|
POSEBNA PONUDA ZA PODUZETNIKE
Želite poboljšati svoje poslovanje, povećati prodaju? Imate sve manje kupaca? Slaba je potražnja za vašim uslugama? Opada vam promet i dobit? Svakim danom imate sve manje posla? Provjerite ponudu naših marketing usluga. Izrada web stranica, cijena vrlo povoljna.
Link na pregled ponude - Poslovne usluge za poduzetnike
|
|
|
POSLOVNE INFORMACIJE, SAVJETI I ANALIZE
Potražite sve informacije o poslovanju u Hrvatskoj, pravne, porezne i druge savjete, informacije o internet oglašavanju i marketingu, rezultate istraživanja tržišta, poslovne analize, informacije o kreditima za poduzetnike, poticajima...
Kontaktirajte nas ukoliko su Vam potrebne poslovne informacije
|
|
|
PRIMJERI UGOVORA, POSLOVNIH PLANOVA, IMENICI
Korisni primjeri ugovora, obrasci, primjeri poslovnih planova, imenici za direktni marketing, usluga sastavljanja imenika i baza podataka po Vašim potrebama, pretraživanje baza podataka, trgovačko zastupanje i posredovanje...
Informirajte se o našim uslugama - Isplati se!
|
|



PRETRAŽIVANJE svih objavljenih tekstova |
|






















|

IZRADA WEB STRANICA
Naručite izradu modernih web stranica. U svega nekoliko minuta, kreirajte vrhunsku web stranicu uz pomoć naših CMS web stranica. Moderni dizajni za Vaše web stranice. Korištenje CMS web stranica slično je kao korištenje Facebooka, ne zahtjeva znanje kodiranja i programiranja. Započnite pisati, dodajte nekoliko fotografija i imate brzo svoju prvu web stranicu. Mijenjajte dizajn svoje stranice s lakoćom. Kreirajte web stranicu svoje tvrtke, web stranicu obrta, web stranicu udruge, započnite pisati blog...
Mobilna responzivnost web stranica je prilagođavanje web stranice svim preglednicima (mobitel, tablet, računalo) i mora se implementirati na sve web stranice. Besplatna optimizacija za tražilice; SEO optimizacija omogućava vašoj web stranici da se prikazuje u prvih deset rezultata na tražilicama za pojmove koje pretražuju vaši budući kupci.
Dizajn responzivnih web stranica, registracija domene, izrada CMS stranica, ugradnja web shopa, implementacija plaćanja karticama, ugradnja Google analyticsa, siguran hosting, prijava na tražilice, reklama na društvenim mrežama, ugradnja kontakt formulara za upite sa web stranica...
Iskoristite ponudu: izrada web stranica i hosting po najnižim cijenama. Besplatna prijava na tražilice, besplatni e-mail, besplatna .hr domena, besplatna podrška za internet marketing...
|
|
 |
UTVRĐIVANJE ČINJENICA U POREZNOM POSTUPKU (12/26/2002) |
 |
Porezno tijelo koristi sva dokazna sredstva potrebna za utvrđivanje činjenica bitnih za oporezivanje, a osobito: prikuplja obavijesti od poreznog obveznika, drugog sudionika poreznog postupka i drugih osoba; određuje vještake; pribavlja isprave i spise; izlazi na očevid. Porezno tijelo može pozvati poreznog obveznika u službene prostorije radi pojašnjenja sadržaja porezne prijave koju je podnio ili koju je bio dužan podnijeti. U poreznom postupku porezno tijelo može koristiti i dodatne obavijesti. Dodatne obavijesti su obavijesti o činjenicama utvrđenima u jednom poreznom postupku, a koje bi mogle biti značajne i za druge porezno-pravne odnose. Razmjena dodatnih obavijesti obvezna je u radu jednog i između više poreznih tijela.
Porezni obveznik i druge osobe moraju poreznom tijelu dati obavijesti koje su potrebne za utvrđivanje činjeničnog stanja bitnog za oporezivanje. U zahtjevu za davanje obavijesti treba navesti na koga se i na što ona odnosi. Na traženje osobe koja je dužna dati obavijest zahtjev se mora podnijeti u pisanom obliku. Porezno tijelo naredit će osobi koja je dužna dati obavijest da to učini usmeno na službenom mjestu, ako obavijest nije dana ili ako dana pisana obavijest nije razjasnila činjenično stanje.
O usmenoj obavijesti danoj na službenom mjestu sastavit će se zapisnik. Zapisnik sadržava imena nazočnih osoba, mjesto, dan i bitan sadržaj obavijesti, a potpisuju ga službena osoba i osoba koja daje obavijest. Osobi koja je dala usmenu obavijest može se na njen zahtjev dati prijepis zapisnika.
Porezno tijelo odlučuje o potrebi vještačenja. Ako ne postoji opasnost od odgode, porezno tijelo treba obavijestiti sudionike poreznog postupka o osobi koju namjerava imenovati vještakom. Vještaci se imenuju iz reda poreznih savjetnika a po potrebi iz reda sudskih vještaka odgovarajuće struke. Sudionici poreznog postupka mogu tražiti izuzeće vještaka ako postoji opravdana sumnja u njegovu nepristranost ili ako bi zbog njegovog vještačenja moglo doći do povrede poslovne tajne ili štete za poslovnu djelatnost sudionika. Obrazložen zahtjev za izuzeće podnosi se poreznom tijelu u roku od osam dana od dana primitka obavijesti o imenovanju vještaka. O izuzeću odlučuje čelnik poreznog tijela koje je imenovalo vještaka.
Predočenje poslovnih knjiga, evidencija, poslovne dokumentacije i drugih isprava radi uvida i provjere, porezno tijelo može tražiti od poreznog obveznika i drugih osoba kod kojih se one nalaze. Porezno tijelo može zatražiti isprave i radi oporezivanja druge osobe. Porezno tijelo može zatražiti da se isprave predoče na službenom mjestu ili da se uvid u njih obavi kod osobe koja ih je dužna predočiti.
Očevid se obavlja kad je za utvrđivanje ili razjašnjenje činjenica bitnih za oporezivanje potrebno neposredno opažanje službene osobe poreznog tijela. Porezni obveznik ima pravo biti nazočan očevidu. Iznimno, očevid se može obaviti bez nazočnosti poreznog obveznika, ako bi odgoda očevida mogla ugroziti utvrđivanje činjenica ili bi imala za posljedicu uništenje dokaza bitnih za oporezivanje. Očevid se može obaviti i uz sudjelovanje vještaka. Nalazi utvrđeni očevidom unose se u zapisnik o obavljenom očevidu. Zapisnik o obavljenom očevidu potpisuju sudionici. U zapisnik o obavljenom očevidu obvezatno se unose i primjedbe poreznog obveznika kao i razlozi odbijanja potpisivanja zapisnika. Zapisnik o očevidu prilaže se spisu. Vlasnik ili držatelj stvari, prostorija ili zemljišta koje je predmet očevida ili u kojima ili na kojima se nalaze predmeti očevida ili preko kojih je potrebno prijeći, dužan je dopustiti da se očevid obavi.
Obavijest o činjenicama bitnim za oporezivanje poreznog obveznika mogu uskratiti: bračni ili izvanbračni drug poreznog obveznika, rođaci poreznog obveznika u uspravnoj lozi, rođaci u pobočnoj lozi do trećeg stupnja zaključno te srodnici po tazbini do drugog stupnja zaključno kao i posvojenik i posvojitelj poreznog obveznika; duhovnici o onome što im je povjereno ili što su doznali u svojstvu dušobrižnika; odvjetnici, javni bilježnici, porezni savjetnici, revizori, liječnici, ljekarnici i primalje o onome što im je povjereno ili što su doznali u tom svojstvu; osobe koje profesionalno sudjeluju ili su sudjelovale u pripremi ili proizvodnji tiskovina ili radijskih i televizijskih emisija, i to o osobi autora, pošiljatelja priloga i dokumentacije te o priopćenjima koja su im dana glede njihove djelatnosti, ako se radi o prilozima, dokumentaciji i priopćenjima za redakcijski dio.
Porezni obveznici i osobe koje su dužne davati obavijesti, mogu uskratiti davanje obavijesti koje bi njih same ili njihova srodnika mogle izložiti progonu. Slučajevi i uvjeti pod kojima se može uskratiti davanje obavijesti utvrđeni su Zakonom, a odnose se i na uskratu stručnih mišljenja i predočavanje isprava ili drugih stvari. Osoba koja u ime poreznog obveznika čuva isprave, poslovne knjige, ostale evidencije i druge stvari, ne može uskratiti njihovo predočavanje ako bi ih porezni obveznik bio dužan predočiti da ih sam čuva.
U poreznom postupku teret dokaza snosi porezno tijelo za činjenice koje utemeljuju porez, i porezni obveznik za činjenice koje smanjuju ili ukidaju porez. Oporezivanje se temelji na podacima iz knjigovodstva i na evidencijama poreznog obveznika koje se vode ako okolnosti pojedinog slučaja ne upućuju na njihovu netočnost. Tko tvrdi da prava koja glase na njegovo ime ili stvari koje se nalaze u njegovu posjedu drži ili posjeduje samo kao fiducijar (povjerenik), zastupnik druge osobe ili založni vjerovnik, mora na traženje poreznog tijela dokazati tko je vlasnik tih prava ili stvari, a u protivnom će se smatrati da su njegovo vlasništvo. Ako se utvrdi manjak robe koji podliježe oporezivanju, a porezni obveznik ne može dokazati da je manjak posljedica činjenica koje ne utemeljuju porez, manjak robe se oporezuje. U tom se slučaju smatra da je porezna obveza nastala u trenutku utvrđivanja manjka.
Ako porezno tijelo ne može utvrditi poreznu osnovicu na temelju poslovnih knjiga i evidencija mora je procijeniti. Porezno tijelo procijenit će poreznu osnovicu: ako porezni obveznik ne može predočiti knjige ili evidencije koje je dužan voditi prema poreznim zakonima; ako porezni obveznik ne izdaje propisane račune ili ne vodi poslovne knjige točno, uredno i pravodobno;
ako porezni obveznik podatke za oporezivanje ne može dokazati vjerodostojnom dokumentacijom; ako porezni obveznik odbije sudjelovati u poreznom postupku ili onemogućava provedbu poreznog postupka.
|
 |
 |
 |
|
 |

|