POSEBNA PONUDA ZA PODUZETNIKE
Želite poboljšati svoje poslovanje, povećati prodaju? Imate sve manje kupaca? Slaba je potražnja za vašim uslugama? Opada vam promet i dobit? Svakim danom imate sve manje posla? Provjerite ponudu naših marketing usluga. Izrada web stranica, cijena vrlo povoljna.
Link na pregled ponude - Poslovne usluge za poduzetnike
 

 

 
IZRADA WEB STRANICA, POVOLJNO I KVALITETNO
Izrada web stranica po izuzetno povoljnim cijenama. Izrada internet stranica koje možete uvijek samostalno ažurirati bez ikakvih dodatnih troškova. Objavite neograničeni broj tekstova, objavite sve ponude, akcije, oglase, kataloge...
Link za opširnije informacije o povoljnoj izradi kvalitetnih CMS web stranica
 

 

 
POSLOVNE INFORMACIJE, SAVJETI I ANALIZE
Potražite sve informacije o poslovanju u Hrvatskoj, pravne, porezne i druge savjete, informacije o internet oglašavanju i marketingu, rezultate istraživanja tržišta, poslovne analize, informacije o kreditima za poduzetnike, poticajima...
Kontaktirajte nas ukoliko su Vam potrebne poslovne informacije
 

 

 
PRIMJERI UGOVORA, POSLOVNIH PLANOVA, IMENICI
Korisni primjeri ugovora, obrasci, primjeri poslovnih planova, imenici za direktni marketing, usluga sastavljanja imenika i baza podataka po Vašim potrebama, pretraživanje baza podataka, trgovačko zastupanje i posredovanje...
Informirajte se o našim uslugama - Isplati se!
 

 

Neslužbeni pregled iz Narodnih novina:

HRVATSKA AGENCIJA ZA NADZOR FINANCIJSKIH USLUGA

3498

Na temelju odredbi članka 15. točka 4. alineja 1. i članka 8. stavak 1. Zakona o Hrvatskoj agenciji za nadzor financijskih usluga (»Narodne novine« br. 140/05), te članka 52. Zakona o tržištu vrijednosnih papira (»Narodne novine« br. 84/02 i 138/06), Uprava Hrvatske agencije za nadzor financijskih usluga, po službenoj dužnosti, u predmetu oduzimanja dozvole za obavljanje poslova s vrijednosnim papirima ovlaštenom društvu CA IB d.d., Zagreb, I. Lučića 2a, zastupanom po odvjetnicima Ratku Žuriću, Ladi Lukšić i Ivanu Juriću iz Odvjetničkog društva Žurić i partneri iz Zagreba, I. Lučića 2a, na sjednici održanoj 16. studenoga 2007. godine donijela je

RJEŠENJE

1. Ovlaštenom društvu CA IB d.d., Zagreb, I. Lučića 2a, MBS: 080108671, oduzima se dozvola za obavljanje poslova s vrijednosnim papirima iz članka 34. točke 1. – 7. Zakona o tržištu vrijednosnih papira.
2. Ovlašteno društvo iz točke 1. izrjeke ovoga rješenja ne može, u roku od 3 (tri) mjeseca od dana konačnosti ovog rješenja, zatražiti ponovno izdavanje dozvole za obavljanje poslova s vrijednosnim papirima.
3. Ovo rješenje upisuje se u Registar ovlaštenih društava, koji vodi Hrvatska agencija za nadzor financijskih usluga, pod rednim brojem 1 (jedan).
4. Ovo rješenje objavit će se u »Narodnim novinama«.

Obrazloženje

Komisija za vrijednosne papire Republike Hrvatske je rješenjem, klasa: UP/I-450-08/03-02/286, od 7. listopada 2003. godine, društvu CA IB d.d., Zagreb (dalje: Društvo) izdala čistopis dozvole za obavljanje poslova s vrijednosnim papirima iz članka 34. točke 1. – 7. Zakona o tržištu vrijednosnih papira (»Narodne novine« br. 84/02).
Sukladno odredbi članka 82. stavak 1. Zakona o izmjenama i dopunama Zakona o tržištu vrijednosnih papira (»Narodne novine« br. 138/06), ovlašteno društvo koje na dan stupanja na snagu toga Zakona (28. prosinca 2006.) ima dozvolu za obavljanje poslova ovlaštenog društva i upisano je u sudski registar dužno je u roku od šest mjeseci od dana stupanja na snagu navedenog Zakona uskladiti poslovanje s odredbama istoga (do 28. lipnja 2007.). Stavkom 4. istog članka propisano je da je ovlašteno društvo dužno, u roku od mjesec dana nakon isteka roka za usklađenje, Agenciji dostaviti izvješće o usklađivanju.
Međutim, 28. lipnja 2007. godine Društvo se, zastupano po odvjetnicima Ratku Žuriću, Ladi Lukšić i Ivanu Juriću iz Odvjetničkog društva Žurić i partneri iz Zagreba, I. Lučića 2a, obratilo Hrvatskoj agenciji za nadzor financijskih usluga (dalje: Agencija) sa zamolbom da mu se odobri dodatni rok za usklađenje poslovanja, a iz razloga što su u tijeku statusne promjene u Društvu. Agencija je Društvu odgovorila podneskom od 5. srpnja 2007. godine, na način da nije ovlaštena produžiti navedeni zakonski rok za usklađenje. Nastavno na odgovor Agencije, Društvo je 16. srpnja 2007. godine dostavilo podnesak u kojem navodi da ono ne obavlja poslove s vrijednosnim papirima iz članka 34. točke 1. – 7. Zakona o tržištu vrijednosnih papira (»Narodne novine« br. 84/02 i 138/06, dalje: ZTVP), te da su ispunjeni uvjeti za oduzimanje dozvole Društvu sukladno odredbi članka 52. stavak 1. točka 2. ZTVP-a (»ako te poslove ne obavlja u razdoblju duljem od šest mjeseci«).
Također, Društvo je 6. kolovoza 2007. godine obavijestilo Agenciju da je Vladimiru Bošnjaku iz Zagreba, Malešnica 46 (jedinom brokeru i investicijskom savjetniku) prestao radni odnos u Društvu, te da je opozvan s mjesta u Upravi Društva. Odredbama članka 57. stavcima 1. i 2. ZTVP-a propisano je da ovlašteno društvo može obavljati poslove s vrijednosnim papirima samo ako je zaposlilo najmanje jednog brokera, odnosno dva brokera ukoliko obavlja poslove iz članka 34. točka 4. ZTVP-a, te da može obavljati poslove iz članka 34. točke 3. i 7. ZTVP-a samo ako je, pored brokera, zaposlilo još najmanje jednog investicijskog savjetnika.
Odredbama članka 52. stavak 1. ZTVP-a propisano je da će Agencija ovlaštenom društvu oduzeti dozvolu za obavljanje jednog ili više poslova s vrijednosnim papirima, ako:
– točka 2. – poslove s vrijednosnim papirima ne obavlja u razdoblju duljem od šest mjeseci;
– točka 11. – nema zaposlenog brokera ili investicijskog savjetnika kada je to propisano;
– točka 12. – ne dostavlja Agenciji podatke koje je u propisanim rokovima i na propisani način obvezno dostavljati.
Obzirom na utvrđeno činjenično stanje, te podnesak Društva od 10. listopada 2007. godine kojim je ukazano na statusne promjene kroz koje Društvo prolazi, Agencija je zatražila dodatno očitovanje Društva. U očitovanju zaprimljenom 2. studenoga 2007. godine, ističe se da Društvo trenutno ne ispunjava zakonske uvjete za obavljanje poslova s vrijednosnim papirima, iako u budućnosti planira nastavak poslovanja. S tim u vezi, Agenciji je 9. studenoga 2007. godine dostavljeno i Pismo namjere u kojemu sadašnji i budući vlasnici Društva iznose svoje planove daljnjeg razrješenja statusnih pitanja Društva.
Slijedom svega naprijed izloženog, Agencija je utvrdila da su ispunjeni uvjeti iz članka 52. stavak 1. točke 2., 11. i 12. ZTVP-a za oduzimanje dozvole Društvu, te je odlučila kao u točki 1. izrjeke ovog rješenja, a što će se upisati u Registar ovlaštenih društava u koji je Društvo upisano pod rednim brojem 1 (jedan). Na temelju ovlaštenja iz članka 52. stavak 3. ZTVP-a odlučeno je kao u točki 2. izrjeke ovog rješenja.
Sukladno odredbama članka 8. stavak 3. Zakona o Hrvatskoj agenciji za nadzor financijskih usluga (»Narodne novine« br. 140/05),ovo rješenje objavit će se u »Narodnim novinama«.

UPUTA O PRAVNOM LIJEKU

Protiv ovog rješenja žalba nije dopuštena, ali se protiv istoga može pokrenuti upravni spor podnošenjem tužbe Upravnom sudu Republike Hrvatske u roku od 30 dana od dana primitka ovog rješenja.

Klasa: UP/I-451-04/07-02/58
Urbroj: 326-111/07-9
Zagreb, 16. studenoga 2007.

Predsjednik Uprave
Ante Samodol, v. r.




 
IZRADA WEB STRANICA

Imati dobre web stranice danas je gotovo neizbježno za bilo koju tvrtku ili organizaciju koja želi biti prisutna na tržištu. Evo nekoliko razloga zašto bi trebali imati web stranice:

Dostupnost 24/7: Web stranice su dostupne 24 sata dnevno, 7 dana u tjednu, što omogućuje kupcima da se informiraju o proizvodima i uslugama tvrtke u bilo koje vrijeme.

Povećanje vidljivosti: Web stranice mogu pomoći tvrtkama da budu vidljivije na internetu, što može povećati broj posjetitelja i potencijalnih kupaca.

Predstavljanje tvrtke: Web stranice omogućuju tvrtkama da predstave svoje proizvode i usluge, povijest tvrtke, misiju i viziju, te da se razlikuju od konkurencije.

Komunikacija s kupcima: Web stranice omogućuju tvrtkama da komuniciraju s kupcima putem e-pošte, chatova, foruma, društvenih mreža i drugih kanala komunikacije.

Prodaja proizvoda i usluga: Web stranice omogućuju tvrtkama da prodaju svoje proizvode i usluge online, što može biti vrlo profitabilno i prikladno za kupce.

Branding: Web stranice su važan alat za branding, jer mogu pomoći u izgradnji prepoznatljivosti brenda, te u stvaranju pozitivne percepcije o tvrtki i njezinim proizvodima i uslugama.

Analitika i praćenje rezultata: Web stranice omogućuju tvrtkama da prate i analiziraju posjetitelje, te da bolje razumiju svoje kupce i poboljšaju svoje marketinške aktivnosti.

Sve u svemu, web stranice su važan alat za tvrtke koje žele biti konkurentne na tržištu, te komunicirati i prodavati svoje proizvode i usluge na najučinkovitiji način.

Link na našu ponudu za izradu web stranica - Provjerite!
 










POSEBNA PONUDA ZA PODUZETNIKE
Link na brzi pregled poslovnih i internet usluga