POSEBNA PONUDA ZA PODUZETNIKE
Želite poboljšati svoje poslovanje, povećati prodaju? Imate sve manje kupaca? Slaba je potražnja za vašim uslugama? Opada vam promet i dobit? Svakim danom imate sve manje posla? Provjerite ponudu naših marketing usluga. Izrada web stranica, cijena vrlo povoljna.
Link na pregled ponude - Poslovne usluge za poduzetnike
 

 

 
IZRADA WEB STRANICA, POVOLJNO I KVALITETNO
Izrada web stranica po izuzetno povoljnim cijenama. Izrada internet stranica koje možete uvijek samostalno ažurirati bez ikakvih dodatnih troškova. Objavite neograničeni broj tekstova, objavite sve ponude, akcije, oglase, kataloge...
Link za opširnije informacije o povoljnoj izradi kvalitetnih CMS web stranica
 

 

 
POSLOVNE INFORMACIJE, SAVJETI I ANALIZE
Potražite sve informacije o poslovanju u Hrvatskoj, pravne, porezne i druge savjete, informacije o internet oglašavanju i marketingu, rezultate istraživanja tržišta, poslovne analize, informacije o kreditima za poduzetnike, poticajima...
Kontaktirajte nas ukoliko su Vam potrebne poslovne informacije
 

 

 
PRIMJERI UGOVORA, POSLOVNIH PLANOVA, IMENICI
Korisni primjeri ugovora, obrasci, primjeri poslovnih planova, imenici za direktni marketing, usluga sastavljanja imenika i baza podataka po Vašim potrebama, pretraživanje baza podataka, trgovačko zastupanje i posredovanje...
Informirajte se o našim uslugama - Isplati se!
 

 

Neslužbeni pregled iz Narodnih novina:

MINISTARSTVO KULTURE

1998

Na temelju članka 30. stavka 4., a u vezi s člankom 33. stavkom 6. Zakona o genetski modificiranim organizmima (»Narodne novine«, broj 70/05), ministar kulture uz suglasnosti ministra nadležnog za poslove zdravstva klasa: 023-03/07-01/19, urbroj: 534-08-02/5-07-0002 od 20. veljače 2007., ministra nadležnog za poslove poljoprivrede, šumarstva i vodnog gospodarstva klasa: 320-01/07-01/22, urbroj:525-7-07-4 od 4. travnja 2007., te ministrice nadležne za poslove zaštite okoliša, prostornog uređenja i graditeljstva klasa: 011-01/07-01/50, urbroj: 531-01/07-3 od 19. travnja 2007., donosi

PRAVILNIK

O SADRŽAJU I NAČINU PODNOŠENJA PRIJAVE ZA NAMJERNO UVOĐENJE GENETSKI MODIFICIRANIH ORGANIZAMA U OKOLIŠ

Članak 1.

Ovim pravilnikom uređuje se sadržaj i način podnošenja prijave za namjerno uvođenje genetski modificiranih organizama (u daljnjem tekstu: GMO) u okoliš, te način zaštite tajnosti podataka navedenih u prijavi.

Članak 2.

(1) Pojmovi korišteni u ovom pravilniku imaju sljedeće značenje:
1. primateljski organizam je stanica ili organizam koji prima genetski materijal postupcima genetičkog inženjeringa od organizma donora, umnaža ga, te prenosi na potomstvo;
2. roditeljski organizam je organizam najsličniji genetski modificiranom organizmu, ali bez genetske modifikacije;
3. donorski organizam je organizam iz kojeg se uzima genetski materijal za prijenos u primateljski organizam;
4. vektor je prenositelj genetskog materijala ili odgovarajućih staničnih dijelova iz donorskog organizma u primateljski organizam;
5. umetak je genetski materijal koji se umeće u vektor;
6. više biljke su biljke koje se uvrštavaju u taksonomsku skupinu sjemenjača (Spermatophytae) (golosjemenjače – Gymnospermae i kritosjemenjače – Angiospermae);
7. Ministarstvo je ministarstvo nadležno za poslove zaštite prirode.
(2) Ostali pojmovi koji se upotrebljavaju u ovom Pravilniku imaju isto značenje kao u Zakonu o genetski modificiranim organizmima (»Narodne novine«, broj 70/05; u daljnjem tekstu: Zakon).

Članak 3.

(1) Prijava za dobivanje dopuštenja za namjerno uvođenje GMO-a u okoliš mora sadržavati:
1. tehničku dokumentaciju koja sadrži:
– podatke o podnositelju prijave uključujući podatke o znanstvenom projektu i osposobljenosti osoblja,
– podatke o GMO-u,
– podatke o uvjetima namjernog uvođenja GMO-a u okoliš,
– podatke o međudjelovanju GMO-a i okoliša,
– podatke o metodama nadzora nad uvođenjem GMO-a u okoliš i
– podatke o radnjama i postupcima u slučaju nekontroliranog širenja GMO-a u okoliš.
2. procjenu rizika namjernog uvođenja GMO-a u okoliš, koja se izrađuje u skladu s odredbama Pravilnika o procjeni rizika uvođenja GMO-a u okoliš (u daljnjem tekstu: procjena rizika),
3. plan mjera za slučaj nekontroliranog širenja GMO-a u okoliš, koji se izrađuje u skladu s odredbama Pravilnika o sadržaju i načinu provedbe plana mjera za otklanjanje nekontroliranog širenja GMO-a u okoliš (u daljnjem tekstu: plan mjera),
4. plan praćenja (monitoringa) utjecaja GMO-a na okoliš, biološku raznolikost i zdravlje ljudi,
5. podatke o postupanju s otpadom (vrsta otpada, koji se stvara, očekivana količina otpada, opis predviđenog načina obrade),
6. tehnike predviđene za uklanjanje ili deaktiviranje GMO-a na kraju pokusa,
7. druge podatke koje podnositelj smatra važnima i
8. sažetak prijave.
(2) Procjena rizika iz točke 2. te plan mjera iz točke 3. prethodnog stavka podnose se kao zasebni dokumenti uz obrazac za prijavu, a podatci iz točke 1. te točaka 4.-6. prethodnog stavka obavezno se unose, na za to predviđenim mjestima, u obrascu za prijavu koji je propisan ovim pravilnikom.
(3) Uz prijavu se obvezno prilaže i preslika katastarskog plana područja s ucrtanim površinama na kojima se predviđa namjerno uvođenje GMO-a u okoliš.
(4) Prijava, sa svim propisanim sastavnim dijelovima, podnosi se Ministarstvu.

Članak 4.

(1) Prijava za dobivanje dopuštenja za namjerno uvođenje GMO-a u okoliš za sve vrste organizama, osim viših biljaka, podnosi se na obrascu iz Priloga I koji je sastavni dio ovoga pravilnika.
(2) Ispunjeni obrazac iz Priloga I ovoga pravilnika podnositelj prijave predaje Ministarstvu u pisanom i elektronskom obliku, koji je dostupan na web-stranici Ministarstva.
(3) Sažetak prijave namjernog uvođenja GMO-a iz stavka 1. ovoga članka u okoliš, podnosi se na propisanom obrascu iz Priloga II ovoga pravilnika i to u pisanom i elektronskom obliku, koji je dostupan na web-stranici Ministarstva.
(4) Podnositelj prijave Sažetak prijave iz Priloga II ovoga pravilnika popunjava dvojezično tj. na hrvatskom i engleskom jeziku.

Članak 5.

(1) Prijava za dobivanje dopuštenja za namjerno uvođenje genetski modificiranih viših biljaka (u daljnjem tekstu: GMVB) u okoliš, podnosi se na obrascu iz Priloga III ovoga Pravilnika.
(2) Ispunjeni obrazac iz Priloga III ovoga Pravilnika podnositelj prijave predaje u pisanom i elektronskom obliku, koji je dostupan na web-stranici Ministarstva.
(3) Sažetak prijave namjernog uvođenja GMVB-a u okoliš podnosi se na propisanom obrascu iz Priloga IV ovoga pravilnika i to u pisanom i elektronskom obliku, koji je dostupan na web-stranici Ministarstva.
(4) Podnositelj prijave Sažetak prijave iz Priloga IV ovoga pravilnika popunjava dvojezično tj. na hrvatskom i engleskom jeziku.

Članak 6.

Podnositelj prijave na kraju prijave potpisuje izjavu kojom potvrđuje da su svi podatci koje je naveo u prijavi istiniti i ispravni, te da za njihovu istinitost i ispravnost preuzima kaznenu i materijalnu odgovornost.

Članak 7.

(1) Podnositelj može u prijavi iz članka 4. i 5. ovoga pravilnika označiti podatke koji su poslovna tajna ili koji su zaštićeni na temelju posebnog propisa, te to označavanje mora obrazložiti.
(2) Podnositelj u prijavi kao tajne podatke ne smije označiti:
– naziv, sjedište i matični broj pravne osobe; ime, prezime i prebivalište fizičke osobe,
– općenite značajke GMO-a,
– svrhu namjernog uvođenja GMO-a u okoliš i namjeravane uporabe,
– mjesto namjernog uvođenja GMO-a,
– plan monitoringa,
– podatke iz plana mjera i
– procjenu rizika.
(3) Ministarstvo će, nakon savjetovanja s podnositeljem prijave, odlučiti koji će se podatci u postupku smatrati tajnim.
(4) Podatci će se smatrati tajnim i u slučaju da podnositelj svoju prijavu povuče.

Članak 8.

Odredbe ovoga pravilnika o sadržaju i načinu podnošenja prijave te zaštiti tajnosti podataka primjenjuju se i na prijavu za izdavanje dopuštenja za namjerno uvođenje GMO-a u okoliš po skraćenom postupku sukladno članku 33. Zakona.

Članak 9.

Ovaj pravilnik stupa na snagu osmog dana od dana objave u »Narodnim novinama«, osim odredbe članka 8. ovoga pravilnika koja stupa na snagu danom stupanja Republike Hrvatske u punopravno članstvo Europske unije.

Klasa: 612-07/07-41/0005
Urbroj: 532-08-01/1-07-14
Zagreb, 29. svibnja 2007.

Ministar
mr. sc. Božo Biškupić, v. r.

Napomena: prilozi se ne prikazuju u ovom info pregledu

 




 
IZRADA WEB STRANICA

Imati dobre web stranice danas je gotovo neizbježno za bilo koju tvrtku ili organizaciju koja želi biti prisutna na tržištu. Evo nekoliko razloga zašto bi trebali imati web stranice:

Dostupnost 24/7: Web stranice su dostupne 24 sata dnevno, 7 dana u tjednu, što omogućuje kupcima da se informiraju o proizvodima i uslugama tvrtke u bilo koje vrijeme.

Povećanje vidljivosti: Web stranice mogu pomoći tvrtkama da budu vidljivije na internetu, što može povećati broj posjetitelja i potencijalnih kupaca.

Predstavljanje tvrtke: Web stranice omogućuju tvrtkama da predstave svoje proizvode i usluge, povijest tvrtke, misiju i viziju, te da se razlikuju od konkurencije.

Komunikacija s kupcima: Web stranice omogućuju tvrtkama da komuniciraju s kupcima putem e-pošte, chatova, foruma, društvenih mreža i drugih kanala komunikacije.

Prodaja proizvoda i usluga: Web stranice omogućuju tvrtkama da prodaju svoje proizvode i usluge online, što može biti vrlo profitabilno i prikladno za kupce.

Branding: Web stranice su važan alat za branding, jer mogu pomoći u izgradnji prepoznatljivosti brenda, te u stvaranju pozitivne percepcije o tvrtki i njezinim proizvodima i uslugama.

Analitika i praćenje rezultata: Web stranice omogućuju tvrtkama da prate i analiziraju posjetitelje, te da bolje razumiju svoje kupce i poboljšaju svoje marketinške aktivnosti.

Sve u svemu, web stranice su važan alat za tvrtke koje žele biti konkurentne na tržištu, te komunicirati i prodavati svoje proizvode i usluge na najučinkovitiji način.

Link na našu ponudu za izradu web stranica - Provjerite!
 










POSEBNA PONUDA ZA PODUZETNIKE
Link na brzi pregled poslovnih i internet usluga