvoznik mora voditi evidenciju o provedenim laboratorijskim analizama gnojiva i poboljšivača tla.«

Članak 10.

Članak 14. mijenja se i glasi:
»(1) Analizu kakvoće gnojiva i poboljšivača tla u cilju utvrđivanja kakvoće radi upisa u upisnik iz članka 8. stavka 3. ovoga Zakona, inspekcijskog nadzora i kontrole svake partije gnojiva prilikom uvoza obavljaju ovlaštene pravne osobe (u daljnjem tekstu: ovlašteni laboratoriji) na temelju rješenja Ministarstva.
(2) Ministar ovlašćuje jedan od ovlaštenih laboratorija iz stavka 1. ovoga članka kao referentni laboratorij.
(3) Način i uvjete koje moraju ispunjavati pravne osobe iz stavka 1. i 2. ovoga članka kao i zadaće referentnog laboratorija propisuje ministar.
(4) Analize gnojiva i poboljšivača tla i njihovo uzorkovanje u svrhu utvrđivanja kakvoće provodi se po jedinstvenim metodama.
(5) Metode iz stavka 4. ovoga članka i dozvoljena odstupanja propisuje ministar.
(6) Ako rezultat analize gnojiva i poboljšivača tla ne udovoljava zahtjevima kakvoće propisanim člankom 4. stavkom 1. ovoga Zakona, ovlašteni laboratorij dužan je o tome obavijestiti nadležnu inspekciju.«

Članak 11.

U članku 18. stavku 1. točka 7. i 10. brišu se.

Članak 12.

U članku 20. stavku 3. riječi: »ili fizičkoj osobi« zamjenjuju se riječima: »kod fizičke osobe«.

Članak 13.

U članku 23. stavak 1. mijenja se i glasi:
»(1) U postupku nadzora nad prometom gnojiva i poboljšivača tla inspektor uzima uzorak koji razdijeli na tri jednaka dijela. Jedan uzorak se šalje u ovlašteni laboratorij koji u roku od 15 dana od dana prijema uzorka izvršava analizu i dostavlja inspektoru rezultat analize. Drugi uzorak inspektor čuva za potrebe ponovne analize. Treći uzorak dostavlja se nadziranoj pravnoj ili fizičkoj osobi kod koje je uzorak uzet.«
Stavak 3. mijenja se i glasi:
»(3) Ako se stranka u postupku nadzora ne slaže s nalazom analize, može u roku od 15 dana od prijema nalaza zahtijevati ponovnu analizu koja se obavlja u drugom ovlaštenom laboratoriju, a analizi može prisustvovati ovlašteni predstavnik pravne ili fizičke osobe čiji se uzorak analizira.«

Članak 14.

U članku 24. stavku 1. iza riječi: »prometa« dodaje se riječ: »partije«.
Stavak 2. briše se.

Članak 15.

U članku 26. stavku 1. točki 2. riječ: »kvaliteta« zamjenjuje se riječju: »kakvoća«.
Točka 6. briše se.

Članak 16.

U članku 27. stavak 1. mijenja se i glasi:
»(1) Novčanom kaznom od 10.000,00 do 50.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj pravna osoba:
1. ako Ministarstvu ne dostavi podatke iz članka 10. ovoga Zakona,
2. ako ne provodi kontrolu kakvoće gnojiva, odnosno poboljšivača tla i ne vodi evidenciju sukladno članku 13. ovoga Zakona,
3. ako poljoprivrednom inspektoru ne omogući obavljanje nadzora, ne pruži potrebne podatke i obavijesti te ne osigura uvjete za nesmetani rad (članak 19. stavak 1.),
4. ako na zahtjev poljoprivrednog inspektora u određenom roku ne dostavi ili pripremi podatke i materijale koji su mu potrebni za obavljanje poslova inspekcijskog nadzora (članak 19. stavak 2.).«

PRIJELAZNE I ZAVRŠNE ODREDBE

Članak 17.

(1) Danom stupanja Republike Hrvatske u Europsku uniju nadležna inspekcija provodit će inspekcijski nadzor nad mineralnim gnojivima na tržištu Republike Hrvatske koja su proizvedena u skladu s Uredbom Europskoga Parlamenta i Vijeća (EC) broj 2003/2003od 13. listopada 2003. godine o gnojivima (u daljnjem tekstu: Uredba).
(2) Na postupanje nadležne inspekcije iz stavka 1. ovoga članka primjenjivat će se odredbe Zakona o gnojivima i poboljšivačima tla (»Narodne novine«, br. 163/03.) i ovoga Zakona ako nisu u suprotnosti s odredbama Uredbe.
(3) Ako se u inspekcijskom nadzoru iz stavka 1. ovoga članka utvrde prekršaji u odnosu na zahtjeve Uredbe, primjenjivati će se odredbe Glave V. Zakona o gnojivima i poboljšivačima tla (»Narod­ne novine«, br. 163/03.) i ovoga Zakona.

Članak 18.

(1) Gnojiva upisana u Registar mineralnih gnojiva sukladno propisima koji su važili do dana stupanja na snagu Zakona o gnojivima i poboljšivačima tla (»Narodne novine«, br. 163/03.) izravno se upisuju u Upisnik gnojiva iz članka 8. Zakona o gnojivima i poboljšivačima tla (»Narodne novine«, br. 163/03.) ukoliko udovoljavaju zahtjevima kakvoće i drugim uvjetima propisanim Zakonom o gnojivima i poboljšivačima tla (»Narodne novine«, br. 163/03.) i ovim Zakonom.
(2) Postupak i rokove za upis gnojiva iz stavka 1. ovoga članka u Upisnik gnojiva propisuje ministar.

Članak 19.

(1) Propise za donošenje kojih je ovlašten na temelju članka 3., članka 4., članka 5., članka 9. i članka 10. ovoga Zakona ministar će donijeti u roku od jedne godine od stupanja na snagu ovoga Zakona.
(2) Do donošenja propisa iz članka 5. ovoga Zakona kojima će se urediti pitanje deklariranja gnojiva u prometu na snazi ostaju odredbe članka 5. stavka 3. Zakona o gnojivima i poboljšivačima tla (»Narodne novine«, br. 163/03.).

Članak 20.

Ovaj Zakon stupa na snagu osmoga dana od dana objave u »Narodnim novinama«.

Klasa: 320-02/07-01/01
Zagreb, 30. ožujka 2007.

HRVATSKI SABOR
Predsjednik
Hrvatskoga sabora
Vladimir Šeks, v. r.




 
IZRADA WEB STRANICA

Imati dobre web stranice danas je gotovo neizbježno za bilo koju tvrtku ili organizaciju koja želi biti prisutna na tržištu. Evo nekoliko razloga zašto bi trebali imati web stranice:

Dostupnost 24/7: Web stranice su dostupne 24 sata dnevno, 7 dana u tjednu, što omogućuje kupcima da se informiraju o proizvodima i uslugama tvrtke u bilo koje vrijeme.

Povećanje vidljivosti: Web stranice mogu pomoći tvrtkama da budu vidljivije na internetu, što može povećati broj posjetitelja i potencijalnih kupaca.

Predstavljanje tvrtke: Web stranice omogućuju tvrtkama da predstave svoje proizvode i usluge, povijest tvrtke, misiju i viziju, te da se razlikuju od konkurencije.

Komunikacija s kupcima: Web stranice omogućuju tvrtkama da komuniciraju s kupcima putem e-pošte, chatova, foruma, društvenih mreža i drugih kanala komunikacije.

Prodaja proizvoda i usluga: Web stranice omogućuju tvrtkama da prodaju svoje proizvode i usluge online, što može biti vrlo profitabilno i prikladno za kupce.

Branding: Web stranice su važan alat za branding, jer mogu pomoći u izgradnji prepoznatljivosti brenda, te u stvaranju pozitivne percepcije o tvrtki i njezinim proizvodima i uslugama.

Analitika i praćenje rezultata: Web stranice omogućuju tvrtkama da prate i analiziraju posjetitelje, te da bolje razumiju svoje kupce i poboljšaju svoje marketinške aktivnosti.

Sve u svemu, web stranice su važan alat za tvrtke koje žele biti konkurentne na tržištu, te komunicirati i prodavati svoje proizvode i usluge na najučinkovitiji način.

Link na našu ponudu za izradu web stranica - Provjerite!
 










POSEBNA PONUDA ZA PODUZETNIKE
Link na brzi pregled poslovnih i internet usluga