POSEBNA PONUDA ZA PODUZETNIKE
Želite poboljšati svoje poslovanje, povećati prodaju? Imate sve manje kupaca? Slaba je potražnja za vašim uslugama? Opada vam promet i dobit? Svakim danom imate sve manje posla? Provjerite ponudu naših marketing usluga. Izrada web stranica, cijena vrlo povoljna.
Link na pregled ponude - Poslovne usluge za poduzetnike
 

 

 
IZRADA WEB STRANICA, POVOLJNO I KVALITETNO
Izrada web stranica po izuzetno povoljnim cijenama. Izrada internet stranica koje možete uvijek samostalno ažurirati bez ikakvih dodatnih troškova. Objavite neograničeni broj tekstova, objavite sve ponude, akcije, oglase, kataloge...
Link za opširnije informacije o povoljnoj izradi kvalitetnih CMS web stranica
 

 

 
POSLOVNE INFORMACIJE, SAVJETI I ANALIZE
Potražite sve informacije o poslovanju u Hrvatskoj, pravne, porezne i druge savjete, informacije o internet oglašavanju i marketingu, rezultate istraživanja tržišta, poslovne analize, informacije o kreditima za poduzetnike, poticajima...
Kontaktirajte nas ukoliko su Vam potrebne poslovne informacije
 

 

 
PRIMJERI UGOVORA, POSLOVNIH PLANOVA, IMENICI
Korisni primjeri ugovora, obrasci, primjeri poslovnih planova, imenici za direktni marketing, usluga sastavljanja imenika i baza podataka po Vašim potrebama, pretraživanje baza podataka, trgovačko zastupanje i posredovanje...
Informirajte se o našim uslugama - Isplati se!
 

 

Neslužbeni pregled iz Narodnih novina:

MINISTARSTVO POLJOPRIVREDE, ŠUMARSTVA I VODNOGA GOSPODARSTVA

2293

Na temelju članka 51. stavka 5. Zakona o državnoj potpori u poljoprivredi, ribarstvu i šumarstvu (»Narodne novine« br. 87/02, 117/03, 82/04, 85/06 i 141/06), ministar poljoprivrede, šumarstva i vodnoga gospodarstva donosi

PRAVILNIK

O PROVEDBI MODELA KAPITALNIH ULAGANJA U POLJOPRIVREDI, RIBARSTVU I ŠUMARSTVU
 

Članak 1.
 

(1) Ovim se Pravilnikom propisuju uvjeti i načini za ostvarivanje prava na nepovratnu investicijsku potporu kapitalnim ulaganjima u poljoprivredu, šumarstvo i ribarstvo (u daljnjem tekstu: investicijska potpora), najviši i najniži iznosi investicijske potpore, utvrđuju se korisnici i njihove obveze te propisuju obrasci zahtjeva za potporu kapitalnim ulaganjima i potvrde financijske institucije o visini i datumu odobrenja i iskorištenja kredita.

(2) Obrasci zahtjeva i potvrda nalaze se u prilogu ovoga Pravilnika i čine njegov sastavni dio.
 

Članak 2.
 

(1) Investicijska potpora podrazumijeva dodjelu nepovratnih sredstava iz Državnog proračuna Republike Hrvatske kojima Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodnoga gospodarstva (u daljnjem tekstu: Ministarstvo) sudjeluje u financiranju investicije za koju je financijska institucija odobrila kredit ili novčani zajam (financijski leasing).

(2) Investicijska potpora odobrava se za srednjoročne (najmanje dvije godine) i dugoročne kredite i novčane zajmove u poljoprivredi, ribarstvu ili šumarstvu.
 

Članak 3.
 

(1) Pravo na investicijsku potporu može ostvariti pravna i fizička osoba (dalje u tekstu: korisnik) ako je ona:

1. komercijalno poljoprivredno gospodarstvo,

2. korisnik povlastica za uzgoj i povlastica za gospodarski ribolov sukladno Zakonu o slatkovodnom ribarstvu (»Narodne novine« br. 49/05 – pročišćeni tekst) i Zakonu o morskom ribarstvu (»Narod­ne novine« 46/97 – pročišćeni tekst),

3. registrirana za obavljanje djelatnosti šumarstva izuzev trgovačkog društva u 100%-tnom vlasništvu Republike Hrvatske,

(2) Podnositelj zahtjeva za investicijsku potporu u ime komercijalnog poljoprivrednog gospodarstva je nositelj komercijalnog obiteljskog gospodarstva za kredite, financijski leasing ili zajmove odobrene nositelju ili članu komercijalnog obiteljskog gospodarstva.
 

Članak 4.
 

Investicijska potpora se odobrava za sljedeća kapitalna ulaganja:

a) Nabava uzgojno valjanih grla u stočarstvu;

b) Nabava matičnih riba za uzgojno-selekcijski rad u akvakulturi;

c) Investicije u višegodišnje nasade;

d) Podizanje šuma;

e) Izgradnja, adaptacija i opremanje objekata za poljoprivrednu proizvodnju i akvakulturu;

f) Uređenje poljoprivrednog zemljišta;

g) Nabava ribarskih plovila te nove opreme i mehanizacije za poljoprivredu, ribarstvo i šumarstvo;

h) Ugradnja novih rashladnih uređaja na vozilima za prijevoz voća, povrća i riba;

i) Izgradnja, adaptacija i opremanje objekata za čuvanje i preradu poljoprivrednih proizvoda i ribe;

j) Kupovina privatnog poljoprivrednog zemljišta radi okrupnjavanja poljoprivrednog gospodarstva.
 

Članak 5.
 

(1) Zahtjev za odobrenje investicijske potpore podnosi se Ministarstvu po konačnom iskorištenju kredita.

(2) Zahtjev za odobrenje investicijske potpore za kredite iskorištene u prethodnoj godini može se podnijeti Ministarstvu najkasnije do 28. veljače naredne godine.

(3) Uz zahtjev za odobrenje investicijske potpore prilaže se:

1. Dokaz kojim se potvrđuje status korisnika iz članka 3., stavka 1. ovog Pravilnika,

2. Ugovor o kreditu, original ili ovjerena preslika,

3. Investicijski program ovjeren od strane financijske institucije koja je odobrila kredit. Iznimno, za kredite odobrene u iznosu manjem od 150.000,00 kuna ili ukoliko banka nije uvjetovala potrebu prilaganja investicijskog programa zahtjevu za kredit, financijska institucija o tome izdaje odgovarajuću potvrdu,

4. Ovjerena potvrda financijske institucije koja je odobrila kredit (Prilog br. 1) ili ovjerena potvrda financijske institucije koja je odobrila kredit s upisanim podacima sukladno Prilogu br. 1,

5. Preslika računa (R-1 ili R-2 ili račun iz kojeg je vidljivo ime ili naziv kupca) ili kupoprodajnog ugovora (dokaz o ukupnoj vrijednosti investicije), te dokaz o izvršenom plaćanju,

6. Potvrdu o izvršenim financijskim obvezama prema proračunu jedinice lokalne samouprave (Prilog br. 2) te izvornik potvrde o izvršenim financijskim obvezama prema državnom proračunu koji izdaje nadležni područni ured Ministarstva financija ne stariji od 30 dana od dana podnošenja zahtjeva,

7. Potvrda Hrvatskog stočarskog centra o uzgojnoj valjanosti nabavljenih rasplodnih grla stoke.

8. Presliku poreznog rješenja, dokaz o plaćenom porezu na promet nekretnina i izvadak iz zemljišne knjige s upisanim podnositeljem zahtjeva za investicijsku potporu kao vlasnikom kupljenog zemljišta, U slučaju kupovine privatnog poljoprivrednog zemljišta radi okrupnjavanja poljoprivrednog gospodarstva. Prilikom obrade zahtjeva kao utvrđena vrijednost kupljenog poljoprivrednog zemljišta uzet će se osnovica vrijednost zemljišta korištena za utvrđivanje poreza na promet nekretnina.

9. Rješenje o udovoljavanju propisanim veterinarsko-sanitarnim uvjetima i registracijski list za objekt upisan u Upisnik odobrenih objekata koji vodi uprava veterinarstva u Ministarstvu, u slučaju adaptacije i opremanja objekata za čuvanje i preradu poljoprivrednih proizvoda i ribe.

10. Presliku računa iz koje je vidljiva cijena uređaja i cijena ugradnje rashladnog uređaja na vozilo za prijevoz voća, povrća i ribe, u slučaju ugradnje novih rashladnih uređaja na vozilo za prijevoz voća, povrća i ribe.

11. Kopija potpisnog kartona žiro-računa ili kopija kartice tekućeg računa podnositelja zahtjeva na koji se traži isplata.

(4) Ukoliko se pri obradi zahtjeva utvrdi da zahtjev nije kompletan može se zatražiti dopuna. Podnositelj zahtjeva dužan je dopuniti zahtjev u roku od 15 dana od primitka obavijesti kojom se dopuna traži.

(5) Podnositelj zahtjeva čiji zahtjev ne udovoljava uvjetima iz ovog Pravilnika, o tome će biti obaviješten pisanim putem.

(6) Na obavijest iz stavka 5. ovoga članka može se uložiti prigovor Ministarstvu u roku od 15 dana od njenog primitka.


Članak 6.
 

(1) Udio investicijske potpore može iznositi do 25% od ukupne vrijednosti iskorištenog kredita, ali ne više od 20% od ukupne vrijednosti investicije.

(2) Ukupna vrijednost investicije podrazumijeva ukupni iznos kapitalnog ulaganja potkrijepljen dokumentacijom iz članka 5. stavka 3., točke 5. ovog Pravilnika.

(3) Najviši iznos investicijske potpore po korisniku u jednoj kalendarskoj godini iznosi 250.000,00 kuna, a odnosi se na kalendarsku godinu u kojoj je kredit iskorišten.

(4) Iznimno od stavka 3. ovog članka, za investicije sukladno Operativnom programu razvitka govedarske proizvodnje u Republici Hrvatskoj i Operativnom programu razvitka svinjogojske proizvodnje u Republici Hrvatskoj, najviši iznos investicijske potpore može iznositi:

– do 500.000,00 kn u govedarskoj proizvodnji po pojedinom programu;

– do 1,000.000,00 kn u svinjogojskoj proizvodnji po pojedinom programu.

(5) Najniži iznos iskorištenog kredita za koji se može odobriti investicijska potpora iznosi 80.000,00 kuna.

(6) Iznimno od stavka 5. ovog članka, za nabavu brodskih motora u ribarstvu najniži iznos kredita za koji se može odobriti investicijska potpora može biti jednak cijeni novoga brodskog motora.
 

Članak 7.
 

(1) Ministarstvo vodi Evidenciju kapitalnih ulaganja po korisnicima i stavkama kapitalnog ulaganja za koja je odobrena i isplaćena investicijska potpora.

(2) Za isti investicijski program, odnosno kapitalno ulaganje, korisnik može investicijsku potporu ostvariti samo jednom.

(3) Korisnik koji je ostvario pravo na proračunska sredstva za investicijsko ulaganje iz programa Ministarstva izvan okvira ovoga Pravilnika, ne može za to isto ulaganje ostvariti pravo na investicijsku potporu po osnovi ovog Pravilnika.

Članak 8.
 

(1) Ministar poljoprivrede, šumarstva i vodnoga gospodarstva (u daljnjem tekstu: ministar) imenuje Povjerenstvo za kapitalna ulaganja (u daljnjem tekstu: Povjerenstvo).

(2) Povjerenstvo razmatra dostavljene zahtjeve za isplatu investicijske potpore za kapitalno ulaganje te predlaže ministru donošenje odluke o odobrenju investicijske potpore za kapitalno ulaganje (u daljnjem tekstu: Odluka).

(3) Redoslijed donošenja Odluka sukladan je redoslijedu podnošenja kompletnog zahtjeva za koji je utvrđeno pravo stjecanja potpore po osnovi ovoga Pravilnika.
 

Članak 9.
 

(1) Na temelju Odluke Ministarstvo isplaćuje investicijsku potporu na tekući ili žiroračun korisnika i to u roku 60 dana od dana donošenja Odluke.

(2) Investicijsku potporu komercijalnom poljoprivrednom gospodarstvu Ministarstvo isplaćuje na račun upisan u Upisniku poljoprivrednih gospodarstava.

(3) Investicijsku potporu Ministarstvo isplaćuje po redoslijedu donošenja Odluka, a sukladno predviđenim sredstvima u proračunu Ministarstva.

(4) Ministarstvo može na temelju upute korisnika investicijsku potporu isplatiti na njegov kreditni račun radi izmirenja dijela glav­nice.


Članak 10.
 

(1) Zahtjevi koji su podneseni do dana stupanja na snagu ovog Pravilnika, rješavat će se prema odredbama Pravilnika o provedbi modela kapitalnih ulaganja u poljoprivredi, ribarstvu i šumarstvu (»Narodne novine« broj 47/04, 49/04, 114/04, 2/05, 100/05).

(2) Iznimno od stavka 1. ovog članka odredbe članka 6. stavka 4. primijeniti će se i na zahtjeve za investicije iz 2006. godine, a koji su podneseni prije donošenja ovog Pravilnika.
 

Članak 11.
 

Stupanjem na snagu ovog Pravilnika prestaje važiti Pravilnik o provedbi modela kapitalnih ulaganja u poljoprivredi, ribarstvu i šumarstvu (»Narodne novine« broj 47/04, 49/04, 114/04, 2/05 i 100/05.
 

Članak 12.
 

Ovaj Pravilnik stupa na snagu osmog dana od dana objave u »Narodnim novinama«.


Klasa: 011-02/07-01/59

Urbroj: 525-01-07-01

Zagreb, 6. srpnja 2007.

Ministar poljoprivrede, šumarstva i vodnoga gospodarstva

Petar Čobanković, v. r.

 

 

Napomena: prilozi i dodaci su ispušteni u ovom info pregledu

 




 
IZRADA WEB STRANICA

Imati dobre web stranice danas je gotovo neizbježno za bilo koju tvrtku ili organizaciju koja želi biti prisutna na tržištu. Evo nekoliko razloga zašto bi trebali imati web stranice:

Dostupnost 24/7: Web stranice su dostupne 24 sata dnevno, 7 dana u tjednu, što omogućuje kupcima da se informiraju o proizvodima i uslugama tvrtke u bilo koje vrijeme.

Povećanje vidljivosti: Web stranice mogu pomoći tvrtkama da budu vidljivije na internetu, što može povećati broj posjetitelja i potencijalnih kupaca.

Predstavljanje tvrtke: Web stranice omogućuju tvrtkama da predstave svoje proizvode i usluge, povijest tvrtke, misiju i viziju, te da se razlikuju od konkurencije.

Komunikacija s kupcima: Web stranice omogućuju tvrtkama da komuniciraju s kupcima putem e-pošte, chatova, foruma, društvenih mreža i drugih kanala komunikacije.

Prodaja proizvoda i usluga: Web stranice omogućuju tvrtkama da prodaju svoje proizvode i usluge online, što može biti vrlo profitabilno i prikladno za kupce.

Branding: Web stranice su važan alat za branding, jer mogu pomoći u izgradnji prepoznatljivosti brenda, te u stvaranju pozitivne percepcije o tvrtki i njezinim proizvodima i uslugama.

Analitika i praćenje rezultata: Web stranice omogućuju tvrtkama da prate i analiziraju posjetitelje, te da bolje razumiju svoje kupce i poboljšaju svoje marketinške aktivnosti.

Sve u svemu, web stranice su važan alat za tvrtke koje žele biti konkurentne na tržištu, te komunicirati i prodavati svoje proizvode i usluge na najučinkovitiji način.

Link na našu ponudu za izradu web stranica - Provjerite!
 










POSEBNA PONUDA ZA PODUZETNIKE
Link na brzi pregled poslovnih i internet usluga