POSEBNA PONUDA ZA PODUZETNIKE
Želite poboljšati svoje poslovanje, povećati prodaju? Imate sve manje kupaca? Slaba je potražnja za vašim uslugama? Opada vam promet i dobit? Svakim danom imate sve manje posla? Provjerite ponudu naših marketing usluga. Izrada web stranica, cijena vrlo povoljna.
Link na pregled ponude - Poslovne usluge za poduzetnike
 

 

 
IZRADA WEB STRANICA, POVOLJNO I KVALITETNO
Izrada web stranica po izuzetno povoljnim cijenama. Izrada internet stranica koje možete uvijek samostalno ažurirati bez ikakvih dodatnih troškova. Objavite neograničeni broj tekstova, objavite sve ponude, akcije, oglase, kataloge...
Link za opširnije informacije o povoljnoj izradi kvalitetnih CMS web stranica
 

 

 
POSLOVNE INFORMACIJE, SAVJETI I ANALIZE
Potražite sve informacije o poslovanju u Hrvatskoj, pravne, porezne i druge savjete, informacije o internet oglašavanju i marketingu, rezultate istraživanja tržišta, poslovne analize, informacije o kreditima za poduzetnike, poticajima...
Kontaktirajte nas ukoliko su Vam potrebne poslovne informacije
 

 

 
PRIMJERI UGOVORA, POSLOVNIH PLANOVA, IMENICI
Korisni primjeri ugovora, obrasci, primjeri poslovnih planova, imenici za direktni marketing, usluga sastavljanja imenika i baza podataka po Vašim potrebama, pretraživanje baza podataka, trgovačko zastupanje i posredovanje...
Informirajte se o našim uslugama - Isplati se!
 

 

Neslužbeni pregled iz Narodnih novina:

VLADA REPUBLIKE HRVATSKE

2237

Na temelju članaka 42. i 62. Zakona o sigurnosno-obavještajnom sustavu Republike Hrvatske (»Narodne novine«, br. 79/2006 i 105/2006), Vlada Republike Hrvatske je na sjednici održanoj 9. srp­nja 2007. godine donijela

UREDBU

O SIGURNOSNOJ PROVJERI ZA PRISTUP KLASIFICIRANIM PODACIMA
 

I. TEMELJNE ODREDBE
 

Članak 1.

Ovom Uredbom propisuju se: osobe za koje se provodi sigurnosna provjera, vrste sigurnosne provjere i postupak za provođenje sigurnosne provjere.


Članak 2.
 

(1) Sigurnosna provjera provodi se za osobe koje ostvaruju pristup klasificiranim podacima, u okviru dužnosti i poslova:

– u državnim tijelima;

– pravnih i fizičkih osoba koje obavljaju poslove za državna tijela;

– temeljem međunarodnih ugovora ili sigurnosnih sporazuma koje je Republika Hrvatska zaključila s drugim državama ili organizacijama.

(2) Sigurnosnu provjeru provode Sigurnosno-obavještajna agencija i Vojna sigurnosno-obavještajna agencija u okviru zakonom utvrđenog djelokruga.
 

Članak 3.
 

(1) Sigurnosnom provjerom utvrđuju se činjenice od značaja za ocjenu povjerljivosti i pouzdanosti osobe za pristup klasificiranim podacima.

(2) Na temelju utvrđenih činjenica i ocjene iz stavka 1. Ured Vijeća za nacionalnu sigurnost izdaje uvjerenje o sigurnosnoj provjeri (u daljnjem tekstu: certifikat) sukladno zakonu.
 

II. VRSTE SIGURNOSNE PROVJERE
 

Članak 4.

Vrste sigurnosne provjere su:

– djelomična sigurnosna provjera;

– potpuna sigurnosna provjera.
 

Djelomična sigurnosna provjera
 

Članak 5.

(1) Djelomična sigurnosna provjera provodi se za pristup podacima označenim kao službena tajna stupnja tajnosti tajno i vojna tajna stupnja tajnosti tajno.

(2) Djelomična sigurnosna provjera provodi se provjerom podataka navedenih u Upitniku, uvidom u evidencije i zbirke podataka kojima nadležna tijela raspolažu sukladno zakonu.

(3) Ukoliko se provedenom djelomičnom sigurnosnom provjerom utvrde činjenice koje dovode u pitanje pouzdanost i povjerljivost provjeravane osobe za pristup klasificiranim podacima, podnositelj zahtjeva će, uz suglasnost provjeravane osobe, podnijeti zahtjev za provedbu potpune sigurnosne provjere.


Potpuna sigurnosna provjera
 

Članak 6.

(1) Potpuna sigurnosna provjera provodi se za pristup podacima označenim kao državna tajna, službena tajna stupnja tajnosti vrlo tajno te vojna tajna stupnja tajnosti vrlo tajno.

(2) Potpuna sigurnosna provjera provodi se provjerom podataka navedenih u Upitniku, uvidom u evidencije i zbirke podataka kojima nadležna tijela raspolažu sukladno zakonu, te primjenom drugih postupaka i mjera iz nadležnosti sigurnosno-obavještajnih agencija propisanih Zakonom o sigurnosno-obavještajnom sustavu, uključujući i razgovor sa osobom za koju se provodi sigurnosna provjera.

(3) Ukoliko se postupkom iz stavka 2. utvrde činjenice od značaja za ocjenu pouzdanosti i povjerljivosti provjeravane osobe, a koje bi se mogle odnositi na člana uže obitelji ili zajedničkog kućanstva, za istog će se provesti potpuna sigurnosna provjera uz njegovu suglasnost.
 

Članak 7.
 

Izboru postupaka i mjera iz članka 6. stavak 2. ove Uredbe pristupit će se prema načelu postupnosti i razmjernosti s obzirom na svrhu sigurnosnog provjeravanja u svakom pojedinom slučaju.
 

III. POSTUPAK ZA PROVOĐENJE SIGURNOSNE PROVJERE
 

Članak 8.
 

(1) Sigurnosna provjera provodi se na temelju zahtjeva Ureda Vijeća za nacionalnu sigurnost upućenog nadležnoj sigurnosno-obavještajnoj agenciji.

(2) Zahtjev iz stavka 1. sadrži:

– ime i prezime osobe za koju je podnesen zahtjev,

– dužnost ili poslove u okviru kojih pristupa klasificiranim podacima,

– vrstu sigurnosne provjere,

– pisanu suglasnost osobe za koju se provodi sigurnosna provjera,

– popunjeni Upitnik.

Članak 9.
 

(1) Upitnik za sigurnosnu provjeru ispunjava osoba za koju se provodi sigurnosna provjera.

(2) Upitnik za djelomičnu sigurnosnu provjeru sadrži podatke o: identitetu kandidata, državljanstvu, prekršajnim i kaznenim djelima te sigurnosne podatke.

(3) Upitnik za potpunu sigurnosnu provjeru sadrži podatke o: identitetu kandidata, državljanstvu, bračnom statusu, školovanju, zaposlenju, imovinskom stanju, zdravstvenom stanju, prekršajnim i kaznenim djelima, sigurnosne podatke te podatke o punoljetnim članovima uže obitelji i zajedničkog kućanstva.

(4) Pisana suglasnost osobe za provođenje djelomične odnosno potpune sigurnosne provjere, sastavni je dio Upitnika.

(5) Obrazac Upitnika za djelomičnu i potpunu sigurnosnu provjeru sastavni je dio ove Uredbe.
 

Članak 10.
 

Nadležna sigurnosno-obavještajna agencija nije ovlaštena postupiti po zahtjevu za provođenje sigurnosne provjere ukoliko zahtjev nije podnesen sukladno članku 8. ove Uredbe.
 

Članak 11.
 

(1) Po provedenoj sigurnosnoj provjeri, nadležna sigurnosno-obavještajna agencija podnosi izvješće Uredu Vijeća za nacionalnu sigurnost o utvrđenim činjenicama značajnim za donošenje ocjene o povjerljivosti i pouzdanosti provjeravane osobe za pristup klasificiranim podacima.

(2) Na temelju izvješća iz stavka 1., ukoliko ne postoje sigurnosne zapreke propisane zakonom, Ured Vijeća za nacionalnu sigurnost izdaje certifikat.
 

Članak 12.
 

Ured Vijeća za nacionalnu sigurnost i nadležna sigurnosno-obavještajna agencija koja je provodila sigurnosnu provjeru, dužni su izvješće o provedenoj sigurnosnoj provjeri i dokumente nastale u postupku provođenja sigurnosne provjere klasificirati stupnjem tajnosti u skladu s razinom tajnosti za koju se izdaje certifikat, čuvati ih izdvojeno od ostale dokumentacije i postupati s njima sukladno zakonu.
 

Članak 13.
 

Nadležna sigurnosno-obavještajna agencija dužna je Uredu Vijeća za nacionalnu sigurnost podnijeti izvješće o provedenoj djelomičnoj sigurnosnoj provjeri u roku od 30 dana, a izvješće o provedenoj potpunoj sigurnosnoj provjeri u roku od 90 dana od primitka zahtjeva.
 

IV. PRIJELAZNE I ZAVRŠNE ODREDBE
 

Članak 14.
 

Stupanjem na snagu ove Uredbe prestaje važiti Uredba kojom se utvrđuju dužnosti odnosno poslovi od posebnog značaja za nacionalnu sigurnost za obavljanje kojih se provodi sigurnosna provjera (»Narodne novine«, broj 83/2003).

Članak 15.
 

Ova Uredba stupa na snagu danom objave u »Narodnim novinama«.

Klasa: 200-01/07-01/04

Urbroj: 5030109-07-1

Zagreb, 9. srpnja 2007.

Predsjednik

dr. sc. Ivo Sanader, v. r.

 

Napomena: prilozi i dodaci ispušteni su u ovom info pregledu

 

PDF: AA - AB - AC - AD - AE - AF




 
IZRADA WEB STRANICA

Imati dobre web stranice danas je gotovo neizbježno za bilo koju tvrtku ili organizaciju koja želi biti prisutna na tržištu. Evo nekoliko razloga zašto bi trebali imati web stranice:

Dostupnost 24/7: Web stranice su dostupne 24 sata dnevno, 7 dana u tjednu, što omogućuje kupcima da se informiraju o proizvodima i uslugama tvrtke u bilo koje vrijeme.

Povećanje vidljivosti: Web stranice mogu pomoći tvrtkama da budu vidljivije na internetu, što može povećati broj posjetitelja i potencijalnih kupaca.

Predstavljanje tvrtke: Web stranice omogućuju tvrtkama da predstave svoje proizvode i usluge, povijest tvrtke, misiju i viziju, te da se razlikuju od konkurencije.

Komunikacija s kupcima: Web stranice omogućuju tvrtkama da komuniciraju s kupcima putem e-pošte, chatova, foruma, društvenih mreža i drugih kanala komunikacije.

Prodaja proizvoda i usluga: Web stranice omogućuju tvrtkama da prodaju svoje proizvode i usluge online, što može biti vrlo profitabilno i prikladno za kupce.

Branding: Web stranice su važan alat za branding, jer mogu pomoći u izgradnji prepoznatljivosti brenda, te u stvaranju pozitivne percepcije o tvrtki i njezinim proizvodima i uslugama.

Analitika i praćenje rezultata: Web stranice omogućuju tvrtkama da prate i analiziraju posjetitelje, te da bolje razumiju svoje kupce i poboljšaju svoje marketinške aktivnosti.

Sve u svemu, web stranice su važan alat za tvrtke koje žele biti konkurentne na tržištu, te komunicirati i prodavati svoje proizvode i usluge na najučinkovitiji način.

Link na našu ponudu za izradu web stranica - Provjerite!
 










POSEBNA PONUDA ZA PODUZETNIKE
Link na brzi pregled poslovnih i internet usluga