|
|
|
|
3363
Na temelju članka 60. stavaka 1. i 2. Zakona o sustavu državne uprave (»Narodne novine«, br. 75/93, 48/99, 15/2000, 127/2000,59/2001 i 199/2003, 77/2007) Vlada Republike Hrvatske je na sjednici održanoj 2. studenoga 2007. godine donijela
Članak 1.
U Uredbi o unutarnjem ustrojstvu Ministarstva obrane (»Narodne novine«, broj
115/02, 182/03, 20/05 i 151/05) u članku 3. stavku 1., iza točke 2.a, dodaju se
točke 2.b, 2.c i 2.d koje glase:
»2.b Samostalni odjel za protokol,
2.c Samostalni odjel za sukcesiju vojne imovine,
2.d Samostalni odjel za vojni zračni promet«.
Članak 2.
U članku 4. riječi: »U sklopu protokolarnih aktivnosti Kabinet ministra obavlja stručne, organizacijske i tehničke poslove civilnog i vojnog protokola i ceremonijala za potrebe ministra, državnog tajnika, pomoćnike ministra, načelnika Glavnog stožera, te generala i admirala u zemlji i inozemstvu. Također obavlja poslove u svezi s programom za posebne svečane i druge prigode važne za Ministarstvo, protokolarne poslove koji se odnose na posjete stranih ministara obrane kao i načelnika glavnih stožera, te drugih dužnosnika i uglednika, sudjeluje u organizaciji i usmjeravanju poslova u svezi s nazočnosti ministra obrane, načelnika Glavnog stožera i ostalih visokih dužnosnika Ministarstva na svečanostima u povodu obljetnica Domovinskog rata, kao i u ostalim prigodama na koje se pozivaju najviši dužnosnici Ministarstva, te u suradnji s Vojnom policijom vodi brigu o sigurnosti domaćih i stranih izaslanstava.«, brišu se.
Članak 3.
U članku 5. riječi: »obavlja poslove vezane uz vojnostegovne sudove i tužiteljstva«, zamjenjuju se riječima: »obavlja poslove vezane uz rad Višeg Vojnostegovnog suda«.
Članak 4.
U članku 6. stavku 1. podstavak d) mijenja se i glasi: »d) Viši vojnostegovni sud«.
Članak 5.
Naslov iznad članka 16. i članak 16. mijenja se i glasi:
»d) Viši vojnostegovni sud
Članak 16.
Viši vojnostegovni sud je ustrojstvena jedinica koja odlučuje o žalbama protiv rješenja donesenih u prvostupanjskom stegovnom postupku i o žalbama protiv rješenja o udaljenju iz službe u skladu s posebnim zakonom.«.
Članak 6.
Iza članka 16.b, dodaju se članci 16.c, 16.d, 16.e, 16.f, 16.g, 16.h i 16.i i naslovi iznad njih koji glase:
»2.b SAMOSTALNI ODJEL ZA PROTOKOL
Članak 16.c
Samostalni odjel za protokol obavlja stručne, organizacijske i tehničke poslove civilnog i vojnog protokola i ceremonijala za potrebe ministra, državnog tajnika, pomoćnike ministra u zemlji i inozemstvu te surađuje i koordinira s protokolom Kabineta načelnika Glavnog stožera aktivnosti vezane za načelnika Glavnog stožera, zamjenika načelnika te generale i admirale. Obavlja poslove u svezi programa za posebne svečane i druge prigode važne za Ministarstvo, protokolarne poslove koji se odnose na posjete stranih ministara obrane i drugih dužnosnika i uglednika te surađuje i koordinira s protokolom Kabineta načelnika Glavnog stožera posjete stranih načelnika Glavnog stožera, zamjenika načelnika, zapovjednika NATO snaga te generala i admirala. Sudjeluje u organizaciji i usmjeravanju poslova u svezi s nazočnosti ministra obrane, državnog tajnika, načelnika Glavnog stožera, zamjenika načelnika te ostalih visokih dužnosnika Ministarstva na svečanostima u povodu obilježavanja obljetnica iz Domovinskog rata, kao i ostalim prigodama na koje se pozivaju najviši dužnosnici Ministarstva te u suradnji s Vojnom policijom vodi brigu o sigurnosti domaćih i stranih izaslanstava. Sudjeluje u organizaciji međunarodnih konferencija i vojnih vježbi te surađuje i koordinira s ostalim ustrojstvenim jedinicama Ministarstva, Glavnog stožera, Oružanih snaga te Ministarstvom vanjskih poslova i europskih integracija i Ministarstvom unutarnjih poslova. Surađuje i koordinira s protokolima Hrvatskog sabora, Predsjednika Republike Hrvatske, Vlade Republike Hrvatske, Ministarstva vanjskih poslova i europskih integracija, Ministarstva unutarnjih poslova, Ministarstva obitelji, branitelja i međugeneracijske solidarnosti te sudjeluje u organizaciji obilježavanja državnih blagdana i ostalih obljetnica i događaja značajnih za Republiku Hrvatsku.
2.c SAMOSTALNI ODJEL ZA SUKCESIJU VOJNE IMOVINE
Članak 16.d
Samostalni odjel za sukcesiju vojne imovine zadužen je za organiziranje, usklađivanje i neposredno provođenje poslova sukcesije pokretne i nepokretne imovine bivše JNA (vojne imovine). Odjel obavlja upravne i stručne poslove sukcesije vojne imovine prihvaćene na temelju međunarodno preuzetih obveza Republike Hrvatske koje proizlaze iz Zakona o potvrđivanju Ugovora o pitanjima sukcesije, utvrđuje veličine i vrijednosti sveukupne diobene mase bivše JNA, stvara dokumentacijske i kadrovske podloge za pregovore s drugim državama slijednicama, organizira i usklađuje izradu prijedloga diobenih bilanci dijelova imovine bivše JNA iz djelokruga rada pojedinih ekspertnih skupina, sudjeluje u iniciranju i organiziranju konkretnog provođenja pregovora s drugim državama slijednicama, pruža pomoć u razrješavanju svih spornih pitanja i problema tehničke prirode na ekspertnoj razini, pruža ekspertnu potporu pri odlučivanju i tijekom pregovora država slijednica oko utvrđivanja veličine, vrijednosti i razdiobe diobene mase imovine bivše JNA odnosno pri donošenju odluka kojima se verificira uređivanje financijskih potraživanja između država slijednica, izrađuje strategiju pregovora s drugim državama slijednicama i istu provodi uz suglasnost i potporu koordinatora Projekta sukcesije na državnoj razini te surađuje s drugim tijelima državne uprave.
2.d SAMOSTALNI ODJEL ZA VOJNI ZRAČNI PROMET
Članak 16.e
Samostalni odjel za vojni zračni promet obavlja poslove u vezi sigurnosti vojnog
zračnog prometa, poslove vezane za certificiranje vojnih zrakoplova i vojnih
aerodroma te licenciranje vojnog zrakoplovnog osoblja, obavlja nadzor nad vojnim
zrakoplovima, vojnim aerodromima te letačkim i tehničkim osobljem, obavlja
upravne, nadzorne i druge stručne poslove koji se odnose na vojni zračni promet,
priprema nacrte prijedloga zakonskih i podzakonskih akata za djelatnosti vojnog
zrakoplovstva, za potrebe Ministarstva, utvrđuje pravna i operativna pitanja
vezana za korištenje zračnog prostora Republike Hrvatske, obavlja stalni stručni
nadzor i kontrolu nad letačkim, tehničkim i ostalim pomoćnim zrakoplovnim
osobljem u postrojbama Oružanih snaga, prati i analizira stanje vojnog zračnog
prometa, sudjeluje u vođenju pregovora i sklapanju međunarodnih ugovora po
pitanjima vojnog zračnog prometa, sudjeluje na međunarodnim skupovima i odborima
NATO-a, Eurocontrola te Europske komisije po pitanju vojnog zračnog prometa,
predstavlja Ministarstvo na sastancima s ostalim tijelima državne uprave po
pitanjima vojnog zračnog prometa, izučava vojna pitanja iz oblasti međunarodnih
ugovora i predlaže smjernice, priprema podloge i predlaže stručne programe
osposobljavanja vojnog zrakoplovnog i drugog stručnog osoblja u vojnom
zrakoplovstvu, izdaje potvrde o prihvaćanju certifikacije tipa (validacija
izvornog certifikata) za tipove vojnih zrakoplova, obavlja osnovne, redovne i
izvanredne tehničke preglede zrakoplova i opreme u vojnom zrakoplovstvu, izdaje
certifikate o plovidbenosti vojnih zrakoplova i opreme za njihovu upotrebu kao i
potvrde o upisu u registar vojnih zrakoplova, vodi registar vojnih zrakoplova,
vojnog zrakoplovnog osoblja i vojnih aerodroma u Republici Hrvatskoj, izdaje
dozvolu vojnom letačkom i tehničkom kao i pomoćnom zrakoplovnom osoblju, izdaje
odobrenja za obavljanje specifičnih poslova za potrebe vojnog zrakoplovstva,
provodi i osigurava primjenu zakona i drugih propisa u vojnom zrakoplovstvu,
izdaje odobrenje za sudjelovanje vojnih zrakoplova na civilnim i vojnim
zrakoplovnim priredbama, izrađuje naputke koji reguliraju vojni zračni promet,
odobrava uporabu letačkih i tehničkih priručnika, odobrava vojne zrakoplovne
publikacije, sudjeluje u radu povjerenstva za tehnički pregled vojnih
aerodroma, obavlja stručno-tehničke poslove Povjerenstva za istraživanje vojnih
zrakoplovnih nesreća.
Za obavljanje poslova Samostalnog odjela za vojni zračni promet ustrojavaju se
sljedeći odsjeci:
a) Odsjek letačkih standarda i operacija,
b) Odsjek vojnih aerodroma i vojnog zračnog prometa,
c) Odsjek zrakoplovno tehničkih standarda i cerifikacije,
d) Odsjek upravljanja kvalitetom.
a) Odsjek letačkih standarda i operacija
Članak 16.f
Odsjek letačkih standarda i operacija procjenjuje međunarodne i NATO standarde i postupke iz djelokruga Odsjeka, predlaže i sudjeluje u usklađivanju propisa s preuzetim međunarodnim obvezama i standardima, prati i ocjenjuje primjenjivost međunarodnih letačkih standarda prema standardima iz nadležnosti Ministarstva, sudjeluje u izradi zakonskih i podzakonskih propisa vezanih uz djelokrug rada Odsjeka, provodi postupke vezane uz izdavanje i produžavanje dozvola i odobrenja, provodi postupke imenovanja vojnih zrakoplovnih stručnjaka ovlaštenih za izradu priručnika i dokumentacije, pregledava operativne priručnike, druge priručnike i dokumentaciju, pregledava programe školovanja vojnog letačkog osoblja, sudjeluje u radu povjerenstva za istraživanje uzroka vojnih zrakoplovnih nesreća, utvrđuje letačke standarde za letačke postrojbe, posade vojnih zrakoplova i ostalo stručno osoblje (sastav i kvalifikacije posade, školovanje, preobuku, radno i letačko vrijeme, sadržaj operativnih priručnika i slično), obavlja tehničko-stručne poslove vezane za izdavanje te produženja dozvola – licenci i ovlaštenja vojnog zrakoplovnog osoblja, propisuje obrasce, postupke i procedure za izdavanje, obnavljanje i produžavanje valjanosti dozvola i ovlaštenja vojnog zrakoplovnog osoblja, imenuje povjerenstava za provođenje ispita vojnog zrakoplovnog osoblja, utvrđuje popis stručnjaka za licenciranje vojnog zrakoplovnog osoblja, vodi i kontrolira banku pitanja za ispite vojnog letačkog osoblja, vodi Registar zrakoplovnog osoblja, ovlaštenih ispitivača te vodi popis ovlaštenih vojnih zdravstvenih organizacija i povjerenstava koje obavljaju pregled vojnog zrakoplovnog osoblja, pregledava i ocjenjuje programe školovanja vojnog zrakoplovnog osoblja, obavlja kontrolu ispravnosti odobrenih postupaka, programa i sustava kvalitete postrojbe za obuku vojnog zrakoplovnog osoblja, obavlja kontinuirani stručni nadzor po pitanju sigurnosti vojnog letenja, vrši kontrolne letove u letačkim postrojbama Oružanih snaga te nadzor nad poslovima iz svoje nadležnosti.
b) Odsjek vojnih aerodroma i vojnog zračnog prometa
Članak 16.g
Odsjek vojnih aerodroma i vojnog zračnog prometa predstavlja Ministarstvo obrane u odborima međunarodnih organizacijama po pitanjima vojne i civilno-vojne suradnje (Eurocontrol NATO, Europska komisija i dr.), priprema prijedloge za zaključivanje međunarodnih bilateralnih sporazuma iz područja vojnog zračnog prometa, sudjeluje u pregovorima za zaključivanje međunarodnih bilateralnih sporazuma iz područja vojnog zračnog prometa, surađuje sa vojnim zrakoplovnim vlastima drugih država iz područja bilaterale i multilaterale, za potrebe Ministarstva rješava vojno operativna i pravna pitanja vezana za korištenje zračnog prostora Republike Hrvatske, daje suglasnost za letenje stranim državnim zrakoplovima u prostoru Republike Hrvatske, sudjeluje u pripremi izdavanja dozvole za prijevoz opasnih tvari u preletu teritorija Republike Hrvatske i za slijetanje na teritorij Republike Hrvatske, predlaže i provodi mjere radi ujednačavanja nacionalnih propisa koji uređuju vojni zračni promet. Za potrebe Ministarstva predlaže nadležnom tijelu ustroj zračnog prostora, obavlja upravno-administrativne poslove iz nadležnosti Ministarstva za vojne aerodrome, stručne poslove i poslove nadzora vojnih službi koje sudjeluju u osiguranju zaštite zračne plovidbe, prati i procjenjuje STANAG-e i njihovu primjenu kao hrvatske vojne norme u području vojnog zrakoplovstva, vojne standarde i postupke iz djelokruga rada te predlaže usklađivanje donesenih vojnih propisa s međunarodnim standardima (NATO-a), razvija standarde i procedure za projektiranje i građenje vojnih aerodroma i vojnih letilišta, sudjeluje u donošenju plana vojne zrakoplovne infrastrukture, izdaje certifikate za vojne aerodrome, prati standardizaciju vojne i civilne opreme, osigurava da međunarodni ugovori odgovaraju vojnim zahtjevima aerodroma, vodi registar vojnih aerodroma, donosi planove, programe, standarde i provodi politiku koja će osigurati potreban stupanj zaštite na vojnim aerodromima, daje tehničku pomoć i savjete po vojnim pitanjima zaštite zračnog prometa, osigurava potrebne informacije, prati fizičke i financijske programe u svrhu zaštite vojnih zrakoplova na vojnim aerodromima od neovlaštenog upada.
c) Odsjek zrakoplovno-tehničkih standarda
Članak 16.h
Odsjek zrakoplovno-tehničkih standarda odobrava namjenu korištenja vojnih zrakoplova, odobrava Listu minimalno potrebne opreme s kojom zrakoplov može letjeti, odobrava programe letnih ispitivanja, prikuplja i nadzire ispravnost i potpunost dokumentacije potrebne za upis u registar hrvatskih vojnih zrakoplova, provodi upis i ispis zrakoplova iz registra, izdaje potvrdu o upisu u registar, prati i ažurira stanje zrakoplova (status vlasništva, plovidbenosti, broj zrakoplova), određuje i dodjeljuje registarske oznake zrakoplova, odobrava zrakoplovno tehničku dokumentaciju za održavanje vojnih zrakoplova, nadzire uporabu dokumentacije, odobrava povidbene naredbe, izdaje vojne zrakoplovne naredbe, naputke i servisne informacije, nadzire razvoj, proizvodnju, remont, prenamjenu i modernizaciju vojnih zrakoplova i zrakoplovne tehnike, propisuje i odobrava aktivnosti produljenja životnog vijeka vojnih zrakoplova i zrakoplovne tehnike, ustrojava, čuva i vodi registar hrvatskih vojnih zrakoplova, ustrojava, čuva i vodi registar ovlaštenog zrakoplovno-tehničkog osoblja, ustrojava, čuva i vodi registar zrakoplovno-tehničkog osoblja za ispitivanje događaja koji utječu na sigurnost letenja, izdaje potvrdu o plovidbenosti vojnih zrakoplova i zrakoplovne tehnike, izdaje dozvole za održavanje, nadzire ovlasti provedbenih tijela održavanja vojnih zrakoplova i zrakoplovne tehnike, propisuje procedure homologacije i validira homologaciju, potvrđuje sukladnost i ispravnost certifikata i normi s područja održavanja vojnih zrakoplova i zrakoplovne tehnike pri ugovaranju aktivnosti u Republici Hrvatskoj i inozemstvu, prati stanje usuglašenosti usvojenih normi s međunarodnim normama i upravlja procesom usuglašavanja, odobrava standarde za gradnju vojnih zrakoplova i zrakoplovne tehnike te provodi nadzor kvalitete, prati rad i prema potrebi provodi nadzor provedbe sustava potpore održavanju vojnih zrakoplova i zrakoplovne tehnike te pravilnosti uporabe u Oružanim snagama, predlaže mjere za poboljšanje sustava održavanja vojnih zrakoplova i zrakoplovne tehnike u cjelini.
d) Odsjek upravljanja kvalitetom
Članak 16.i
Odsjek upravljanja kvalitetom usmjerava se specifično na unutarnje i vanjske aspekte kvalitete te jamči i potvrđuje kvalitetu isporučenih proizvoda i udovoljavanje normama Samostalnog odjela za vojni zračni promet, usporedno razvija sustav upravljanja kvalitetom u sustavu upravljanja sigurnošću, prati razvitak upravne strategije uključujući planiranje, programiranje istraživanja i metodologiju, politiku provođenja nadzora, menadžment znanja, nadzire sastavljanje i održavanje priručnika o kvaliteti, inicira korektivne i preventivne mjere i provodi savjetovanje Samostalnog odjela za vojni zračni promet s aspekta kvalitete i normi pri postavljanju procedura, vodi brigu o unutarnjim trening programima, dostignutoj razini uvježbanosti i trajnom uvježbavanju, organizira i nadzire sustav praćenja kvalitete i upravljanja kvalitetom zrakoplovno tehničkog održavanja, nadzire kvalitetu provedbe ugovorenih aktivnosti održavanja vojnih zrakoplova i zrakoplovne tehnike u Republici Hrvatskoj i inozemstvu te obavlja administrativne poslove u području vojne zrakoplovne infrastrukture na terenu.«.
Članak 7.
U članku 44. stavku 2. iza podstavka b) dodaje se podstavak c) koji glasi: »c) Laboratorij za nuklearno-biolokško-kemijsku zaštitu i bionadzor.«.
Članak 8.
Iza članka 46. dodaje se članak 46.a i naslov iznad njega koji glasi:
»c) Laboratorij za nuklearno-biološko-kemijsku zaštitu i bionadzor
Članak 46.a
Laboratorij za nuklearno-biološko-kemijsku zaštitu i bionadzor obavlja
znanstveno-istraživački i stručni rad u području oružja za masovno uništavanje,
ekologije i bionadzora, obavlja poslove koji se odnose na pravovremenu
detekciju, identifikaciju, karakterizaciju i sprječavanje uporabe te širenja
kontaminacije radiološko-nuklerano-kemijski-biološki štetnih tvari i pojava u
ratu, miru i mirnodopskim operacijama (RKB terorizam i RNBK akcidenti),
sudjeluje u procesu izobrazbe i obavljanju specijalnih zadaća.
Laboratorij za nuklearno-biološko-kemijsku zaštitu i bionadzor podliježe
posebnom režimu rada i zaštite na radu, stručnom vođenju i nadzoru te zaštiti
podataka o zadaćama i rezultatima rada.«.
Članak 9.
U članku 51. stavku 1. riječi: »vojnog zračnog i« brišu se.
U stavku 2. podstavak b) mijenja se i glasi: »b) Odjel vojnog pomorskog
prometa«.
Članak 10.
Naslov iznad članka 53. i članak 53. mijenja se i glasi:
»b) Odjel vojnog pomorskog prometa
Odjel vojnog pomorskog prometa je upravno-administrativno i stručno tijelo Ministarstva koje obavlja zakonom predviđene poslove i poslove prihvaćene na temelju međunarodno preuzetih obveza, predstavlja Ministarstvo pred nacionalnim tijelima državne uprave kao i u međunarodnim organizacijama. Za potrebe vojnog pomorskog prometa i sigurnosti na moru obavlja upravne i druge stručne poslove vezane za uspostavu i djelovanje sustava pomorske sigurnosti, poslove za međunarodne i međuresorne odnose na moru, provodi usuglašavanje civilnih i vojnih propisa vezanih za pomorsko pravo, obveze Ministarstva koje proistječu iz međunarodnih konvencija, zakona i drugih propisa o pravu mora, prati i usklađuje problematiku razvoja civilnog dijela pomorske obrane, nadzire rad i propisuje procedure, izobrazbu, prava i obveze Hrvatske ratne mornarice na zadaćama nadzora, čuvanja i zaštite mora te vodi evidenciju i protoke međunarodnih vojnih aktivnosti na moru.«.
Članak 11.
U članku 70. stavku 2. podstavak 3., briše se.
Članak 12.
Podnaslov iznad članka 73. i članak 73., brišu se.
Članak 13.
U članku 185. u stavku 1. iza riječi: »sudjeluje u organizaciji popisa imovine na čuvanju i uporabi u Ministarstvu i Oružanim snagama« stavlja se zarez i dodaju riječi: »donosi shemu financijskog osiguranja«.
Članak 14.
U članku 207.a stavak 1. mijenja se i glasi:
»Područni odjel financija Zagreb organizira i provodi financijsko osiguranje,
vrši pripremu i unos podataka za obračun plaća i drugih naknada, organizira
gotovinski platni promet i vodi financijsko i materijalno knjigovodstvo te prati
realizaciju proračuna po mjestu, vremenu i vrsti rashoda za pristožerne
postrojbe Glavnog stožera, zapovjedništvo i ustrojstvene jedinice Hrvatskog
ratnog zrakoplovstva i protuzračne obrane, za ustrojstvene jedinice Hrvatskog
vojnog učilišta i Zapovjedništva za potporu sa sjedištem u Zagrebu, Plesu i
Velikoj Buni, za ustrojstvene jedinice Hrvatske kopnene vojske sa sjedištem u
Zagrebu, Petrinji i Bjelovaru.«
Članak 15.
U članku 207.f stavak 1. mijenja se i glasi:
»Područni odjel financija Split organizira i provodi financijsko osiguranje,
vrši pripremu i unos podataka za obračun plaća i drugih naknada, organizira
gotovinski platni promet i vodi financijsko i materijalno knjigovodstvo te prati
realizaciju proračuna po mjestu, vremenu i vrsti rashoda za zapovjedništvo i
postrojbe Hrvatske ratne mornarice, za ustrojstvene jedinice Hrvatske kopnene
vojske sa sjedištem u Kninu i Zemuniku Donjem te za ustrojstvene jedinice
Zapovjedništva za potporu sa sjedištem u Splitu.«.
Članak 16.
U članku 207.k stavak 1. mijenja se i glasi:
»Područni odjel financija Karlovac organizira i provodi financijsko osiguranje,
vrši pripremu i unos podataka za obračun plaća i drugih naknada, organizira
gotovinski platni promet i vodi financijsko i materijalno knjigovodstvo te prati
realizaciju proračuna po mjestu, vremenu i vrsti rashoda za zapovjedništvo i
ustrojstvene jedinice Hrvatske kopnene vojske sa sjedištem u Karlovcu, Ogulinu i
Slunju.«.
Članak 17.
U članku 207.p stavak 1. mijenja se i glasi:
»Područni odjel financija Osijek organizira i provodi financijsko osiguranje,
vrši pripremu i unos podataka za obračun plaća i drugih naknada, organizira
gotovinski platni promet i vodi financijsko i materijalno knjigovodstvo te prati
realizaciju proračuna po mjestu, vremenu i vrsti rashoda za ustrojstvene
jedinice Hrvatske kopnene vojske u Gašincima, Osijeku, Požegi i Vinkovcima, za
ustrojstvene jedinice Hrvatskog vojnog učilišta i Zapovjedništva za potporu sa
sjedištem u Gašincima i Požegi.«.
Članak 18.
U članku 214. iza stavka 5. dodaju se novi stavci 6., 7. i 8. koji glase:
»Radom Samostalnog odjela za protokol upravlja načelnik.
Radom Samostalnog odjela za sukcesiju vojne imovine upravlja načelnik.
Radom Samostalnog odjela za vojni zračni promet upravlja načelnik«.
Dosadašnji stavci 6., 7., 8., i 9. postaju stavci 9., 10.,11. i 12.
Članak 19.
U članku 215. stavku 3. riječi: »i Podregistra za prijem i pohranu informacija i dokumenata u razmjeni između Republike Hrvatske i NATO-a«, brišu se.
Članak 20.
U članku 216. iza riječi: »predsjednik Višeg vojnostegovnog suda« briše se zarez i stavlja točka, a ostali dio rečenice se briše.
Članak 21.
U članku 217. stavku 2. iza riječi: »načelnik Samostalnog odjela za reviziju« stavlja se zarez i dodaju riječi: »načelnik Samostalnog odjela za protokol, načelnik Samostalnog odjela za sukcesiju vojne imovine, načelnik Samostalnog odjela za vojni zračni promet«.
Članak 22.
Područni odjeli financija iz ove Uredbe obavljat će i poslove područnih odjela financija propisanih Uredbom o unutarnjem ustrojstvu Ministarstva obrane, do zaključenja poslovanja ukinutih ustrojstvenih jedinica Oružanih snaga.
Članak 23.
U cijelom tekstu Uredbe riječi: »Vojna sigurnosna agencija« zamjenjuje se riječima: »Vojna sigurnosno-obavještajna agencija«, u odgovarajućem padežu.
Članak 24.
U tabelarnom prikazu okvirnog broja državnih službenika i namještenika i
djelatnih vojnih osoba, mijenja se okvirni broj državnih službenika i
namještenika i djelatnih vojnih osoba potrebnih za obavljanje poslova u skladu s
odredbama ove Uredbe, sastavni je dio ove Uredbe i ne objavljuje se u »Narodnim
novinama«.
Ministar obrane, uz prethodnu suglasnost Središnjeg državnog ureda za upravu,
uskladit će Pravilnik o unutarnjem redu Ministarstva obrane u skladu s odredbama
ove Uredbe u roku od 30 dana od dana njezina stupanja na snagu.
Članak 25.
Ova Uredba stupa na snagu osmoga dana od dana objave u »Narodnim novinama«, osim
odredbi članaka 3., 4., 5. i 20. ove Uredbe koji stupaju na snagu 1. siječnja
2008. godine.
Klasa: 023-03/07-01/21
Urbroj: 5030109-07-1
Zagreb, 2. studenoga 2007.
Potpredsjednica Vlade
i ministrica obitelji, branitelja
i međugeneracijske solidarnosti
Jadranka Kosor, dipl. iur., v. r.
|
Link na brzi pregled poslovnih i internet usluga |