POSEBNA PONUDA ZA PODUZETNIKE
Želite poboljšati svoje poslovanje, povećati prodaju? Imate sve manje kupaca? Slaba je potražnja za vašim uslugama? Opada vam promet i dobit? Svakim danom imate sve manje posla? Provjerite ponudu naših marketing usluga. Izrada web stranica, cijena vrlo povoljna.
Link na pregled ponude - Poslovne usluge za poduzetnike
 

 

 
IZRADA WEB STRANICA, POVOLJNO I KVALITETNO
Izrada web stranica po izuzetno povoljnim cijenama. Izrada internet stranica koje možete uvijek samostalno ažurirati bez ikakvih dodatnih troškova. Objavite neograničeni broj tekstova, objavite sve ponude, akcije, oglase, kataloge...
Link za opširnije informacije o povoljnoj izradi kvalitetnih CMS web stranica
 

 

 
POSLOVNE INFORMACIJE, SAVJETI I ANALIZE
Potražite sve informacije o poslovanju u Hrvatskoj, pravne, porezne i druge savjete, informacije o internet oglašavanju i marketingu, rezultate istraživanja tržišta, poslovne analize, informacije o kreditima za poduzetnike, poticajima...
Kontaktirajte nas ukoliko su Vam potrebne poslovne informacije
 

 

 
PRIMJERI UGOVORA, POSLOVNIH PLANOVA, IMENICI
Korisni primjeri ugovora, obrasci, primjeri poslovnih planova, imenici za direktni marketing, usluga sastavljanja imenika i baza podataka po Vašim potrebama, pretraživanje baza podataka, trgovačko zastupanje i posredovanje...
Informirajte se o našim uslugama - Isplati se!
 

 

Neslužbeni pregled iz Narodnih novina:

VLADA REPUBLIKE HRVATSKE

1348

Na temelju članka 83. stavka 3. Zakona o športu (»Narodne novine«, broj 71/2006), Vlada Republike Hrvatske je na sjednici održanoj 12. travnja 2007. godine donijela

UREDBU

O KRITERIJIMA ZA DODJELJIVANJE DRŽAVNIH NAGRADA ZA VRHUNSKA ŠPORTSKA POSTIGNUĆA

OPĆE ODREDBE

Članak 1.

Ovom Uredbom utvrđuju se kriteriji za dodjeljivanje državnih nagrada za vrhunska športska postignuća, novčani iznosi tih nagrada te način njihova dodjeljivanja.

Članak 2.

(1) Državne nagrade za vrhunska športska postignuća (u daljnjem tekstu: državne nagrade), dodjeljuju se kao javno društveno priznanje športašicama i športašima pojedincima (u daljnjem tekstu: športašima), športskim ekipama, trenerima i uz njih djelatnim stručnim športskim osobama (izbornik, športski liječnik, fizioterapeut), koje utvrđuje nacionalni športski savez, za osvojene zlatne, srebrne i brončane medalje, odnosno za osvojeno prvo, drugo ili treće mjesto na olimpijskim, paraolimpijskim igrama i olimpijskim igrama gluhih, te svjetskim i europskim seniorskim prvenstvima u olimpijskim i paraolimpijskim športovima i disciplinama te u olimpijskim športovima i disciplinama za gluhe.
(2) Državne nagrade mogu se dodijeliti kao priznanje i športašu, športskoj ekipi ili stručnoj športskoj osobi za osvojenu zlatnu medalju, odnosno prvo mjesto na svjetskim i europskim seniorskim prvenstvima u neolimpijskim odnosno neparaolimpijskim športovima s duljom tradicijom u Republici Hrvatskoj u smislu ove Uredbe.
(3) Državne nagrade mogu se dodijeliti športašu, športskoj ekipi ili stručnoj športskoj osobi u slučajevima kada športsko postignuće ima osobitu međunarodnu vrijednost i značaj.

Članak 3.

(1) Državne nagrade dodjeljuju se u novcu.
(2) Sredstva za državne nagrade športašima, športskim ekipama, trenerima i stručnim športskim osobama, propisana ovom Uredbom, osiguravaju se u državnom proračunu Republike Hrvatske, u razdjelu ministarstva nadležnog za poslove športa.

Članak 4.

(1) Odluku o dodjeli novčanih nagrada osobama iz članka 2. stavaka 1. i 2. ove Uredbe donosi Vlada Republike Hrvatske.
(2) Vlada Republike Hrvatske može donijeti odluku o nagradama i iznosima nagrada športašima, športskim ekipama i stručnim športskim osobama i u iznimnim slučajevima kada to športsko postignuće ima osobitu međunarodnu vrijednost i značaj, a šport ili športsko natjecanje ne udovoljava kriterijima iz članka 2. stavaka 1. i 2. i članka 6. ove Uredbe.

Članak 5.

(1) Olimpijskim športovima i disciplinama smatraju se športovi i discipline ljetnih i zimskih olimpijskih igara, koje svojom odlukom utvrđuje Međunarodni olimpijski odbor za svaki četverogodišnji olimpijski ciklus.
(2) Paraolimpijskim športovima i disciplinama smatraju se športovi i discipline ljetnih i zimskih paraolimpijskih igara, koje svojom odlukom utvrđuje Međunarodni paraolimpijski odbor za svaki četverogodišnji paraolimpijski ciklus (u daljnjem tekstu: po IPC sustavu).
(3) Olimpijskim športovima i disciplinama gluhih športaša smatraju se športovi i discipline, koje svojom odlukom utvrđuje Međunarodni odbor za šport gluhih za svaki četverogodišnji olimpijski ciklus.

Članak 6.

U smislu ove Uredbe, neolimpijskim športovima odnosno neparaolimpijskim športovima koji u Republici Hrvatskoj imaju dulju tradiciju smatraju se: automobilizam, boćanje, daljinsko plivanje, karate, kickboxing, kuglanje, motociklizam, orijentacijsko trčanje, padobranstvo, planinarsko skijanje, ragbi i športsko penjanje.

Članak 7.

Novčane nagrade osobama iz članka 2. stavaka 1. i 2. ove Ured­be dodjeljuju se za osvojene medalje na sljedećim natjecanjima:
1. Olimpijske igre – paraolimpijske igre
2. Olimpijske igre gluhih
3. – svjetska prvenstva u olimpijskim seniorskim kategorijama
– službena svjetska seniorska prvenstva po IPC sustavu
– Davis cup u muškoj i Federation cup u ženskoj konkurenciji u tenisu,
Invacare world team cup u tenisu u invalidskim kolicima
4. Svjetska seniorska prvenstva u neolimpijskim športovima
5. Svjetska seniorska prvenstva gluhih
6. – europska prvenstva u olimpijskim seniorskim kategorijama
– službena europska seniorska prvenstva po IPC sustavu
7. Europska seniorska prvenstva u neolimpijskim športovima
8. Europska seniorska prvenstva gluhih.

Novčane nagrade športašima

Članak 8.

Novčane nagrade športašima za osvojene medalje na olimpijskim, paraolimpijskim igrama, olimpijskim igrama gluhih i olimpijskim športovima i disciplinama za gluhe, svjetskim i europskim seniorskim prvenstvima u olimpijskim i paraolimpijskim športovima i disciplinama, te svjetskim i europskim seniorskim prvenstvima gluhih, dodjeljuju se u iznosima kako slijedi:
1. Olimpijske igre,
Paraolimpijske igre,
Olimpijske igre gluhih

zlatna medalja    208.000,00 kuna športašu u pojedinačnim športovima
  169.000,00 kuna svakom članu ekipe u ekipnim športovima
srebrna medalja 130.000,00 kuna športašu u pojedinačnim športovima
  91.000,00 kuna svakom članu ekipe u ekipnim športovima
brončana medalja     91.000,00 kuna športašu u pojedinačnim športovima
  71.500,00 kuna svakom članu ekipe u ekipnim športovima

2. Svjetska prvenstva i svjetska prvenstva po IPC sustavu u seniorskim kategorijama,
Davis cup u muškoj i Federation cup u ženskoj konkurenciji u tenisu,
Invacare world team cup u tenisu u invalidskim kolicima,
Svjetska prvenstva gluhih u seniorskim kategorijama

zlatna medalja    120.000,00 kuna športašu u pojedinačnim športovima
  100.000,00 kuna svakom članu ekipe u ekipnim športovima
srebrna medalja 70.000,00 kuna športašu u pojedinačnim športovima
  60.000,00 kuna svakom članu ekipe u ekipnim športovima
brončana medalja 40.000,00 kuna športašu u pojedinačnim športovima
  35.000,00 kuna svakom članu ekipe u ekipnim športovima

3. Europska prvenstva i europska prvenstva po IPC sustavu u seniorskim kategorijama,
Europska prvenstva gluhih u seniorskim kategorijama

zlatna medalja 70.000,00 kuna športašu u pojedinačnim športovima
  60.000,00 kuna svakom članu ekipe u ekip­nim športovima
srebrna medalja 40.000,00 kuna športašu u pojedinačnim športovima
  35.000,00 kuna svakom članu ekipe u ekip­nim športovima
brončana medalja 30.000,00 kuna športašu u pojedinačnim športovima
  25.000,00 kuna svakom članu ekipe u ekipnim športovima

Članak 9.

U neolimpijskim odnosno neparaolimpijskim športovima iz članka 2. stavka 2. i članka 6. ove Uredbe, športašima se dodjeljuju novčane nagrade u iznosima kako slijedi:
1. Svjetska seniorska prvenstva

zlatna medalja 60.000,00 kuna športašu u pojedinačnim športovima
  50.000,00 kuna svakom članu ekipe u ekipnim športovima

                                     
2. Europska seniorska prvenstva

zlatna medalja 35.000,00 kuna športašu u pojedinačnim športovima
  30.000,00 kuna svakom članu ekipe u ekipnim
športovima

Članak 10.

(1) Pedeset posto (50%) iznosa novčane nagrade utvrđene člankom 8. ove Uredbe za športaše i športske ekipe, dodjeljuje se za medalje osvojene:
– u športovima koji imaju svjetsko odnosno europsko prvenstvo svake godine
– u atletici na dvoranskom svjetskom ili europskom prvenstvu
– u plivanju na natjecanjima svjetskog i europskog prvenstva u malim bazenima.
(2) Za medalje osvojene za ukupni poredak u natjecanjima na pojedinim svjetskim ili europskim prvenstvima novčane nagrade se ne dodjeljuju.

Članak 11.

(1) Iznos novčanih nagrada športašima i športskim ekipama iz članka 4. stavka 2. ove Uredbe iznosi sedamdeset posto (70%) iznosa novčane nagrade utvrđene člankom 9. točkom 1. ove Uredbe.
(2) Iznos novčanih nagrada stručnim športskim osobama iz članka 4. stavka 2. ove Uredbe iznosi sedamdeset posto (70%) iznosa novčane nagrade utvrđene člankom 9. točkom 1. ove Uredbe, a dodjeljuje se sukladno članku 12. stavcima 2. i 3. ove Uredbe.

Novčane nagrade trenerima i stručnim športskim osobama

Članak 12.

(1) Osim športašima iz članaka 8. i 9. ove Uredbe, novčane nagrade dodjeljuju se trenerima i stručnim športskim osobama.
(2) U pojedinačnim športovima novčanu nagradu mogu dobiti najviše tri osobe iz stavka 1. ovog članka.
(3) U ekipnim športovima broj osoba iz stavka 1. ovog članka kojima se dodjeljuje novčana nagrada utvrđuje se sukladno međunarodnim športskim pravilima i standardima.

Članak 13.

(1) Za osvojene medalje na olimpijskim, paraolimpijskim igrama i olimpijskim igrama gluhih, te svjetskim i europskim seniorskim prvenstvima u olimpijskim i paraolimpijskim športovima i disciplinama i olimpijskim športovima i disciplinama gluhih, trenerima športaša u pojedinačnim športovima dodjeljuje se isti iznos nagrade kao i športašu, a u ekipnim športovima, isti iznos nagrade utvrđen za člana ekipe dodjeljuje se i glavnom treneru i izborniku ekipe.
(2) Drugim stručnim športskim osobama dodjeljuje se pojedinačna novčana nagrada do najviše 80% iznosa utvrđenog za športaša. Ukupan zbroj iznosa tih nagrada ne može biti veći od najvišeg iznosa nagrade športašu za jednu osvojenu medalju.
(3) Ako na istom natjecanju ili u istoj disciplini športaši osvoje više istovrsnih medalja ili više medalja različitog reda, trenerima i stručnim športskim osobama iz stavaka 1. i 2. ovog članka dodjeljuje se novčana nagrada kao da je osvojena samo jedna medalja i to u iznosu nagrade za osvojenu medalju najvišeg reda.
(4) Iznimno od stavka 3. ovog članka, ako je u istom športu istovremeno održano natjecanje i u muškim i u ženskim disciplinama odnosno kategorijama, trenerima i stručnim športskim osobama dodjeljuju se nagrade kao da su održana dva zasebna natjecanja.

Postupak predlaganja novčanih nagrada

Članak 14.

(1) Nadležni nacionalni športski savezi dužni su, u roku od osam dana od dana završetka olimpijskih igara, svjetskih odnosno europskih seniorskih prvenstava u olimpijskim športovima i disciplinama, odnosno u roku od 8 dana od završetka natjecanja u neolimpijskim športovima, podnijeti ministarstvu nadležnom za poslove športa prijedloge za novčane nagrade.
(2) Prijedloge za novčane nagrade za medalje osvojene na paraolimpijskim igrama, svjetskim i europskim seniorskim prvenstvima po IPC sustavu, odnosno neparaolimpijskim športovima za osobe s invaliditetom podnosi Hrvatski paraolimpijski odbor u roku iz stavka 1. ovog članka.
(3) Prijedloge za novčane nagrade za medalje osvojene na olimpijskim igrama gluhih te svjetskim i europskim seniorskim prvenstvima gluhih u športovima i disciplinama, podnosi Hrvatski športski savez gluhih u roku iz stavka 1. ovog članka.
(4) Nacionalni športski savezi, Hrvatski paraolimpijski odbor i Hrvatski športski savez gluhih dužni su svoje prijedloge podnositi sukladno jedinstvenim uputama koje utvrdi ministarstvo nadležno za poslove športa.

Članak 15.

Ministarstvo nadležno za poslove športa podnijet će Vladi Republike Hrvatske prijedloge za dodjelu novčanih nagrada sukladno kriterijima iz ove Uredbe, u roku od četrnaest dana od dana primitka prijedloga iz članka 14. ove Uredbe.

Članak 16.

(1) Prijedloge za dodjelu novčanih nagrada u slučajevima iz članka 4. stavka 2. ove Uredbe podnosi ministarstvo nadležno za poslove športa Vladi Republike Hrvatske, uz prethodno pribavljeno mišljenje Hrvatskog olimpijskog odbora, odnosno Hrvatskog paraolimpijskog odbora ili Hrvatskog športskog saveza gluhih.
(2) Prijedlozi iz stavka 1. ovog članka podnose se u roku od 15 dana od dana ostvarenog osobitog športskog postignuća međunarodne vrijednosti i značaja.
(3) Poticaj za dodjelu novčanih nagrada iz stavka 1. ovog članka može dati svaki športski klub ili nacionalni športski savez u Repub­lici Hrvatskoj.

Prijelazne i završne odredbe

Članak 17.

Ministarstvo nadležno za poslove športa utvrdit će jedinstvene upute iz članka 14. stavka 4. ove Uredbe, u roku od 15 dana od dana stupanja na snagu ove Uredbe.

Članak 18.

Državne nagrade za vrhunska športska postignuća koja su ostvarena do dana stupanja na snagu ove Uredbe, bit će isplaćena sukladno Odluci o kriterijima za dodjelu novčanih nagrada za vrhunska športska postignuća (»Narodne novine«, br. 58/2003, 187/2003, 92/2004 i 126/2004).

Članak 19.

Stupanjem na snagu ove Uredbe prestaje važiti Odluka o kriterijima za dodjelu novčane nagrade za vrhunska športska postignuća (»Narodne novine«, br. 58/2003, 187/2003, 92/2004 i 126/2004).

Članak 20.

Ova Uredba stupa na snagu osmog dana od dana objave u »Narodnim novinama«.

Klasa: 620-01/06-01/02
Urbroj: 5030104-07-1
Zagreb, 12. travnja 2007.

Predsjednik
dr. sc. Ivo Sanader, v. r.




 
IZRADA WEB STRANICA

Imati dobre web stranice danas je gotovo neizbježno za bilo koju tvrtku ili organizaciju koja želi biti prisutna na tržištu. Evo nekoliko razloga zašto bi trebali imati web stranice:

Dostupnost 24/7: Web stranice su dostupne 24 sata dnevno, 7 dana u tjednu, što omogućuje kupcima da se informiraju o proizvodima i uslugama tvrtke u bilo koje vrijeme.

Povećanje vidljivosti: Web stranice mogu pomoći tvrtkama da budu vidljivije na internetu, što može povećati broj posjetitelja i potencijalnih kupaca.

Predstavljanje tvrtke: Web stranice omogućuju tvrtkama da predstave svoje proizvode i usluge, povijest tvrtke, misiju i viziju, te da se razlikuju od konkurencije.

Komunikacija s kupcima: Web stranice omogućuju tvrtkama da komuniciraju s kupcima putem e-pošte, chatova, foruma, društvenih mreža i drugih kanala komunikacije.

Prodaja proizvoda i usluga: Web stranice omogućuju tvrtkama da prodaju svoje proizvode i usluge online, što može biti vrlo profitabilno i prikladno za kupce.

Branding: Web stranice su važan alat za branding, jer mogu pomoći u izgradnji prepoznatljivosti brenda, te u stvaranju pozitivne percepcije o tvrtki i njezinim proizvodima i uslugama.

Analitika i praćenje rezultata: Web stranice omogućuju tvrtkama da prate i analiziraju posjetitelje, te da bolje razumiju svoje kupce i poboljšaju svoje marketinške aktivnosti.

Sve u svemu, web stranice su važan alat za tvrtke koje žele biti konkurentne na tržištu, te komunicirati i prodavati svoje proizvode i usluge na najučinkovitiji način.

Link na našu ponudu za izradu web stranica - Provjerite!
 










POSEBNA PONUDA ZA PODUZETNIKE
Link na brzi pregled poslovnih i internet usluga