POSEBNA PONUDA ZA PODUZETNIKE
Želite poboljšati svoje poslovanje, povećati prodaju? Imate sve manje kupaca? Slaba je potražnja za vašim uslugama? Opada vam promet i dobit? Svakim danom imate sve manje posla? Provjerite ponudu naših marketing usluga. Izrada web stranica, cijena vrlo povoljna.
Link na pregled ponude - Poslovne usluge za poduzetnike
 

 

 
IZRADA WEB STRANICA, POVOLJNO I KVALITETNO
Izrada web stranica po izuzetno povoljnim cijenama. Izrada internet stranica koje možete uvijek samostalno ažurirati bez ikakvih dodatnih troškova. Objavite neograničeni broj tekstova, objavite sve ponude, akcije, oglase, kataloge...
Link za opširnije informacije o povoljnoj izradi kvalitetnih CMS web stranica
 

 

 
POSLOVNE INFORMACIJE, SAVJETI I ANALIZE
Potražite sve informacije o poslovanju u Hrvatskoj, pravne, porezne i druge savjete, informacije o internet oglašavanju i marketingu, rezultate istraživanja tržišta, poslovne analize, informacije o kreditima za poduzetnike, poticajima...
Kontaktirajte nas ukoliko su Vam potrebne poslovne informacije
 

 

 
PRIMJERI UGOVORA, POSLOVNIH PLANOVA, IMENICI
Korisni primjeri ugovora, obrasci, primjeri poslovnih planova, imenici za direktni marketing, usluga sastavljanja imenika i baza podataka po Vašim potrebama, pretraživanje baza podataka, trgovačko zastupanje i posredovanje...
Informirajte se o našim uslugama - Isplati se!
 

 



PREGLED VAŽNIJIH PROPISA

MINISTARSTVO POLJOPRIVREDE, ŠUMARSTVA I VODNOGA GOSPODARSTVA

1975

Na temelju članka 65. stavka 5. Zakona o veterinarstvu (»Narodne novine«, broj 70/97, 105/01 i 172/03) ministar poljoprivrede, šumarstva i vodnoga gospodarstva donosi

PRAVILNIK

O DOKUMENTU ZA PRIJAVLJIVANJE VETERINARSKO-ZDRAVSTVENOG PREGLEDA ŽIVOTINJA KOJE ULAZE U REPUBLIKU HRVATSKU

PODRUČJE PRIMJENE

Članak 1.

Ovim Pravilnikom uređuje se način prijavljivanja prispijeća životinja i obrazac prijave zajedničkog veterinarskog dokumenta o ulasku (u daljnjem tekstu: ZVDU).

PRIJAVLJIVANJE PRISPIJEĆA ŽIVOTINJA OBRASCEM ZVDU-a

Članak 2.

1) Ukoliko bilo koja životinja na koju se primjenjuje Pravilnik o načinu obavljanja veterinarsko-zdravstvenog pregleda i kontrole živih životinja u prometu preko granice Republike Hrvatske (»Narodne novine«, br. 147/04) uđe na područje Republike Hrvatske iz zemlje koja nije članica Europske unije, osoba odgovorna za pošiljku određena člankom 2. točkom (j) Pravilnika o načinu obavljanja veterinarsko-zdravstvenih pregleda i kontrola proizvoda životinjskog podrijetla u prometu preko granice Republike Hrvatske (»Narodne novine«, br. 147/04) mora prijaviti takav ulazak najkasnije 1 radni dan prije očekivanog dolaska životinje na područje Republike Hrvatske. Takva se prijava podnosi nadležnom graničnom veterinarskom inspektoru na obrascu ZVDU-a propisanom u Prilogu I. ovoga Pravilnika.
2) ZVDU se izdaje u skladu s općim pravilima o izdavanju veterinarsko-zdravstvenih svjedodžbi.
3) ZVDU se sastoji od izvornika i 4 preslike. Osoba odgovorna za pošiljku mora ispuniti dio 1. svih primjeraka ZVDU-a i proslijediti ih graničnom veterinarskom inspektoru.
4) Ne dovodeći u pitanje stavak 1. i 3., ovoga članka, informacija sadržana u ZVDU-u, uz suglasnost nadležnog tijela (Uprava za veterinarstvo), može se dostaviti putem telekomunikacijskog sustava ili drugog sustava prijenosa podataka u kojem slučaju podatak koji se prenosi u elektronskom obliku mora biti istovjetan onom traženom u dijelu 1. obrasca ZVDU-a.

VETERINARSKO-ZDRAVSTVENI PREGLEDI

Članak 3.

Veterinarsko-zdravstveni pregledi i laboratorijske analize provode se u skladu s posebnim propisom.

POSTUPCI KOJI SE PROVODE NAKON OBAVLJENOG PROPISANOG VETERINARSKO-ZDRAVSTVENOG PREGLEDA

Članak 4.

1) Nakon obavljenog veterinarskog-zdravstvenog pregleda propisanog člankom 4. Pravilnika o načinu obavljanja veterinarsko-zdravstvenog pregleda i kontrole živih životinja u prometu preko granice Republike Hrvatske,
– granični veterinarski inspektor nadležan je za popunjavanje dijela 2. ZVDU-a te potpisivanje obrasca,
– u slučaju zabrane uvoza ispunjava se rubrika 44. »pojedinosti o ponovnoj otpremi« u dijelu 3. ZVDU-a,
– takva informacija se unosi u sustav razmjene informacija (ANIMO, TRACES)
2) Izvornik ZVDU-a se sastoji od dijelova 1. i 2., uredno ispunjenih i potpisanih.
3) Granični veterinarski inspektor, uvoznik ili osoba odgovorna za pošiljku mora obavijestiti djelatnika Carinske uprave na graničnoj postaji o odluci graničnog veterinarskog inspektora o pošiljci predočenjem izvornika ZVDU-a ili njegovim upućivanjem putem elektronskog oblika ZVDU-a.
4) U slučaju dozvole uvoza od strane granične veterinarske inspekcije i uz suglasnost Carinske uprave, izvornik ZVDU-a mora pratiti pošiljku do odredišta navedenog u istom.
5) Presliku ZVDU-a pohranjuje granični veterinarski inspektor na graničnoj veterinarskoj postaji.
6) Preslika ZVDU-a i, ukoliko je potrebno, u skladu s člankom 7. Pravilnika o načinu obavljanja veterinarsko-zdravstvenog pregleda i kontrole živih životinja u prometu preko granice Republike Hrvatske, preslika uvozne veterinarsko-zdravstveno svjedodžbe predaje se uvozniku ili osobi odgovornoj za pošiljku.
7) Granični veterinarski inspektor mora čuvati izvornik veterinarsko-zdravstvene svjedodžbe ili dokumentacije koja prati životinje, kao i presliku ZVDU-a, u trajanju od najmanje tri godine. Međutim, za životinje u provozu ili koje se pretovaruju, čije se konačno odredište nalazi izvan područja Republike Hrvatske, izvorna uvozna veterinarsko-zdravstvena svjedodžba mora i dalje pratiti pošiljku do konačnog odredišta, a na graničnoj veterinarskoj postaji čuvaju se samo preslike.

POSTUPCI KOJI SE ODNOSE NA POŠILJKE ŽIVOTINJA POD CARINSKIM NADZOROM ILI KOJE PODLIJEŽU POSEBNOM PRAĆENJU

Članak 5.

1) Za životinje koje ulaze na područje Republike Hrvatske, a izuzete su od obveze podvrgavanja identifikacijskim i/ili fizičkim pregledima u skladu s člankom 4. Pravilnika o načinu obavljanja veterinarsko-zdravstvenog pregleda i kontrole živih životinja u prometu preko granice Republike, ukoliko je dokumentacijski pregled zadovoljavajući, granični veterinarski inspektor na graničnom veterinarskom prijelazu ulaska u Republiku Hrvatsku mora prijaviti službenom veterinaru na graničnoj nadzornoj postaji u Europskoj uniji. Takva se prijava obavlja putem sustava razmjene podataka iz članka 4. stavka 1. podstavka 3. ovog Pravilnika. Službeni veterinar na graničnoj nadzornoj postaji odredišta u Europskoj uniji izdaje ZVDU uključujući konačnu veterinarsku odluku o dozvoli uvoza. U slučaju da pošiljke ne stignu ili ne udovoljavaju podacima iz ZVDU-a, nadležno tijelo odgovorno na odredištu za graničnu nadzornu postaju popunjava dio 3. ZVDU-a.
2) U slučaju provoza, osoba odgovorna za pošiljku obavještava o prispijeću pošiljke službenog veterinara na graničnoj nadzornoj postaji izlaska. Službeni veterinari na graničnim nadzornim postajama kojima je prijavljen provoz životinja pri izlasku iz Republike Hrvatske popunjavaju dio 3. ZVDU-a i obavještavaju službenog veterinara na graničnoj nadzornoj postaji u koju su životinje u provozu ušle u Republiku Hrvatsku.
3) Službeni veterinari u mjestu odredišta kojima je prijavljen dolazak životinja namijenjenih klanju, u odobreni karantenski objekt u skladu s posebnim propisima, ili službeno odobreni objekt, institut ili centar u skladu s posebnim propisima, smješten na njihovom području nadležnosti moraju popuniti dio 3. ZVDU-a u slučajevima kada pošiljka ne stigne ili kada pošiljka ne udovoljava podacima iz ZVDU-a.

KOORDINACIJA IZMEĐU NADLEŽNIH TIJELA ODGOVORNIH ZA PREGLEDE

Članak 6.

Kako bi se osiguralo da sve životinje koje uđu u Republiku Hrvatsku budu podvrgnute veterinarsko-zdravstvenim pregledima, nadležno mora surađivati s drugim inspekcijskim službama kako bi prikupili sve informacije koje se odnose na uvoz životinja, a posebno:
(a) informacije dostupne carinskim službama;
(b) informacije iz brodskih manifesta, željezničkih ili zrakoplov­nih manifesta;
(c) ostale informacije dostupne cestovnim, željezničkim, luč­kim operatorima ili operatorima zračnih luka.

PRISTUP BAZAMA PODATAKA I SUDJELOVANJE U INFORMACIJSKIM SUSTAVIMA

Članak 7.

U svrhu navedenu člankom 6. ovoga Pravilnika nadležno tijelo i carinska uprava moraju uspostaviti sustav za međusobnu razmjenu podataka sadržanih u njihovim bazama podataka. Sustavi informacijske tehnologije koje koristi nadležno tijelo moraju se uskladiti, u mjeri u kojoj je moguće i vodeći računa o zaštiti podataka s onima carinskih službi i s onima komercijalnih operatora, kako bi se ubrzao prijenos informacija.

PRIMJENA ELEKTRONSKOG POTVRĐIVANJA

Članak 8.

1) Dobivanje, korištenje, prijenos i pohranjivanje ZVDU-a može se obavljati elektronskim putem.
2) Podaci se prenose putem sustava razmjene navedene u članku 4. stavku 1. podstavku 3. ovog Pravilnika.

Članak 9.

Dodatak I i II tiskani su u prilogu ovog Pravilnika te čine njegov sastavni dio.

Članak 10.

1) Ovaj Pravilnik stupa na snagu 1. siječnja 2007. godine.
2) Iznimno od stavka 1. ovog članka, članak 4. stavak 1. podstavak 3. i članak 5. ovog Pravilnika stupaju na snagu danom ulaska Republike Hrvatske u Europsku uniju.
3) Odredbe ovoga Pravilnika u slučaju kada se odnose na uvoz ili provoz iz zemalja članica Europske unije, primjenjuju se do dana ulaska Republike Hrvatske u Europsku uniju.

Klasa: 322-01/06-01/4
Urbroj: 525-01-06-04
Zagreb, 14. srpnja 2006.

Ministar
Petar Čobanković, v. r.
 

DODATAK I.

DODATAK II.

DODATAK II.


UPUTE ZA ZAJEDNIČKI VETERINARSKI DOKUMENT O ULASKU (ZVDU) ZA ŽIVE ŽIVOTINJE

Općenito: Popuniti potvrdu velikim tiskanim slovima. Za potvrđivanje izbora, označi kvačicom ili križićem (x).
Potrebno je popuniti poseban dokument za svaku pošiljku koja se predoči na graničnom veterinarskom prijelazu, bilo da pošiljka zadovoljava zahtjeve i da je slobodna za stavljanje u promet do kranjeg odredišta ili da je pošiljka namjenjena za pretovar, provoz ili kontrolirano odredište.
‘ISO oznake’ označavaju međunarodnu standardnu dvoslovnu oznaku zemlje.

Dio 1.

Ovaj odjeljak mora popuniti uvoznik ili osoba odgovorna za pošiljku. Pošiljka se mora prijaviti nakasnije jedan radni dan prije očekivanog dolaska pošiljke na teritorij granični veterinarski prijelaz sukladno članku 3. stavku 3. Pravilnika o načinu obavljanja veterinarsko-zdravstvenog pregleda i kontrole živih životinja u prometu preko granice Republike Hrvatske. U tu se svrhu mora popuniti rubrika 5., 9., 11., 12., 13., 14., 16. i jedna od rubrika 18., 19. ili 20.
Rubrika 1. Pošiljatelj/izvoznik: Naznačiti trgovački subjekt koji šalje pošiljku
Rubrika 2. Granični veterinarski prijelaz. Ukoliko ovaj podatak nije prethodno tiskan na dokumentu, potrebno je popuniti. Oznaka ZVDU-a je jedinstvena oznaka dodijeljena graničnom veterinarskom prijelazu koja izdaje potvrdu (ponovljen u rubrici 27.). Broj jedince je jedinstven za granični veterinarski prijelaz i naveden je pored njezinog naziva na popisu odobrenih graničnih veterinarskih prijelaza objavljenom u »Narodnim novinama«.
Rubrika 3. Primatelj: Navesti adresu osobe ili komercijalnog subjekta navedenog na potvrdi. Sve ove pojedinosti su obvezne.
Rubrika 4. Osoba odgovorna za pošiljku (uključujući špeditera): Navesti osobu odgovornu za pošiljku i davanje izjava nadležnom tijelu u ime uvoznika: navesti ime i adresu. Ova osoba mora obavijestiti graničnu veterinarsku inspekciju sukladno članku 3. stavku 3. o načinu obavljanja veterinarsko-zdravstvenog pregleda i kontrole živih životinja u prometu preko granice Republike Hrvatske. Ukoliko su osoba odgovorna za pošiljku i primatelj isti, naznačiti ‘vidi rubriku 3.’
Rubrika 5. Zemlja podrijetla: označava zemlju u kojoj su životinje provele potrebno razdoblje (tri mjeseca za goveda, svinje, ovce, koze i kopitare namijenjene klanju; te kod kopitara za uzgoj, držanje ili registriranih kopitara i peradi; šest mjeseci u slučaju uzgoja i držanja goveda i svinja; ovaca i koza za uzgoj, držanje ili tov).
Za konje kod ponovnog ulaska ‘zemlja podrijetla’ označava zemlju iz koje su posljednji put otprem­ljeni.
Rubrika 6. Regija u kojoj su životinje provele isto razdoblje koje je navedeno za zemlju: Zahtijeva se samo za one zemlje koje su podijeljene na regije i za koje je uvoz dozvoljen samo iz jednog ili više dijelova zemlje.
Rubrika 7. Uvoznik: navesti ime i adresu uvoznik. Ukoliko su uvoznik i osoba odgovorna za teret iste, navedi ‘vidi rubriku 4.’
Rubrika 8. Mjesto odredišta: mjesto konačnog odredišta. Navesti ime, zemlju, adresu i poštanski broj. Ukoliko je mjesto odredišta istovjetno mjestu primatelja, navesti za ime i adresu ‘vidi rubriku 3.’
Rubrika 9. Navesti datum i vrijeme očekivanog dolaska pošiljke na granični veterinarski prijelaz. Uvoznici ili njihovi predstavnici moraju (sukladno članku 3. stavku 3. Pravilnika…) jedan radni dan ranije najaviti graničnom veterinarskom inspektoru na graničnom veterinarskom prijelazu preko kojeg se pošiljka namjerava uvesti, navodeći broj, vrstu i očekivano vrijeme dolaska pošiljke.
Rubrika 10. Veterinarsko-zdravstvena svjedodžba: Datum izdavanja: Datum kada je svjedodžba izdana od strane ovlaštenog veterinara ili nadležnog tijela. Broj: Navesti jedinstveni službeni broj svjedodžbe. Prateći dokumenti: ovo se odnosi na određene vrsta konja (konjska putovnica), zootehničke dokumente ili CITES dozvole.
Rubrika 11. Navesti pojedinosti o prijevoznim sredstvima kod dolaska:
Prijevozno sredstvo (zračno, pomorsko, željezničko, cestovno).
Identifikacija prijevoznih sredstava: za prijevoz zrakom broj leta, za pomorski prijevoz ime broda; za željeznički prijevoz broj vlaka i vagona i za cestovni prijevoz registarski broj cestovnog vozila i broj prikolice ukoliko se koristi.
Poziv na trgovački dokument: broj zračne teretnice, broj teretnice ili trgovački broj vlaka ili cestovnog vozila.
Rubrika 12. Vrsta: Navesti vrstu životinje navođenjem uobičajenog imena i roda ukoliko je potrebno. Za životinje koje nisu domaće (posebno one namijenjene za zoološke vrtove, izložbe ili istraživačke institute) navesti znanstveni naziv.
Rubrika 13. TO oznaka: Navesti najmanje prve četiri znamenke odnosne tarifne oznake utvrđene sukladno Uredbi o carinskoj tarifi.
Rubrika 14. Broj životinja: broj ili težina u kg navedena na veterinarsko-zdravstvenoj svjedodžbi ili drugom dokumentu.
Rubrika 15. Broj paketa: navesti broj paketa, kaveza ili boksova u kojima se prevoze životinje.
Rubrika 16. Životinje za: kao što je navedeno na svjedodžbi prema propisanim pravilima.
‘Ponovno polaganje’ se odnosi na školjkaše. ‘Ostalo’ označava svrhe koje nisu drugdje navedene u ovoj klasifikaciji.
Rubrika 17. Navesti brojeve plombi i kontejnera ukoliko je potrebno.
Rubrika 18. Za preusmjeravanje:
Koristiti ovu rubriku, sukladno članku 4. stavku 3. Pravilnika o načinu obavljanja veterinarsko-zdravstvenog pregleda i kontrole živih životinja u prometu preko granice Republike Hrvatske, ukoliko se pošiljku ne uvozi na tom graničnom veterinarskom prijelazu, a životinje nastavljaju put morem ili zrakom na istom brodu ili istom zrakoplovu na drugi granični veterinarski prijelaz. Broj jedinice – vidi rubriku 2.
Rubrika 19. Za provoz: označava provoz kroz područje Republike Hrvatske. Navedi ISO oznaku zemlje odredišta.
Izlazna GVP: Ime granične veterinarske postaje ukoliko životinje trebaju napustiti Republiku Hrvatsku.
Rubrika 20. Za uvoz ili privremeni uvoz.
Ponovni ulazak dozvoljen je samo za registrirane konje za utrke, natjecanje i kulturna događanja nakon privremenog izvoza.
Privremeni uvoz vrijedi samo za registrirane konje, za razdoblje od najviše 90 dana. Navedi mjesto i datum izlaska.
Rubrika 21. Provozne države: Dodatni podaci: navesti ime (imena) države (država) neovisno o odredištu: uvoz u ili provoz.
Rubrika 22. Prijevozna sredstva: označiti prijevozno sredstvo koje će se koristiti nakon što pošiljka prođe preko GVP i navesti pojedinosti.
‘Ostalo’ označava načine prijevoza koji nisu obuhvaćeni Pravilnika o uvjetima i načinu prijevoza životinja (»Narodne novine«, br. 116/05) koja se bavi dobrobiti životinja tijekom prijevoza.
Rubrika 23. Prijevoznik: sukladno pravilima o dobrobiti životinja, navesti broj odobrenja prijevoznika i za zračni prijevoz osigurati da je kompanija članica IATA.
Rubrika 24. Plan puta: navesti je li predočen plan puta kako bi se životinje pratilo sukladno zahtjevima Pravilnika o uvjetima i načinu prijevoza životinja.
Rubrika 25. Potpis: Ovo također obvezuje potpisnika na ponovno prihvaćanje pošiljki u provozu kojima je odbijen ulazak u zemlju odredišta.

Dio 2.

Ovaj odjeljak popunjava isključivo granični veterinarski inspektor.
Rubrika 26. Dokumentacijski pregled. Popunjava se za sve pošiljke. Ovo također obuhvaća provjeru sukladnosti s dodatnim jamstvima (koja će se navesti) za neke države i sukladnost s nacionalnim zahtjevima neovisno o konačnom odredištu. Dokumentaciju potrebnu za ovaj pregled dostavlja uvoznik ili predstav­nik uvoznika. Neudovoljavanje zahtjevu za dodatno jamstvo ili domaćem zahtjevu znači da pošiljka nije zadovoljavajuća.
Rubrika 27. Ovo se odnosi na jedinstvenu oznaku graničnog veterinarskog prijelaza koji izdaje ZVDU (vidi rubriku 2.)
Rubrika 28. Identifikacijski pregled: usporediti s izvornim potvrdama i dokumentima.
Izuzeće: označi rubriku ukoliko se životinje preusmjeravaju iz jednog GVP na drugi i neće biti podvrgnute identifikacijskom pregledu sukladno članku 4. stavku 1. Pravilnika ….
Rubrika 29. Fizički pregledi: isti se odnose na rezultate poduzetih kliničkih pregleda, smrtnost i prisustvo bolesti u pošiljci.
Izuzeće: označi rubriku ukoliko se životinje preusmjeravaju iz jednog GVP na drugi i neće biti podvrgnute fizičkom pregledu sukladno članku 4. stavku 2. Pravilnika o načinu obavljanja veterinarsko-zdravstvenog pregleda i kontrole živih životinja u prometu preko granice Republike Hrvatske.
Rubrika 30. Laboratorijsko ispitivanje:
Svrha ispitivanja: Navedi kategoriju tvari ili patogene tvari na koju se pretražuje.
‘Nasumično’ označava mjesečno uzorkovanje prema monitoring planu.
‘Temeljeno na sumnji’ obuhvaća slučajeve kada se sumnja na bolest životinja ili kada one pokazuju znakove bolesti ili su ispitane prema zaštitnim mjerama na snazi.
U očekivanju: označi ukoliko životinje nisu otpremljene prije dobivanja rezultata.
Rubrika 31. Provjera dobrobiti: opisati uvjete prijevoza i status dobrobiti životinja.
Izuzeće: označi ovu rubriku ukoliko se životinje preusmjeravaju s jednog GVP na drugi, a nisu bile podvrgnute provjeri dobrobiti.
Rubrika 32. Utjecaj prijevoza na životinje: navedi koliko životinja je uginulo, koliko ih je nesposobno za put i koliko ženki je rodilo ili pobacilo tijekom prijevoza. Kod životinja koje se šalju u velikim brojevima (jednodnevni pilići, ribe, školjkaši, itd.) navedi procjenu broja mrtvih ili nesposobnih životinja, ukoliko je potrebno.
Rubrika 33. Prihvatljivo za preusmjeravanje: Popuni ukoliko je primjereno kako bi se označila prihvatljivost za preusmjeravanje kako je definirano u rubrici 18.
Rubrika 34. Prihvatljivo za postupak provoza: popuniti navođenjem država provoza sukladno planu puta ukoliko je primjereno.
Rubrika 35. Prihvatljivo za unutarnje tržište: popuni po potrebi ukoliko se životinje šalju na kontrolirano odredište (klaonica, službeno odobreno tijelo ili karantena kako je definirano u rubrici 16.) odobreno za uvoz pod posebnim uvjetima.
Rubrika 36. Prihvatljivo za privremeni prihvat: ova rubrika se odnosi samo na registrirane konje. Njima je odobreno da ostanu na teritoriju Republike Hrvatske samo do roka navedenog u rubrici 20., ali koji ne može biti duži od 90 dana.
Rubrika 37. Razlozi odbijanja: popuniti ukoliko je primjereno za upisivanje dodatnih podataka. Označiti odgovarajuću rubriku.
‘Nepostojanje/nevažeći dokumenti’ se odnosi na uvozne dozvole ili provozne dokumente koje zahtijevaju treće zemlje ili države članice EU.
Rubrika 38. Nije prihvatljivo: koristi ovu rubriku za pošiljke koje ne udovoljavaju zahtjevima za uvoz ili su sum­njive.
Ukoliko se uvoz ne dozvoli, jasno navedi postupak koji treba primijeniti. ‘Klanje’ označava da se meso životinja može koristiti za ljudsku prehranu nakon obavljenog veterinarsko-zdravstvenog pregleda. ‘Eutanazija’ označava uništenje ili uklanjanje životinja i ne može se dopustiti da se njihovo meso koristi za ljudsku prehranu.
Rubrika 39. Podatci o kontroliranim odredištima. Navedi broj odobrenja i adresu uključujući poštanski broj za sva odredišta gdje se zahtijeva dodatni veterinarski pregled. Ovo vrijedi za rubrike 35., 36. i 38. Za rubriku 36. samo navesti adresu prvog objekta. U slučaju povjerljivosti podataka koji moraju ostati anonimni navesti broj objekta koji im je dodijeljen, ali ne i adresu.
Rubrika 40. Ponovno zapečaćeno: Koristiti ovu rubriku kada je izvorni pečat uništen prilikom otvaranja kontejnera. Potrebno je voditi objedinjen popis svih pečata koji su korišteni u ovu svrhu.
Rubrika 41. Službeni pečat graničnog veterinarskog inspektora ili nadležnog tijela.
Rubrika 42. Potpis graničnog veterinarskog inspektora.
Rubrika 43. Za korištenje od strane carinskih službi kako bi se dodale odnosne informacije (npr. broj carinske potvrde T1 ili T5) ukoliko pošiljke neko vrijeme ostaju pod carinskim nadzorom. Ova se informacija redovito upisuje nakon potpisa od strane veterinara.

Dio 3.


Kontrola: ovaj dio ispunjava službeni veterinar odgovoran za praćenje pošiljke ili nadzor kontroliranog odredišta (GVP, odobreno tijelo, lokalna veterinarska jedinica).
Rubrika 44. Pojedinosti o ponovnoj otpremi: GVI na ulasku mora označiti način prijevoza koji se koristi, njegovu oznaku i zemlju i datum ponovne otpreme čim ovaj podatak postane poznat.
Rubrika 45. Praćenje: ovaj dio i odnosne dijelove dokumenta treba također popuniti ukoliko se životinje preusmjeravaju ili uvoze, a za koje fizički pregled nije obavljen na toj GVP ulaska. Ovaj dio također treba popuniti GVI na mjestu izlaska životinja u provozu i ovlaštena veterinarska organizacija u slučaju nedolaska životinja koje se očekuju ili ukoliko pošiljka ne odgovara dokumentaciji u smislu količine ili kvalitete.
Rubrika 46. Vidi rubriku 42.



POSLOVNI FORUM - Naslovna stranica - Pregled svih poslovnih usluga i korisnih informacija za poduzetnike, potražite na naslovnoj stranici Poslovnog foruma. Poslovni Forum okuplja stručnjake koji raspolažu potrebnim znanjima i koriste suvremenu tehnologiju, te stalni krug vanjskih suradnika za specifična znanja i potrebe. Ukoliko Vam je potrebna bilo koja usluga, pomoć ili savjet, kontaktirajte nas.

Poslovni forum d.o.o. čini sve što je u njegovoj moći da podaci na ovoj web stranici budu točni i ažurni, ali ne jamči niti ne odgovara za njihovu točnost, potpunost ni ažurnost (izneseno, niti ono koje bi se moglo podrazumijevati). Stranicu otvarate i njome se koristite na vlastitu odgovornost.


IZRADA WEB STRANICA

Naručite izradu modernih web stranica. U svega nekoliko minuta, kreirajte vrhunsku web stranicu uz pomoć naših CMS web stranica. Moderni dizajni za Vaše web stranice. Korištenje CMS web stranica slično je kao korištenje Facebooka, ne zahtjeva znanje kodiranja i programiranja. Započnite pisati, dodajte nekoliko fotografija i imate brzo svoju prvu web stranicu. Mijenjajte dizajn svoje stranice s lakoćom. Kreirajte web stranicu svoje tvrtke, web stranicu obrta, web stranicu udruge, započnite pisati blog...

Mobilna responzivnost web stranica je prilagođavanje web stranice svim preglednicima (mobitel, tablet, računalo) i mora se implementirati na sve web stranice. Besplatna optimizacija za tražilice; SEO optimizacija omogućava vašoj web stranici da se prikazuje u prvih deset rezultata na tražilicama za pojmove koje pretražuju vaši budući kupci.

Dizajn responzivnih web stranica, registracija domene, izrada CMS stranica, ugradnja web shopa, implementacija plaćanja karticama, ugradnja Google analyticsa, siguran hosting, prijava na tražilice, reklama na društvenim mrežama, ugradnja kontakt formulara za upite sa web stranica...

Iskoristite ponudu: izrada web stranica i hosting po najnižim cijenama. Besplatna prijava na tražilice, besplatni e-mail, besplatna .hr domena, besplatna podrška za internet marketing...


>> LINK NA PREGLED I OPIS PONUDE ZA IZRADU WEB STRANICA >>








Propisi - Pretraživanje svih objavljenih i javno dostupnih članaka.
POSEBNA PONUDA ZA PODUZETNIKE
Link na brzi pregled poslovnih i internet usluga